Nie mogę zlokalizować usterki - problem z uruchomieniem auta

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nie mogę zlokalizować usterki - problem z uruchomieniem auta

Post autor: Tominator » pt lis 07, 2008 19:52

Rano mam problem z odpaleniem autka, muszę kręcić 10s zanim zaskoczy a jak zaskoczy to chodzi z 3-4s nierówno i dymi na niebeisko przez 2 minuty. Myślałem że to świece żarowe , wymieniłem wszystkie bo jak sie okazało były 3 spalone, ale nie było wogóle poprawy. Na forum przeczytałem że pewnie czujnik temperatury cieczy siadł, kazali mi odłączyć czujnik i próbować zapalić, tak zrobiłem i okazało się że pali praktycznie na dotyk jak czujnik wyłączę, a jak włącze po chwili i próbuję kręcić to znowu problem. Kolejno wymieniłem czujnik bo myślałem że to jego wina, po wymianie czujnika dalej nic to nie dało. Następnie wymieniłem przekaźnik świec żarowych bo to już ostatnia rzecz jaka mogła się skopać moim zdaniem i okazało się że to nie to. W międzyczasie byłem u mechanika starego takiego co ledwo lapka umie włączyć i podłączyłem VAGa, kąt wtrysku też jest ok tak jak mirass ustawił. Po wyłączniu czujnika idzie prąd do świec żarowych bo sprawdzałem, a jak jest włączony to nie idzie wogóle.
Nie wiem już co to może być :goof: Dlaczego jak odłącze ten cholerny czujnik to pali a jak go odłacze to nie chce? Jeżeli przekaźnik jest ok,świece ok, kąt wtrysku ok to co się dzieje?
Dodam że rozgrzany pali od ręki i auto nie straciło mocy, jeździ jak jeździło :( tylko niedługo go pewnie nie odpale. Na VAGu nie ma żadnych błędów



Awatar użytkownika
kozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: czw paź 16, 2008 09:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: kozak » pt lis 07, 2008 21:20

Moze cos z kablami od czujnika, kable sprawdzales ?



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pt lis 07, 2008 21:48

Tominator pisze:Dlaczego jak odłącze ten cholerny czujnik to pali a jak go odłacze to nie chce?
przecież już Ci to tłumaczyłem ... sprawdzałeś sprężanie :?: wtryskiwacze :?:



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » pt lis 07, 2008 21:53

Korekcje w normie, wtryski też musza być ok.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości