Wymiana uszczelniaczy bez ściągania głowicy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dandy1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 24, 2006 22:15
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Wymiana uszczelniaczy bez ściągania głowicy

Post autor: Dandy1984 » sob gru 06, 2008 20:11

Witam wszystkich serdecznie potrzebuję pomocy kupiłem golfa III TDI 90km z przebiegiem 270 tyś wygląda że nie będzie miał więcej wiem że to nie mało no ale i właśnie mam pewien problem rano jak go odpalam puszcza siwego dyma przez ok 20 sekund i przechodzi mu zastanawiam się czy to nie może być wina uszczelniaczy na zaworach bo normalnie jak jest ciepły jest wszystko ok dziwi mnie to nawet że oczywiście ciepły jak wcisnę mu gaz puszcza bardzo mało czarny dym więc to chyba silnik jeszcze będzie hulał taką tylko mgiełkę powinien chyba bardziej dymić chyba ale nie to jest moim problemem zastanawiam się czy mógłby m w takim silniku wymienić uszczelniacze na zaworach bez ściągania głowicy ale nie powietrzem bo nie mam takiej możliwości może coś mechanicznego jak w benzyniaku bo takowy posiadam sprzęt a w nim te wtryski są dziwnie przykręcane nie ma gwintu jak w benzynie do świec norma w dizlu wiem. Proszę was o wydanie opinii i być może zdjęcie i wymiary takiego sprzętu do podpierania zaworów. Pozdrawiam



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » sob gru 06, 2008 20:22

1. Interpunkcja i składnia wskazana :grrr: Tragicznie czyta się Twój post. Grubo ponad 100 słów w jednym zdaniu...spróbuj to zrozumieć.
2. Uszczelniacze jak najbardziej można wymienić, bez zdejmowania głowicy. :bigok:
Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 20:25 przez GRIZLI, łącznie zmieniany 2 razy.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
miHoo79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 22, 2006 11:44
Lokalizacja: Mikstat/Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: miHoo79 » sob gru 06, 2008 21:35

Siwego czy bialego bo to jest duza roznica.. jak zapalasz rano to kreci dluzej i szarpie silnikiem przez kilka kilkanascie sekund?
Jesli tak to winil bym tu bardziej swiece, bo przy uszczelniaczach albo pierscieniach to siwo byloby za Toba przy kazdym butowaniu.
Mam tak samo rano bialo az wstyd a jak sie rozgrzeje to zadymi na czarno ale trzeba mu dokladac do pieca mocno..
Podepnij pod laptopa sprawdz katy, wartosc dawki startowej.. ale w 80% jestem przekonany ze to swiece, wymiana filtrow tez sie przyda skoro niedawno go kupiles



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » sob gru 06, 2008 21:49

Jesli tak to winil bym tu bardziej swiece, bo przy uszczelniaczach albo pierscieniach to siwo byloby za Toba przy kazdym butowaniu.
właśnie przy uszczelniaczach dymi przez minute na zimnym, po rozgrzaniu uszczelniacze miekna i zaczynaja uszczelniac



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob gru 06, 2008 23:35

cowboy pisze:Jesli tak to winil bym tu bardziej swiece, bo przy uszczelniaczach albo pierscieniach to siwo byloby za Toba przy kazdym butowaniu.


właśnie przy uszczelniaczach dymi przez minute na zimnym, po rozgrzaniu uszczelniacze miekna i zaczynaja uszczelniac
Dokładnie.Olej przez nieszczelne uszczelniacze "kapie"do komory spalania i przy odpaleniu spala się,powodując dymienie na niebiesko.



Awatar użytkownika
Dandy1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 24, 2006 22:15
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Wymiana uszczelniaczy bez ściągania głowicy

Post autor: Dandy1984 » pn gru 08, 2008 01:20

skoro można wymienić uszczelniacze bez ściągania głowicy to czy mógłbym prosić o wymiary przyrządu do tego przystosowanego może jakieś fotki. jeżeli chodzi o dyma to niebieski jest ale tak jak pisałem przez kilkanaście może dziesiąt sekund później ustaje. Bardzo bym prosił jeszcze raz o te wymiary przyrządu Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Majek666
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn mar 19, 2007 19:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Majek666 » pn gru 08, 2008 09:15

Dandy1984 pisze:przyrządu do tego przystosowanego
adapter do podlaczenia kompresora do komory silnika, sciagacz sprezyn zaworowych, szczypce do uszczelniaczy. Wymiary zaleza od producentow.



Awatar użytkownika
Dandy1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 24, 2006 22:15
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Wymiana uszczelniaczy bez ściągania głowicy

Post autor: Dandy1984 » pn gru 08, 2008 10:15

majek666 a nie występuje coś mechanicznego do podstawiania tych zaworów. ile potrzeba barów żeby to zrobić na powietrze.



Awatar użytkownika
Majek666
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn mar 19, 2007 19:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Majek666 » pn gru 08, 2008 10:30

Dandy1984 pisze:a nie występuje coś mechanicznego do podstawiania tych zaworów
Nie ma a przynajmniej nie spotkalem sie.



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » pn gru 08, 2008 10:45

Jak głowica jest na zewnątrz to jest takie specjalne cos. Można podpierać tłokami jak masz głowicę na aucie.
Ostatnio zmieniony pn gru 08, 2008 10:46 przez J.B.S., łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Majek666
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn mar 19, 2007 19:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Majek666 » pn gru 08, 2008 13:09

jbs-78 pisze:Jak głowica jest na zewnątrz to jest takie specjalne cos
Jest specjalyny sciagacz (a wlasciwie sciskacz) sprezyn jest ich wiele rodzajow polecam lektore katalogow narzedzi samochodowych. Ale w tym temacie chodzi o wymiane Z GLOWICA NA SILNIKU czytaj co jest w temacie napisane.
jbs-78 pisze:Można podpierać tłokami jak masz głowicę na aucie
Nie w kazdym silniku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości