golf IV padł silnik 1,9 tdi 90 km

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Konrad465
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 12, 2008 13:16
Lokalizacja: pisz

golf IV padł silnik 1,9 tdi 90 km

Post autor: Konrad465 » czw lis 13, 2008 18:33

czesc przydarzyło mi sie takie cos ze jechalem po autobanie w niemczech i poczułem jak delikatnie spadła moc mojego golfa ale dalej jechałem i po jakis 200 km za stukało i padł silnik , a mianowicie rozwalił sie 3 tłok w drobny mak ,urwały sie zawory rozwalił sie sterujacy wtrysk nawet swieca zarowa dostała w łeb i niewiem co było przyczyna tego spustoszenia ktore sie stało w tym silniku.Moze ktos wie co mogło byc przyczyna ???


cFka

DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » czw lis 13, 2008 19:12

pewnie urwal sie zawor , niektore roczniki mialy taką wade konstrukcyjną



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw lis 13, 2008 20:12

DANIEL LHR pisze:pewnie urwal sie zawor , niektore roczniki mialy taką wade konstrukcyjną
Zgadza sie wyszła partia wadliwych zaworów w TDI z lat 97-2003 ok 100 tys i komus sie trafiło. Najczesciej objawy sa po zmeczeniu materiału po przebiegu ok 200 tys km-. Mój ojciec to miał i wiele osób z forum ale przy małej predkosci obrotowej- skonczyło sie wymiana tłoka i wszyskich zaworów na nowe bez wad. Dlatego jak ktos w MK IV TDI do 2003r robi głwoice polecam wymianę wszystkich zaworów na nowe. W materiale zaworów oryginalnych znajdują sie pecheżyki powietrza które w czasie obciązenia osłabiaja materiał zaworu. Przyznało sie do tego VW ale w Niemczech, co ciekawe u nas ASO nic o tym nie wie :bajer: tak samo jak o pękających głowicach w 2,0TDI :chytry:
Ostatnio zmieniony czw lis 13, 2008 20:14 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 76 gości