Problem z rozrusznikiem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hakersharp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw paź 25, 2007 16:46
Lokalizacja: Chełm

Problem z rozrusznikiem

Post autor: hakersharp » czw gru 25, 2008 19:18

Witam... Mam problem z rozrusznikiem. Dzisiaj rano chciałem zapalić samochód no i za pierwszym razem zakręcił ale po chwili spróbowałem jeszcze raz no i usłyszałem tylko pyknięcie spod maski - oczywiście z rozrusznika - takjakby się "zawiesił". Dodam, że akumulator jest w porządku. Co mogło się popsuć, pomóżcie bo jeszcze nie miałem czegoś takiego.



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » czw gru 25, 2008 19:59

najpierw sprawdź dobrze akumulator najlepiej załóż drugi na chwilę lub naładuj ten jak nic nie pomoże dalej będzie tylko pykanie słychać to trzeba wyjąć rozrusznik i zacząć od automatu i styków załączajacych mogą to być szczotki . jak masz gdzie to zawieź go do regeneracji około 120 zł i powinien chodzić.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » czw gru 25, 2008 20:02

ew luźne przewody przy rozruszniku,główne na duża nakrętkę mały wzbudzający na mała lub wsuwany i od niego bym zaczął(przeczyścił papierem)jeśli nie pomoże bendix do wymiany koszt 56 zł boscha i ok1.5 godz roboty samemu



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » pt gru 26, 2008 01:11

bendix nie ma nic wspólnego do włączania silnika w rozruszniku jeśli jest padniety to słychać że rozrusznik głośno pracuje dokładnie aż gwiżdże a silnik i tak się nie obraca w celu zapalenia. te przewody mozna sprawdzić szczególnie te na klucz 13 tkę.



DariuszK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pt maja 16, 2008 18:51
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DariuszK » pt gru 26, 2008 13:01

jesli tylko pstryka, to albo przewody, szczotki lub wlącznik elektromagnetyczny :)



Awatar użytkownika
hakersharp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw paź 25, 2007 16:46
Lokalizacja: Chełm

Post autor: hakersharp » pt gru 26, 2008 15:57

Co do kabli to raczej są w porządku, bo gdzieś z pół roku temu przepalił mi się ten kabel na klucz 13, no i wsadziłem tam dużo grubszy więc o niego to bym się nie martwił, jutro rozkręce to napisze jak sytuacja wygląda.

.......

Wyciągnołem go, podpiąłem na któtko i śmigał jak trzeba. Przykręciłem spowrotem, poprzeczszczałem styki no i wszysko działa.

Dzięki wszystkim za pomoc.
Ostatnio zmieniony sob gru 27, 2008 18:57 przez hakersharp, łącznie zmieniany 3 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 190 gości