Rezonans w silniku przy ok 1200 obr

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jacalysy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 18:19
Lokalizacja: torun
Kontakt:

Rezonans w silniku przy ok 1200 obr

Post autor: jacalysy » ndz paź 05, 2008 23:06

witam mam golfa 95r poj 1.9 TDI SPROWADZILEM GO TEGO ROKU Z HOLANDI wymienilem w nim wszystko rarzad olej filtr powietrz paliwa i razad jest dobrze ustawiony problem polega na tym ze jak siedze w aucie i mam noge na gazie i mam tak 1100 a 1200 obrotow to z prawej strony slychac dziwny rezonas wymienilem wszystkie gomki co sa pod obudowa filtra i ta gumkie co wchodzi w filtri obudowe wymienilem poduszke przy skrzyni biegow bo byla zerwana to ta poduszka od strony kierowcy jezdze po mechanikach wydaje kase i trace czas a efektow nie widac jak wjechalem ostatnio na kanal i odpalilem go i chodzil na normalnych obrotach to bylo ok a jak ustawilem tak 1100 a 1200 to rwzonas byl pod spodem widoczny od tego miejsca ze caly tlumik dziwny mial rezonas od ssiadki drgan do konca siatka nie przepuszcza nie dymi juz chcialem wymienic ale nie wiem czy to pomoze ja juz trace nerwy a to jest denerwujace a rano jak odpale i ruszam to rezonas jest wiekszy i to go slychac i a jak siedze w golfie to slychac to po prawej stronie nawet jak sie doda te obroty 1100 a 1200 to nawet cala obudowa filtra powietrza wpada w rezonas nie wiem sam czy to siadka drgan tlumika czy co innego masz tel domowy lub kom orange to zostaw zadzwonie jacek z torunia pomoz bo trace sily czas i kase jak nie znajde to spale go albo utopie szkoda mi kasy ktora wlozylem
Ostatnio zmieniony pn paź 06, 2008 10:41 przez jacalysy, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pn paź 06, 2008 08:49

moze byc siatka zle zalozona i wpada w drgania, mam to samo u siebie przy ok 3000 przed jej wymiana tego nei bylo :/

szczegolnie mi to nie przeszkadza wiec tego nie robie :)

u siebie wsadz cos jeszcze miedzy blotnik a obudowe filtra powietrza moze on lata


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Pyton50
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: wt lut 19, 2008 00:26
Lokalizacja: GCZ

Post autor: Pyton50 » pn paź 06, 2008 09:43

Kolego ten rezonans jest naprawdę wkurzający,robiłem to w dwóch III TDI w jednej były luzne przegrody tłumika środkowego a w drugom zastosowałem dłuższą siatkę,łącze giętkie co powodowało znacznie lepsze tłumienie wibracji przenoszonych na dalszą część wydechu.Spróbuj jak to się ma do twojego przypadku???



Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Tomek » pn paź 06, 2008 09:45

Adamm pisze:u siebie wsadz cos jeszcze miedzy blotnik a obudowe filtra powietrza moze on lata
niestety to nei to
mam podobny problem ktory juz teraz z czasem przerodził się w głośne terkotanie, plastik o plastik(nie wiem), dochodz i z okolic schowka po stronie pasazera, wiele razy rozebrane mialem wszystko tak od wewnątrz jak i od strony podszybia,

i wez mnei spal zabij lub powieś, to nie dośc ze mnie to *#cenzura#*....to jeszcze staje sie coraz glosniejsze


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn paź 06, 2008 10:17

Adamm, Pyton50, Tomek, chłopcy to nie to co piszecie,juz mu to mówiłem tel,porobił i lipa,najprawdopodobniej problem zniknie po wymianie kółka pasowego z altka na te ze sprzęgłem



Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » pn paź 06, 2008 20:56

no tak tylko ze ja rowniez to mam dokladnie w tych samych obrotach a mam AFNa



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pn paź 06, 2008 22:41

a sprzęgiełko nie zablokowane masz ?



Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » pn paź 06, 2008 22:51

a jak to sprawdzic?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości