Buczy, wibruje i nie wiadomo co :(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MrX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 11, 2007 20:24
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Buczy, wibruje i nie wiadomo co :(

Post autor: MrX » pt paź 03, 2008 12:32

Witam!

Mam taki problem jeden z wielu zreszta...

Jak kupiłem samochodzik to cos buczało gdy zaczynałem jechac z predkoscią powyżej 60 km, fakt ze mam do tej pory zreszta stare opony, byłem je wyważać - nie pomogło, byłem na zbieżności - nie pomogło.

Gdy jade prosto wszystko jest w porządku gdy minimalnie skrecem kierownica ( 2 cm w lewo) zaczyna buczeć strasznie... myslalem ze to łozysko w prawym kole, ale jest ono dobre, sprawdziłem u mechanika, i w sumie to nie nie wiem co może nadawać to buczenie, czy łozysko w lewym kole, czy półośka czy przeguby czy te stare opony pomimo wszystko :(

pomocy!


Ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi

areczek149
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 19:11
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: areczek149 » pt paź 03, 2008 20:53

kolego sprawdź sobie poziom płynu od wspomagania



xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » sob paź 04, 2008 07:41

Jakby ci opony huczały to nawet jakbyś jechał prosto. Mój brat ostatnio kupił takie opony i sam myślał czy to łożyska, ale przełożył je na przód auta i ciszej jest.



MrX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 11, 2007 20:24
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: MrX » sob paź 04, 2008 13:30

Panowie i sprawa ma się tak: sprawdziłem płyn było poniżej minimum, uzupełniłem i dalej nic :( dalej buczy przy lewo skrecie kierownicy nawet gdy dam 2 cm w lewo :(


Ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » sob paź 04, 2008 13:58

MrX pisze:Panowie i sprawa ma się tak: sprawdziłem płyn było poniżej minimum, uzupełniłem i dalej nic dalej buczy przy lewo skrecie kierownicy nawet gdy dam 2 cm w lewo
może pompa wspomagania? pasek na pompie dobrze napięty? kierownica chodzi ciężej?


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » sob paź 04, 2008 14:48

Andrew mógłbyś bardziej rozszerzyć ? Ponieważ u mnie też buczy przy skręcaniu ale tylko gdy stoję. Miałem wymieniany napinacz paska wielorowkowego i po tej wymianie nagle mi kierownica cięzej kręci ale buczenie się wyciszyło. Jestem pewny, że to pompa tak buczy ale czemu kiera mi cięzej chodzi po wymianie napinacza + rolek..



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » sob paź 04, 2008 16:08

xplo, chyba wiele wam nie pomoge, wziołem te pytania na zdrowy rozsądek, bo jeżeli coś charczy przy minimalnym skręcie kierownicy to znaczy że to raczej pompa, bo wtedy jest najbardziej obciążona, problemy ze wspomaganie mogą też być jak sie pasek ślizga, a jak kierownica ciężko chodzi to raczej coś z pompą nie tak!?


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

FaYaH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 10:35
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: FaYaH » sob paź 04, 2008 16:50

mam podobny problem, tyle ze u mnie cos caly czas od momentu odpalenia silnika huczy.Powodem halasu jest napewno pompa bo jak zdjalem pasek to halas znikl.Zastanawiam sie czy powinienem wymienic cala pompe czy moze tylko olej od wspomagania i filtr, jak myslicie? A wie ktos moze gdzie jest ten nieszczesny filtr? Bo wyczytalem w ksiazce serwisowej ze trzeba go wymienic ale nienapisano gdzie sie znajduje;/

[ Dodano: 04 Paź 2008 16:52 ]
Zapomnialem dodac ze przy skrecaniu wyczuwa sie drgania na kierownicy,a sila wspomagania sie zmienia, raz jest lzej a raz ciezej krecic kierownica.Mozliwe ze to przez stary plyn i zapchany uklad?



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » sob paź 04, 2008 16:57

Z tego co słyszałem, jak płyn jest czysty to jest OK


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

MrX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 11, 2007 20:24
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: MrX » sob paź 04, 2008 20:37

dodam jeszcze ze mi zaczyna coś buczec przy lewo skrecie jak mam okolo 60 km/h a w miejscu i do tej predkosci jest cisza i spokoj....


co to moze byc?


Ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi

LysyStudio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 10:28
Lokalizacja: krakow

Post autor: LysyStudio » sob paź 18, 2008 00:48

Drogi sąsiedzie :)


Na pewno to nie jest wina opon, łożysko też bym wykluczył (sam u siebie wymieniałem i objaw był inny, szumiał przy dowolnej prędkości)... Więc lepiej nie gdybać, dam Ci namiar do gościa z Wieliczki, to Ci zdiagnozuje co i jak :)


A najlepszy sposób na pozbycie sie uciążliwych usterek to sprzedać auto :grin: Ja swojego 4 sprzedałem i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy, nic nie huczy, nie drga :hmm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości