TD przerywa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marcin6622
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 12:24
Lokalizacja: rytel

TD przerywa

Post autor: marcin6622 » pn gru 22, 2008 13:59

witam mianowicie w moim golfie 3 TD ,rano odpalam go zawsze na przyspieszaczu jak troche pochodzi wdusze przyspieszacz i silnik delikatnie przerywa co pare sekund poteem jak sie rozgrzeje w drodze to czasem staje i slucham i objawy ustepuja wiecie co to moze byc? zauwazylem tez ze dojade do miasta i zostawie auto na jakis czas i po odpaleniu jak juz wcisne przyspieszacz auto znowu przerywa a przeciez nie wystygl przez ten czas.wyglada to tak jakby przerywal az osiagnie jakas tam temperature silnik



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn gru 22, 2008 15:08

Do sprawdzenia wtryski którys/eś leje leją i go zalewa , koszt sprawdzenia 120 za wszystkie nowe końcówki koło 150 zł???? ja miałem tak samo jak zimny był pojechałem okazało się że jeden lał


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Post autor: anaba255 » wt gru 23, 2008 20:53

moze lapac powietrze, sprawdz czy obejmy na przewodach nie sa poluzowane, filtr paliwa, przewody powrotne.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » wt gru 23, 2008 21:32

Moja diagnoza:1 któryś wtrysk niedomaga. 2pompa wtryskowa słabiej tłoczy na którejś z sekcji.3słabsze cisnienie sprężania na którymś z garów...inne przyczyny mozliwe aczkolwiek mało prawdopodobne
Ostatnio zmieniony wt gru 23, 2008 21:34 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

vagin5

Post autor: vagin5 » śr gru 24, 2008 02:45

Moja diagnoza:1 któryś wtrysk niedomaga.
to diesel nie benzyna, nie idzie go zalać... jedne co zrobi to zadymi, ale spali tyle ile mu wlejesz, a co nie spali to wypluje przez co jakość spalania będzie gorsza.

2pompa wtryskowa słabiej tłoczy na którejś z sekcji.

jak któraś sekcja tłocząca? jest tylko jedna sekcja tłocząca w pompach rotacyjnych hehe.

3słabsze cisnienie sprężania na którymś z garów
musiała by byc gigantyczna różnica rzędu nawet 10 barów i więcej. przy malej różnicy ciśnień obiaw nie do odczucia.
inne przyczyny możliwe aczkolwiek mało prawdopodobne
jak to mało prawdopodobne? wystarczy mała ilosc powietrza tak zwane pęcherzyki powietrza by akurat na tłoczeniu na któryś z garów wdarło się zamiast ropy.


Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś rozmyślania to mile widziane opisywanie. Może uda się pomóc koledze z pierwszego postu.



_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

Post autor: _model_ » śr gru 24, 2008 08:40

Witam. Miałem podobny objaw. POwodem był filtr paliwa. Wymień filtr, zalej porządnej wachy (BP, Shell) i zobacz. U mnie to pomogło i objawy ustały.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr gru 24, 2008 10:30

vagin5 pisze:
Moja diagnoza:1 któryś wtrysk niedomaga.
to diesel nie benzyna, nie idzie go zalać... jedne co zrobi to zadymi, ale spali tyle ile mu wlejesz, a co nie spali to wypluje przez co jakość spalania będzie gorsza.

a ty dalej swoja wiedza sie popisujesz :goof: slyszales o zawieszajacych sie wtryskach?


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

vagin5

Post autor: vagin5 » śr gru 24, 2008 15:39

souler pisze:
vagin5 pisze:
Moja diagnoza:1 któryś wtrysk niedomaga.
to diesel nie benzyna, nie idzie go zalać... jedne co zrobi to zadymi, ale spali tyle ile mu wlejesz, a co nie spali to wypluje przez co jakość spalania będzie gorsza.

a ty dalej swoja wiedza sie popisujesz :goof: slyszales o zawieszajacych sie wtryskach?
TAK :hmm: miałem taki przypadek przy renówce :D klekot jak się patrzy, a i rurka od wtryskiwacza pękła.
P.S. słyszałeś o słowniku?



marcin6622
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 12:24
Lokalizacja: rytel

TD przerywa

Post autor: marcin6622 » śr gru 24, 2008 16:11

filtr jest nowy niedawno zmieniany, powietrza w werzach nie widac,jeszce sprawdze przewody czy nie sa luzne opaski i werzyki przy wtryskach ale watpie raczej z tym jest wszystko ok.

[ Dodano: 24 Gru 2008 15:18 ]
a co do tankowania to leje przewaznie na shelu badz bp ,



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » śr gru 24, 2008 16:19

Jestem pod wrażeniem przeogromnej wiedzy kolegi Vagin5 ,szkoda tylko że niewykorzystuje jej do tego żeby pomóc koledze który założył temat ...przyznaję że z sekcjami na pompie nie mam racji ,pomyliłem z pompą sekcyjną ...Resztę podtrzymuję:wtrysk może zle rozpylać paliwo,lub się zawieszać .Cisnienie sprężania w którymś cylindrze może być mniejsze i to znacznie na skutek :zapieczenia,pęknięcia lub przedwczesnego zużycia pierścieni ,ewentualnie nieszczelnych zaworów.Skutkiem wszystkich powyższych niedomagań może być nierówna praca silnika.Ja bym zaczął od sprawdzenia wtrysków...
Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 16:24 przez munior, łącznie zmieniany 2 razy.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

vagin5

Post autor: vagin5 » czw gru 25, 2008 02:55

a ja od rzeczy prostych, dogrzewanie silnika tuż po odpaleniu, czyli świece sterownik. wyeleminować powietrze w układzie wtryskowym, jeśli takowe się znajduje. przede wszystkim sprawdził bym jeszcze kompresje łącznie z próbą olejową to badanie wiele o silniku potrafi powiedzieć, a i przy okazji wstawił bym wtryskiwacze na stół, choć jeśłi by lały to auto by sobie odpowiednio kopciło i więcej paliło. Wieszające wtryski również są przyczyną szarpania silnikiem, ale znów taki objaw objawia się wzmożonym hałasem, wiadomo jak głośno pracuje pompa jeśli nie daje rady przetłoczyć paliwa po przez przycięty wtrysk. Efekt urwanego zaworu lub nawet mocniejszy :D. generalnie wiele można mówić, ale nic nie można na pewno wiedzieć i stwierdzać bez jakich kolwiek działań diagnostycznych w postaci sprawdzenia układu dogrzewania, ew. powietrza w układzie wtryskowym i wykrycia jakiś nie szczelności czy badania kompresji łącznie z próbą olejową by ustalić które z czesci nadaje sie do remontu, czy pierścienie czy głowica. czyli Diagnostyka Diagnostyka i jeszcze raz Diagnostyka.

a co do tankowania to leje przewaznie na shelu badz bp ,
nie popadaj w paranoję, lejąc na shelu bp czy innej stacji nie daj się i tak lejesz paliwo z orlenu hehe. polski monopolista.
Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 02:58 przez vagin5, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » pt gru 26, 2008 13:20

vagin5 pisze:a ja od rzeczy prostych, dogrzewanie silnika tuż po odpaleniu, czyli świece sterownik. wyeleminować powietrze w układzie wtryskowym, jeśli takowe się znajduje. przede wszystkim sprawdził bym jeszcze kompresje łącznie z próbą olejową to badanie wiele o silniku potrafi powiedzieć, a i przy okazji wstawił bym wtryskiwacze na stół, choć jeśłi by lały to auto by sobie odpowiednio kopciło i więcej paliło. Wieszające wtryski również są przyczyną szarpania silnikiem, ale znów taki objaw objawia się wzmożonym hałasem, wiadomo jak głośno pracuje pompa jeśli nie daje rady przetłoczyć paliwa po przez przycięty wtrysk. Efekt urwanego zaworu lub nawet mocniejszy :D. generalnie wiele można mówić, ale nic nie można na pewno wiedzieć i stwierdzać bez jakich kolwiek działań diagnostycznych w postaci sprawdzenia układu dogrzewania, ew. powietrza w układzie wtryskowym i wykrycia jakiś nie szczelności czy badania kompresji łącznie z próbą olejową by ustalić które z czesci nadaje sie do remontu, czy pierścienie czy głowica. czyli Diagnostyka Diagnostyka i jeszcze raz Diagnostyka.

a co do tankowania to leje przewaznie na shelu badz bp ,
nie popadaj w paranoję, lejąc na shelu bp czy innej stacji nie daj się i tak lejesz paliwo z orlenu hehe. polski monopolista.


A ja jak przedmówcy poszukałbym najpierw uszkodzonej świecy żarowej, lejącego lub zawieszającego się wtrysku, albo słabszej kompresji.
A mówię tak dlatego że w swoich samochodach przekaźniki które tuż po odpaleniu silnika wyłączają świece żarowe i mimo wszystko nic nie przerywa.

I jeszcze warto sprawdzić kąt wtrysku o raz tak jak mówiłeś szczelność układu paliwowego jeśli są problemy z uruchomieniem silnika tzn, jeśli trzeba dłuższą chwilę kręcić rozrusznikiem.
Ostatnio zmieniony pt gru 26, 2008 13:25 przez arwam, łącznie zmieniany 1 raz.



vagin5

Post autor: vagin5 » pt gru 26, 2008 16:24

arwam pisze:
vagin5 pisze:a ja od rzeczy prostych, dogrzewanie silnika tuż po odpaleniu, czyli świece sterownik. wyeleminować powietrze w układzie wtryskowym, jeśli takowe się znajduje. przede wszystkim sprawdził bym jeszcze kompresje łącznie z próbą olejową to badanie wiele o silniku potrafi powiedzieć, a i przy okazji wstawił bym wtryskiwacze na stół, choć jeśłi by lały to auto by sobie odpowiednio kopciło i więcej paliło. Wieszające wtryski również są przyczyną szarpania silnikiem, ale znów taki objaw objawia się wzmożonym hałasem, wiadomo jak głośno pracuje pompa jeśli nie daje rady przetłoczyć paliwa po przez przycięty wtrysk. Efekt urwanego zaworu lub nawet mocniejszy :D. generalnie wiele można mówić, ale nic nie można na pewno wiedzieć i stwierdzać bez jakich kolwiek działań diagnostycznych w postaci sprawdzenia układu dogrzewania, ew. powietrza w układzie wtryskowym i wykrycia jakiś nie szczelności czy badania kompresji łącznie z próbą olejową by ustalić które z czesci nadaje sie do remontu, czy pierścienie czy głowica. czyli Diagnostyka Diagnostyka i jeszcze raz Diagnostyka.

a co do tankowania to leje przewaznie na shelu badz bp ,
nie popadaj w paranoję, lejąc na shelu bp czy innej stacji nie daj się i tak lejesz paliwo z orlenu hehe. polski monopolista.


A ja jak przedmówcy poszukałbym najpierw uszkodzonej świecy żarowej, lejącego lub zawieszającego się wtrysku, albo słabszej kompresji.
A mówię tak dlatego że w swoich samochodach przekaźniki które tuż po odpaleniu silnika wyłączają świece żarowe i mimo wszystko nic nie przerywa.

I jeszcze warto sprawdzić kąt wtrysku o raz tak jak mówiłeś szczelność układu paliwowego jeśli są problemy z uruchomieniem silnika tzn, jeśli trzeba dłuższą chwilę kręcić rozrusznikiem.

Pisałem o tym na samym początku mojego posty ( patrz niżej) Proszę czytaj dokładniej moje posty.

a ja od rzeczy prostych, dogrzewanie silnika tuż po odpaleniu, czyli świece sterownik.



marcin6622
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 12:24
Lokalizacja: rytel

TD przerywa

Post autor: marcin6622 » sob gru 27, 2008 13:54

CHYBA SIE NIE OBEJDZIE BEZ WIZYTY U MECHANIKA I DIAGNOZY, KOLEGO SWIECE SA NOWE I PALI TEZ SUPER ,POZA TAM JAKBY TO BYLY SWIECE TO PRZERYWANIE JEST NAWET NA PRZYSPIESZCZACZU I TYLKO NA ZIMNYM SILNIKU, ZNAM TO DOBRZE BO TAK MIALEM,MOZE TO WTRYSKI ALE CZY WTEDY NIE PALIL BY GORZEJ..... NIEWIEM.....PEWNIE TA :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości