mam w trojce dziwny rezonas

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jacalysy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 18:19
Lokalizacja: torun
Kontakt:

mam w trojce dziwny rezonas

Post autor: jacalysy » wt paź 21, 2008 22:14

witam mam golfa 95r poj 1.9 TDI SPROWADZILEM GO TEGO ROKU Z HOLANDI wymienilem w nim wszystko rarzad olej filtr powietrz paliwa i razad jest dobrze ustawiony problem polega na tym ze jak siedze w aucie i mam noge na gazie i mam tak 1100 a 1200 obrotow to z prawej strony slychac dziwny rezonas wymienilem wszystkie gomki co sa pod obudowa filtra i ta gumkie co wchodzi w filtri obudowe wymienilem poduszke przy skrzyni biegow bo byla zerwana to ta poduszka od strony kierowcy jezdze po mechanikach wydaje kase i trace czas a efektow nie widac jak wjechalem ostatnio na kanal i odpalilem go i chodzil na normalnych obrotach to bylo ok a jak ustawilem tak 1100 a 1200 to rwzonas byl pod spodem widoczny od tego miejsca ze caly tlumik dziwny mial rezonas od ssiadki drgan do konca siatka nie przepuszcza nie dymi juz chcialem wymienic ale nie wiem czy to pomoze ja juz trace nerwy a to jest denerwujace a rano jak odpale i ruszam to rezonas jest wiekszy i to go slychac i a jak siedze w golfie to slychac to po prawej stronie nawet jak sie doda te obroty 1100 a 1200 to nawet cala obudowa filtra powietrza wpada w rezonas nie wiem sam czy to siadka drgan tlumika czy co innego masz tel domowy lub kom orange to zostaw zadzwonie jacek z torunia pomoz bo trace sily czas i kase jak nie znajde to spale go albo utopie szkoda mi kasy ktora wlozylem



Awatar użytkownika
slodki01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: sob lut 16, 2008 22:39
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: slodki01 » wt paź 21, 2008 22:37

Najprawdopodobniej siatka drgań jest juz naciagnieta i wszystkie gumki podtrzymujace caly wydech sa tez naciagniete.To ze siatka jest cala i nie przepuszcza to nieznaczy ze jest dobra,Przypuszczam ze siatka i gumki jeszcze oryginalne .Siatka si e3naciaga po jest wstawiona zaraz za wysciem z turbiny ,a w tym miejscu wydech schodzi w dol i dlatego sie naciaga,.Prawdopodobnie musisz wymieniec ta siatke i te wszystkie gumy.Tak przypuszczam ,bo tez mialem Golfa 3 TDI i tem mialem taki delijatnu rezonans po wcisnieciu delikatnie gazu.Kiedys nawet postanowilem wymienic te gumy.jak zalozylem nowe to rezonans byl jeszcze wiekszy,wiec zakrecile z powrotem stare. bo niechcialo si emi wyciagac wydechu i wstawiac siatki nowej,jedzilem tak caly czas bo rezonans byl nieiwielki.Mowie ci to bedzie przyczyna tego rezonanzsu .Klega tak mial w pasacie i wymienil siatke i bylo ok.ale co do twojego porblemu to 100% pewnosci niemam.



Awatar użytkownika
adamciowasyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 15:39
Lokalizacja: Legnica

Post autor: adamciowasyl » wt paź 21, 2008 23:32

Witam

Mam to samo i jestem pewien ze to przez wydech ale nie wiem czy wymiana gumek cos da, zastanawiam sie czy wymienic elastyczny lacznik. Jak jest orginalnie mocowany na jakies obejmy bo chyba nic nie ma (nie pamietam ) a jak sie go montuje. Moze ktos podpowie co i jak... Pozdrawiam ;)



Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » śr paź 22, 2008 03:49

Mam to samo dokladnie w tych samych obrotach rpm. Tyle ze u mnie slychac glosne basowe buczenie.



niuteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: pt paź 13, 2006 08:34
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: niuteq » śr paź 22, 2008 07:33

oj widze ze to kolejna bolaczka mk3 u mnie to samo tylko wystepuje w nieco wyzszych obrotach 1300-1500 staram sie jak najkrocej trzymac auto w tym przedziale obrotow.
jak ktos wymieni tel lacznik elastyczny niech napisz czy rezonas ustal.
ja sie juz prawie przyzwyczailem



ilio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pn lis 13, 2006 01:30
Lokalizacja: Bytom

Post autor: ilio » śr paź 22, 2008 07:34

micky pisze:Mam to samo dokladnie w tych samych obrotach rpm. Tyle ze u mnie slychac glosne basowe buczenie.

tłumik wpada w rezonans



Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » śr paź 22, 2008 07:56

ilio pisze:
micky pisze:Mam to samo dokladnie w tych samych obrotach rpm. Tyle ze u mnie slychac glosne basowe buczenie.

tłumik wpada w rezonans
ale to wina tlumikow czy lacznika elastycznego?



DanWlo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lip 29, 2008 09:42
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: DanWlo » śr paź 22, 2008 08:40

u mnie też tak samo się dzieje myślałem że to wewnątrz auta gdzieś schowek czy jakiś inny plastik, podejrzewałem również podszybie że o szybę puka ale niestety nic z tego czekam na informacje czy ktoś sobie z tym poradził.


MK3 TDI GT SPECJAL DanWlo

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images35.fotosik.pl/27/598a675a11260f55.jpg[/img][/url]

szopa78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr cze 11, 2008 10:38
Lokalizacja: Sko-Kam.

Post autor: szopa78 » śr paź 22, 2008 09:00

Przyczyną takiego rezonansu może też być ekran który izoluje podwozie od układu wydechowego, pozrywane albo luźne mocowania mogą dawać takie efekty. Łącznik jest niestety wspawany więc bez odpowiedniego sprzętu będzie ciężko go wymienić samodzielnie. Mnie taka przyjemność kosztowała ostatnio ok. 70zł, 40zł łącznik a reszta robocizna.



Awatar użytkownika
camelmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt gru 07, 2004 21:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: camelmk » śr paź 22, 2008 09:44

tak jak szopa78 napisał- jak tłumik wporzo to sprawdź to - ja zapłaciłem za to 50 zł :)


w sumie 200 KM

Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: daszczyk » śr paź 22, 2008 12:21

cześć !!

ja miałem identycznie wymieniłem siatkę ( jej wygląd zewnętrzy nic nie wskazywał na zurzytą) pojechałem do tłumikarza on ją zobaczył poruszał i stwierdził że jest przegrzana i sztywna i do wymiany) koszt wspawanie z siatką 250 zł. Roboty na godzinę. Po tym wspawaniu zero drgań jak nowy ;))
pozdrawiam
SEBA


Seba

Tommuzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw mar 31, 2005 18:23
Lokalizacja: Pułtusk WPU
Kontakt:

Post autor: Tommuzik » śr paź 22, 2008 20:44

Hej, u mnie koledzy to taki rezonans pojawia się też z okolic prawej strony, ale zuważyłem, że to pasek wieloklin dostaje drgań i w rytm tych drgań pasuje ten rezonans. Nie wiem jak to jest w TDI, ale u mnie w D jest tylko sprężyna pod alternatorem do naciągu paska.



Awatar użytkownika
przemasgti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lut 09, 2008 15:00
Lokalizacja: Kruszwica
Kontakt:

Post autor: przemasgti » śr paź 22, 2008 22:33

mam to samo, obroty 1100 i jest rezonans, siatkę kupiłem, jak bedzie trochę czasu to wstawię


only vw

Awatar użytkownika
ROF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 12, 2007 01:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ROF » czw paź 23, 2008 02:07

ja mam to samo :) tyle że jak wstawiłałem nową siatkę to to partacz zepsuł robotę i miałem rezonans na wolnych obrotach (siatka i cały układ wydechowy był naprężony)

w chwili obecnej po poprawce jest delikatna poprawa, ale na zimnym i tak dalej hałasuj wydech na wolnych obrotach. po delikatnym puknięciu w gaz rezonans ustępuje.

Mówili mi jeszcze tłummikarze, że czasem stosują wstawienie drugiego łącznika elastycznego :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości