Powietrze w układzie paliwowym Golf IV 1.9 TDI ALH rok 2000

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MarekU744
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt gru 05, 2008 22:11
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Powietrze w układzie paliwowym Golf IV 1.9 TDI ALH rok 2000

Post autor: MarekU744 » sob gru 20, 2008 12:50

Witam !!!
Mam problem z bąbelkami powietrza w wężyku paliwa za filtrem do pompy. Na zimnym silniku bąbelki nie pojawiają się wężyk jest caly w paliwie Po nagrzaniu sie silnika zaczynają się pojawiać bąbelki w ukladzie paliwowym :-k



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » sob gru 20, 2008 13:21

a silnik przerywa? pojawiają się spadki mocy itp? jeśli nie to nie ma się tym co przejmować. Sprawdź zawór na filtrze paliwa, po wyjęciu go z filtra na króćcu są na dwa oringi przez które może łapać lewe powietrze



MarekU744
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt gru 05, 2008 22:11
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: MarekU744 » sob gru 20, 2008 14:22

Silnik nie przerywa na wolnych jak i podczas jazdy jest wszystko oki pracuje równo ale czasami bardzo żadko jak by mu brakowało takzwanego buta ale po chwili wraca wszystko do normy i jest to bardzo sporadyczne . Jak zmieniałem filtr paliwa to założyłem nowe oringi i chyba dobrze sie wcisneło ale sprawdze :) A do czego jest ten trójniczek na powrocie ? to jest jakiś zaworek ? do czego on służy ???



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » sob gru 20, 2008 16:22

To tzw. podgrzewacz paliwa.. jeśli powracające z układu wtryskowego paliwo ma poniżej 15*C przejęcie do filtra otwiera się, a powyżej 31*C zamyka się.
Czyli jak paliwo idące powrotem będzie miało powyżej 31*C zaworek zamyka przejście i paliwo w filtrze nie jest już ogrzewane.



MarekU744
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt gru 05, 2008 22:11
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: MarekU744 » sob gru 20, 2008 17:08

Aha juz rozumiem to czyli coś na zasadzie malutkiego termostatu :) Teraz męczy mnie ptanie czy ten zaworek jest dobry i jak go sprawdzić ? Ale też tak myślę że to może paliwo z powrotu robi te bąbelki powraca do filtra i podaje paliwo z bąbelkami czy możtak być ? bo jak jest zimny to leci samo paliwo tylko dostanie 90*C silnik i zaczynają się bąbelki powietrza w układzie A czy mogę zrobić złączke czyli ominąć ten termostacik zaślepić go z obu stron rurkę powrotu połączyć bezpośrednio do zbiornika paliwa ??? wtedy by się okazało czy te Bąbelki wylatują z powrotu :)



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » ndz gru 21, 2008 02:06

nie rozumiem po co te kombinacje, jak silnik pracuje jak należy :chytry: pęcherzyki zawsze jakieś tam się pojawią.. może to być wina oringów na tym podgrzewaczu, nie do końca szczelnych przewodów paliwowych.. w sumie nie powiedziałeś w których wężykach są te bąbelki, w tych idących od baku do filtra, z filtra do układu wtryskowego, z układu do filtra.. czy z filtra do baku? :P



MarekU744
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt gru 05, 2008 22:11
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: MarekU744 » ndz gru 21, 2008 15:25

nie do końca jest oki jak jest zimny to chwilkę zaciąga powietrze i potem już idzie samo paliwo dopuki się nie nagrzeje z czym się wiąże chyba złe odpalanie po nocy nie ma aż takiej tragedi wielkiej ale z tego co wiem to powinien przy zerowej tem. palić od strzała a tu trzeba troszke zakręcić i jak już uruchomie zgasze odrazu to już pali na dotyk i nie wiem czy to nie jest spowodowane chwilowym zaciągnieciem powietrza Powietrze się dostaje na rurce miedzy filtrem a pompą (tem kruciutki przezroczysty)

[ Dodano: 28 Gru 2008 13:26 ]
problem rozwiązany :bigok: powodem pojawiających się bąbelków na wężyku między filtrem a pompą był zacięty zaworek na pompie wtryskowej a dokładniej ten który znajduje się na powrocie z wtrysków i pompy Zaworek został zmieniony i jest wszystko oki



Soldier_M
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt sie 29, 2006 21:26
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: Soldier_M » pn gru 29, 2008 21:12

MarekU744, witam ile kosztowała Ciebie ta wymiana i jak do tego doszedłeś ?


Soldier_Marine

Awatar użytkownika
bartos 2008
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 16:25
Lokalizacja: jarosłaVWiec

Post autor: bartos 2008 » pn gru 29, 2008 22:50

widzę że temat rzeka ale i z ciekawością go poczytam bo mam to samo ale nie przejmuję się tym wcale auto jeździ i jest dobrze. :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:


[img]http://images48.fotosik.pl/34/7a8361a264f9111a.jpg[/img]

pozdrowionka

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » wt gru 30, 2008 09:09

bartos 2008 pisze:widzę że temat rzeka ale i z ciekawością go poczytam bo mam to samo ale nie przejmuję się tym wcale auto jeździ i jest dobrze. :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
Ja tak samo :jezor: Nic nie przerywa wszystko ok wiec po co grzebać :jezor:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » wt gru 30, 2008 11:37

lolo_golf pisze:Ja tak samo :jezor: Nic nie przerywa wszystko ok wiec po co grzebać :jezor:
Ja wam powiem ze w astrach G w 2.0 dieslach sa pompy tak czule ze takie wlasnie zaniedania powoduja wlasnie wykonczenie jej i regeneracja kosztuje wtedy od 2 do 3 tys zl wiec radze jednak dmuchac na zimne.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Soldier_M
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt sie 29, 2006 21:26
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: Soldier_M » wt gru 30, 2008 19:11

Powietrze szkodzi nie tylko pompie, ale również wtryskom.
Wczoraj wymieniłem zaworek na filtrze (nie zauważyłem znacznej różnicy - 23zł) i cały przezroczysty przewód. Wciąż borykam się z powietrzem. Nie cofa się ono z pompy tylko przyuważyłem ostatnio, że podczas poboru paliwa przy włączonym aucie, wraz z strumieniem paliwa idzie strumyczek powietrza. Gdzieś mi bierze lewe powietrze bo idzie to jednym "ciurkiem"( muszę butelkę podłączyć z paliwkiem przed filtr). Podczas wyłączenia autka zaworek na pompie zamyka się i powietrze które szło wraz z paliwem (to co zostało przycięte przed zaworkiem do filtra) odkłada się w formie pęcherzyka (powrót bąbelków od pompy) i pozostaje w najwyższym poziomie wężyka.

PS. Dodam jeszcze że auto po zapaleniu nie sprawia mi żadnych problemów. Nie trzęsie, ma moc, nie przerywa. Tylko borykam się z zapalaniem autka. Raz jest cool ale raz nie i niedługo j/w napisałem podłącze butelkę z paliwkiem i będę na 100% przekonany że to przez powietrze(mam nadzieje że to przez to - mniejsze koszta :P) lub nie.
Ostatnio zmieniony wt gru 30, 2008 19:14 przez Soldier_M, łącznie zmieniany 1 raz.


Soldier_Marine

milosztk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 08, 2009 14:10
Lokalizacja: NS

Post autor: milosztk » czw sty 08, 2009 14:16

EnJoy pisze:a silnik przerywa? pojawiają się spadki mocy itp? jeśli nie to nie ma się tym co przejmować. Sprawdź zawór na filtrze paliwa, po wyjęciu go z filtra na króćcu są na dwa oringi przez które może łapać lewe powietrze

Witam chcialem sie zapytac czy jesli przerywa silnik to co wtedy?? bardzo prosze o pomoc bo wlasnie takie cos mi sie dzieje :( gdy jade nagle nie ma mocy tak jakby paliwo nie dochodzilo a po chwili gasnie calkiem auto i musze odczekac z 5-10min az odpali ponownie :/ i zauwazylem ze bardzo duzo powietrza zanjduje sie w tej rurce co idzie od filtra paliwa



Soldier_M
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt sie 29, 2006 21:26
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: Soldier_M » czw sty 08, 2009 14:25

Sprawdź szczelność przewodów paliwowych to podstawa. Sprawdź jak wygląda pobór paliwa na biegu jałowym, czy pobiera Ci powietrze. Wykonaj manewr z butelką (wyeliminowanie nieszczelności za filtrem paliwa) opisywany na forum. Wylukaj czy po zgaszeniu autka cofa Ci się paliwko. Większość twojej niewiedzy jest opisane na forum. Użyj szukacza. Pozdrawiam...


Soldier_Marine

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości