Ubytek płynu z chłodnicy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kaktus805*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 18:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Ubytek płynu z chłodnicy

Post autor: Kaktus805* » sob wrz 13, 2008 19:15

czesc w marcu pojechałem do Niemiec po moją bryke tj. bore 1.9 TDI jadąc z powrotem autostradą chciałem go sprawdzić ile wyciągnie i tu nagle temperatura nie samowicie poszła do góry i zaświeciła mi się kontrolka od płynu chłodniczego zwolniłem dojechałem do pierwszego zjazdu poczekałem chwilę i dolałem zwykłej wody po chwili ruszyłem dalej ale już tak nie szarżowałem i w ten sposób dojechałem do domu bez ubytku płynu. Jeżdżąc po mieście nie zauważam żadnego ubytku ale jak pojade w dalszą trase to musze troche dolać zaznaczam że olej mam czysty jak na dizel i zbiorniczek wyrównawczy też co może być tego przyczyną wycieku płynu i co mam zrobić?



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » sob wrz 13, 2008 22:47

może walnięty termostat, albo przytkana chłodnica



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » sob wrz 13, 2008 22:57

najpierw sprawdz czy nie ma wycieków w układzie, skontroluj prace termostatu po przekroczeniu 90 st czy tam po włączeniu wentylatorów dolny wąz od chłodnicy ma być ciepły/gorący
sprawdz czy w jest przelew w zbiorniczku [ ten cięki wężyk]


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Kaktus805*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 18:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Ubytek

Post autor: Kaktus805* » ndz wrz 14, 2008 10:08

zadnych wyciekow nie zauwzyłem mysle ze sprawa tkwi w glowicy,jesli tak to jakie to sa koszty?



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » ndz wrz 14, 2008 10:31

Głowica to raczej ostatnia część jaką bym podejrzewał. Jeszcze raz dokładnie przejrzyj wszystkie węże układu chłodzącego. Jeśli znajdziesz biały osad to będziesz wiedział gdzie ci coś podcieka.

W mieście nieszczelność może się nie ujawniać, bo nie jeździsz non stop na wyższych obrotach i pompa nie zrobi ciśnienia. W trasie jednak może być zgoła inaczej.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » ndz wrz 14, 2008 10:43

W mieście nieszczelność może się nie ujawniać, bo nie jeździsz non stop na wyższych obrotach i pompa nie zrobi ciśnienia. W trasie jednak może być zgoła inaczej.
dokładnie, najlepiej silnik dobrze rozgrzać, auto na kanał dodać gazu i obserwować


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Kaktus805*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 18:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Kaktus805* » ndz wrz 14, 2008 13:05

oddalem auto do znajomego mechanika tydzien temu,w czwartek poslal mi sms ze scaga glowice,to w takim wypadku z jakimi kosztami musze sie liczyc?



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » ndz wrz 14, 2008 13:48

Zależy co było trachnięte i co jeszcze ci zaproponuje mechanik po ściągnięciu czapki, bo jak już ściągać to lepiej zrobić tam raz a dobrze a nie tylko samą uszczelkę.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Kaktus805*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 18:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Kaktus805* » sob wrz 20, 2008 15:55

Cześc to ja okazało się że głowica pęknięta oddał ją mój mechanik do naprawy i spawania ciekaw jestem il mie to będzie kosztować :grrr:
i jak długo wytrzyma taka regenerowana głowica?



Awatar użytkownika
prezes861
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 08, 2006 17:52
Lokalizacja: Stargard / Szczecin
Kontakt:

Post autor: prezes861 » sob wrz 20, 2008 17:07

Kaktus805* pisze:Cześc to ja okazało się że głowica pęknięta oddał ją mój mechanik do naprawy i spawania ciekaw jestem il mie to będzie kosztować :grrr:
i jak długo wytrzyma taka regenerowana głowica?
Jeżeli zrobi to profesjonalista, który po spawaniu ładnie wyrówna głowice i dobierze odpowiednią uszczelke, powinna wytrzymać 200tys km, wszystko zależy od eksploatacji auta, jak większość części...
Cena samych części przy robocie głowicy to ok 850-900zł, warto przy tym zmienić kompletny rozrząd, dlatego taka kwota.
-uszczelka pod głowice
-śruby głowicy
-pasek, rolka, napinacz rozrządu, pompa wody
-uszczelka pod kol. ssący i kol. wydechowy
-uszczelka pod pokrywe zaworów
-filtr oleju + olej
-płyn chłodzący + płukanko
-uszczelniacze zaworowe
(Jeśli jest to TDI PD zmieniłbym dla św. spokoju uszczelnienia pompowtrysków, kpl. na jeden pompowtrysk to ok 70zł).
Spawanie i planowanie głowicy to ok. 200-250zł.



swir07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 28, 2008 18:29
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: swir07 » pn wrz 22, 2008 07:38

Witam
Ja niestety też oddałem auto do mechanika akurat kuzyn, problem chyba ten sam tylko silnik 2.0 Tdi oznaczenie nieszczęsne BKD silnika. Auto ma przejechane 103 tyś oryginalny przebieg, wszystko wymieniane jak trzeba ale podobno w tym silniku to akurat taka przypadłośc wczesnego wieku produkcyjnego.
Mam pytanko gdzie dobrze spawają głowice chodzi mi o konkret gdyż w necie jest pełno ogłoszeń a wiadomo tam mogą się wychwalać ile się da.
Dziś będe wiedział jak dobrze pójdzie czy głowica czy może uszczelka( ale wątpie aby uszczelka)
Jak Ktos miałby kogoś sprawdzonego to proszę o info.
Pozdrawiam



Kaktus805*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 18:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Kaktus805* » śr wrz 24, 2008 20:38

Czesc moj mechanik oddal ta moja glowice do Mikolowa,podobno najlepszy warsztat w okolicy Slaska,daja gwarancje.Koszt naprawy i spawania 860,reszta czesci 509,mechanik 300. :grrr:

[ Dodano: 30 Maj 2009 16:40 ]
Cześć, mam problem z wyciekiem oleju w moim VW Bora 1.9TDI a dzieje się to po naprawie głowicy, mechanik zasugerował mi że to z pod pokrywy zaworów wymieniłem ją i nic się nie zmieniło dalej kapie jak myślicie co będzie powodem tego wycieku i gdzie on jest?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 167 gości