obrotomierz nie działa, potrzebna pomoc ew. schemat

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

banzai54
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 22:31
Lokalizacja: Chełm

obrotomierz nie działa, potrzebna pomoc ew. schemat

Post autor: banzai54 » pt gru 12, 2008 00:57

Witam
(golf II 1.6D JP, 1986r. Amerykaniec:P)
Mam pewien problem, przestudiowałem już chyba wszystko na forum co miało by związek z obrotomierzami, ale nie znalazłem tego co jest mi potrzebne. Kupiłem od forumowicza licznik z obrotomierzem do diesla taki jak na zdjęciu... i niestety obrotomierz nawet się nie rusza, licznik tak hałasuje, że przy 40-50km/h nie da się rozmawiać w samochodzie, a podświetlenie nie chętnie działa... Cały dzień się z tym mordowałem, a to na forum szukałem, a to grzebałem w samochodzie. Wyjście W mam w alternatorze i jest poprowadzone do pinu nr 2. Napięcie do obrotomierza idzie impulsy też, mechanik mi to oglądał mierzył i nic, wszystko wygląda dobrze, tylko nie działa ^^. Może ktoś z forumowiczów ma schemat obrotomierza, albo wie jakie napięcie powinno iść do obrotka i wszystkie inne pomiary jak ktoś by mógł podać czy te impulsy mają być minusowe czy jakie? Dodam, że ścieżki są całe. Cały dzień się z tym męczyłem od 11, myślałem, że może coś źle robię, ale wygląda na to, że obrotomierz nie działa. A i jak ktoś miałby pomysł i by się nim ze mną podzielił to byłbym szczęśliwy. Nie wiem co tam można jeszcze sprawdzić. Proszę o jakąś pomoc
A i zdjęcie licznika to to Obrazek
A i takie małe pytanie jeszcze ten mały wyświetlacz to tylko zegarek? Czy można go użyć do czegoś jeszcze?
Pozdrawiam i czekam na pomoc mobilki :D :food:



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt gru 12, 2008 02:06

Mi to wygląda na trzepnięty licznik , jak hałasuje wpuść oleju i smaru w linkę to zapewne ona tak tyrkocze


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

banzai54
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 22:31
Lokalizacja: Chełm

Post autor: banzai54 » pt gru 12, 2008 02:08

na innym liczniku nie hałasuje:(

[ Dodano: 12 Gru 2008 10:27 ]
regulator napięcia może mieć wpływ na ten obrotomierz? chodzi mi o ten regulator z tyłu prędkościomierza.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt gru 12, 2008 11:42

banzai54 pisze:regulator napięcia może mieć wpływ na ten obrotomierz?
To jest stabilizator,kurcze nie pamiętam jak walczyłem z tym.Wiem że kontrolki i wskazniki nie działały,ale obrotek chyba tak.To są zegary na jeden wtyk?



banzai54
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 22:31
Lokalizacja: Chełm

Post autor: banzai54 » pt gru 12, 2008 12:02

na 2 wtyki, elektryk mi mierzył i jakieś tam ipmulsy idą z alternatora + i - dochodzi do obrotomierza. Tyle, że nie wiedział czy te impulsy czy coś tam mają być minusowe czy plusowe i jakie powinny być bo może w tym tkwi problem. Obrotomierz ani drgnie :(



wolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr mar 12, 2008 17:31
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: wolek » pt gru 12, 2008 13:23

z tego co mi wiadomo wartosc ustabilizowanego napiecia powinna wyniesc ok10v jezeli napiecie na stabilizatorze przekracza 10.5v lub jest ponizej 9.5v to jest uszkodzony i do wymianki pozdro:)



banzai54
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 22:31
Lokalizacja: Chełm

Post autor: banzai54 » pt gru 12, 2008 15:09

wartość prawidłowa 10v, nie wiem co z tym zrobić. Może ktoś ma schemat obrotomierza?? i może ktoś wie jak naprawić ten hałas w prędkościomierzu?

[ Dodano: 12 Gru 2008 15:04 ]
normalne jest, że na obrotomierz idzie 12-13v ? czy to za dużo



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości