Dziwne gasniecie silnika :/

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adamciowasyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 15:39
Lokalizacja: Legnica

Dziwne gasniecie silnika :/

Post autor: adamciowasyl » pt paź 17, 2008 00:13

Witam posiadam golfa tdi 1Z z 94 r . W sumie to prawie od poczatku czyli od kupna ok rok temu meczy mnie problem gasniecia silnika . Wiec tak silnik gasnie przez odciecie zasilania podzespolow silnika czyli tak jak bym kluczyk przekrecil na gaszenie. Otorz dzieje sie to tak ze gasna nagle wszystkie kontrolki tak jak by byl zaplon wylaczony rozrusznik kreci nic pozatym nie dziala . Nic nie daje ruszanie stacyjka kilkakrotnie , nieraz problem trwa ok 1 min nieraz wylacza sie i wlacza na ulamek sekundy (gasna kontrolki i silnik i odrazu sie zapalaja i silnik tez) nie wiem od czego nieraz wystepuje to czesto nieraz zadko np. raz na dwa tygodnie. Wiem juz co sie wylacza pod maska jest taki duzy podwojny przekaznik nad ukladem ze zbiorniczkiem hamulcowym on sie wylacza, probowalem wymontowac styki poczyscic sprawdzic luty wszystko ok . Na 100% to on rozlacza mi napiecie ale czym on jest sterowany ??? Dodam jeszcze ze najczesciej dzieje sie to przy ok zimny do 70 stopni. Nigdy nie zgasl przy 90 stopniach. Nie wiem od czego to moze byc moze pomozecie mi ?? Vag nic nie wykazuje autko jezdzi bardzo dobrze .


POMOCY ....



ilio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pn lis 13, 2006 01:30
Lokalizacja: Bytom

Re: Dziwne gasniecie silnika :/

Post autor: ilio » pt paź 17, 2008 07:21

adamciowasyl pisze:Witam posiadam golfa tdi 1Z z 94 r . W sumie to prawie od poczatku czyli od kupna ok rok temu meczy mnie problem gasniecia silnika . Wiec tak silnik gasnie przez odciecie zasilania podzespolow silnika czyli tak jak bym kluczyk przekrecil na gaszenie. Otorz dzieje sie to tak ze gasna nagle wszystkie kontrolki tak jak by byl zaplon wylaczony rozrusznik kreci nic pozatym nie dziala . Nic nie daje ruszanie stacyjka kilkakrotnie , nieraz problem trwa ok 1 min nieraz wylacza sie i wlacza na ulamek sekundy (gasna kontrolki i silnik i odrazu sie zapalaja i silnik tez) nie wiem od czego nieraz wystepuje to czesto nieraz zadko np. raz na dwa tygodnie. Wiem juz co sie wylacza pod maska jest taki duzy podwojny przekaznik nad ukladem ze zbiorniczkiem hamulcowym on sie wylacza, probowalem wymontowac styki poczyscic sprawdzic luty wszystko ok . Na 100% to on rozlacza mi napiecie ale czym on jest sterowany ??? Dodam jeszcze ze najczesciej dzieje sie to przy ok zimny do 70 stopni. Nigdy nie zgasl przy 90 stopniach. Nie wiem od czego to moze byc moze pomozecie mi ?? Vag nic nie wykazuje autko jezdzi bardzo dobrze .

POMOCY ....
to duze to przekzniki od dogrzewania silnika

a wymień sobie przekaźnik 109 znajdujący sie pod deską

POMOCY ....[/quote]



Awatar użytkownika
adamciowasyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 15:39
Lokalizacja: Legnica

Post autor: adamciowasyl » pt paź 17, 2008 10:54

a wymień sobie przekaźnik 109 znajdujący sie pod deską
Przekaznik jest odpowiedzialny chyba od zaworu paliwa rzeczywiscie jak wyiagne to nie odpali ale pozatym wszystko dziala caly osprzet elektryczny wszystkie kontrolki pala sie i tylko nie odpala . A jak mi sie rozlacza to tak jak by powera odcielo jakims glownym przekaznikiem i wydaje mi sie ze to ten duzy( nad ukladem hamulcowym) bo jak go rozebralem byly w nim 2 przekazniki . Pewnie jeden od swiec a drugi od glownego zasilania podzespolow. Ma ktos moze jakis schemat czym ten przekaznik jest sterowany ???



Awatar użytkownika
Turbonalepa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn sie 14, 2006 10:22
Lokalizacja: Gubin
Kontakt:

Post autor: Turbonalepa » pt paź 17, 2008 11:34

Witam.

Kolego ja bym się kostce stacyjki przyjżał :helm: , a jeśli chcesz to mogę ja to zrobić - z Legnicy do ZG masz niedaleko.

Pozdrawiam


Czyszczenie nastawników, czyszczenie turbin VNT, diagnoza VAG, ustawienie kąta wtrysku, korekta liczników, itp. itd.:
Turbonalepa - tel. 602859936, GG 1549145

Awatar użytkownika
konri
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw lis 01, 2007 13:17
Lokalizacja: Zielona Góra/Rzepin

Post autor: konri » pt paź 17, 2008 13:19

I ja z chęcią się poprzyglądam i może coś pomogę :bigok:


Ford galaxy MKI `00 90KM 1,9 tdi pd
Altea XL `11 105KM 1,6 TDI CR
MB190E 2,3-16v `85 185KM 2,3-16 B
Naprawa pomp VP44, VP30, VP37, diagnoza VAG, kąt wtrysku, czyszczenie turbin, itp. itd.:

Konri - tel. 0 693 030 931, GG: 146044
Turbonalepa - tel. 0 602 859 936, GG: 1549145

Awatar użytkownika
adamciowasyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 15:39
Lokalizacja: Legnica

Post autor: adamciowasyl » pt paź 17, 2008 16:01

Turbonalepa pisze: Kolego ja bym się kostce stacyjki przyjżał
Przyjzał tzn?? Mierniczkiem posprawdzal czy co ?? styki czy nie poprzypalane? narazie sprobuje sam cos pokombinowac. Domyslam sie ze stacyjka jest nierozbieralna wiec moze cos da prysniecie do srodka WD40 no i posprawdzam styki zewnetrzne czy nie widac jakis przepalen albo luzow w kostce. A mial ktoś z Was problem z kostka na stacyjce jezeli tak jak sie to objawialo ??? pozdrawiam



Awatar użytkownika
Turbonalepa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn sie 14, 2006 10:22
Lokalizacja: Gubin
Kontakt:

Post autor: Turbonalepa » pt paź 17, 2008 17:01

Kolego popsikać WD-40 to sobie można........a nie w kostę stacyjki. Kostę się wymienia koszt koski w IC 30 zł. Żeby wymienic kostkę trzeba rozbroić kolumne kierowniczą, ale Konri i ja już się w tym wyspecjalizowaliśmy prawie :helm: . Jakbyś chciał to robić to jest porada na forum na ten temat.

Objawy kostki takie jak mówisz - ostatno robiliśmy mk III co raz odpalało raz nie i właśnie między innymi kontrolikmi gasły.

Pozdrawim


Czyszczenie nastawników, czyszczenie turbin VNT, diagnoza VAG, ustawienie kąta wtrysku, korekta liczników, itp. itd.:
Turbonalepa - tel. 602859936, GG 1549145

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości