Ile powinien brać oleju TDI?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

darek_działosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 09:01
Lokalizacja: Działoszyn

Ile powinien brać oleju TDI?

Post autor: darek_działosz » pn wrz 08, 2008 21:46

Witam mam golfa 4 2003 r, 126 tys km, silnik TDI 101KM

bierze mi oleju około 0,5l na 5000km
czy to normalne w tych silnikach, czy za duzo?



grzegorzp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt sie 15, 2008 11:48
Lokalizacja: warszawa - rembertów

Post autor: grzegorzp » pn wrz 08, 2008 21:57

edit
mi żaden z dizli jakie miałem nie brał ani kropli od wymiany do wymiany, znajomym coś tam palą, ale 0,5 na 5000 to w normie
Ostatnio zmieniony pn wrz 08, 2008 22:00 przez grzegorzp, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pn wrz 08, 2008 21:59

w normie, ale zdrowy raczej nie powinien. ciekawe co tam za syf jest wlany i jaki masz styl jazdy.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn wrz 08, 2008 21:59

Ile powinien brać oleju TDI?
jak widze to pytanie to juz mnie śmich ogarnia :P
NIC nie powinien brać oleju. Nie ma czegoś takiego jak to ze silnik powinien ileś tam brać oleju no nie róbmy sobie jaj.
darek_działosz pisze:za duzo?
za duzo o 0,5l

[ Dodano: Pon Wrz 08, 2008 22:00 ]
souler pisze:jaki masz styl jazdy.
najlepszy czyli zapala i but w podłoge :P



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pn wrz 08, 2008 22:06

To_mas pisze:[ Dodano: Pon Wrz 08, 2008 22:00 ]
souler pisze:jaki masz styl jazdy.
najlepszy czyli zapala i but w podłoge :P
a jaki ty wredny sie stales :jezor:


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn wrz 08, 2008 22:15

souler pisze:To_mas napisał/a:
[ Dodano: Pon Wrz 08, 2008 22:00 ]
souler napisał/a:
jaki masz styl jazdy.
najlepszy czyli zapala i but w podłoge :P


a jaki ty wredny sie stales
to przez to forum :PP
Jakoś ostatnio mniej Cie na forum widzę mało dyskutujemy to pomyślałem ze sie wtrące :D
ok sorki za OT
na poważnie :
darek_działosz, na pewno bierze olej ?? jak dymi (kolor) no i czy nie wycieka czasem gdzieś po silniku lub pod nim ?



miras_ma9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 22:32
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: miras_ma9 » pn wrz 08, 2008 22:39

To_mas pisze: NIC nie powinien brać oleju.
Każdy silnik spali pewne ilości oleju, zwykle są to śladowe objętości które trudno zauważyć na bagnecie w czasie eksploatacji -> jeśli jest w bardzo dobrym stanie. Gadke że silnik między wymianami nie weźmie grama oleju to można między bajki włożyć.

0,5 litra na 5000km to w dalszym ciągu nie wiele i nie ma sie czym przejmować, jakby wciągał powiedzmy litr na 1000km i walił na niebiesko z wydechu to można mieć całkiem uzasadnione obawy o jego stan :hmm:



grzegorzp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt sie 15, 2008 11:48
Lokalizacja: warszawa - rembertów

Post autor: grzegorzp » pn wrz 08, 2008 22:47

jeżeli przez 10000km nie widać zmiany na bagnecie nawet o 2mm to ja to nazywam że nie bierze ani kropli, bo kroplomierzem nie mierzyłem przed i po



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn wrz 08, 2008 23:01

miras_ma9 pisze:Każdy silnik spali pewne ilości oleju, zwykle są to śladowe objętości które trudno zauważyć na bagnecie w czasie eksploatacji -> jeśli jest w bardzo dobrym stanie. Gadke że silnik między wymianami nie weźmie grama oleju to można między bajki włożyć.
no to jak bierze niezauważalną ilośc to nie bierze bo przecież nie zauważysz ze wziął. :P
miras_ma9 pisze:0,5 litra na 5000km to w dalszym ciągu nie wiele i nie ma sie czym przejmować, jakby wciągał powiedzmy litr na 1000km i walił na niebiesko z wydechu to można mieć całkiem uzasadnione obawy o jego stan :hmm:
Typowy "polak" nie musze dolewać jak paliwa to jeszcze pojeżdżę :panna: Ja jednak zaczął bym sie zastanawiać czemu tyle ubywa i postarał sie coś z tym zrobić. Jak nagle weźmie więcej i sie nie kapniesz to moze być pozamiatane.



miras_ma9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 22:32
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: miras_ma9 » pn wrz 08, 2008 23:24

Typowy "polak", nie przeczytał dokładnie i wciska coś czego nie napisałem :grin: Gdzie ja powiedziałem żeby nie dolewać? Nie wiem czy ktoś o zdrowych zmysłach przy spalaniu oleju rzędu 1 l/10.000km będzie dłubał w silniku, tu najwyżej można zmienić klase lepkości oleju.

Silnik nie jest nowy i ma prawo nieco więcej oleju zużyć, szczególnie przy agresywniejszym stylu jazdy (nie wspominam o pałowaniu na zimnym bo to już debilizm).



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt wrz 09, 2008 00:22

miras_ma9 pisze:nie przeczytał dokładnie i wciska coś czego nie napisałem :grin:
bardzo dokładnie !! :chytry:
miras_ma9 pisze:Gdzie ja powiedziałem żeby nie dolewać?
przenośnia !!! chodzi o to ze jak nie ubywa mu tak szybko jak paliwa z baku to jeździć nie przejmować sie :panna: :panna: żallllll


130 tyś to nie jest duży przebieg!!no chyba ze ma 3 razy tyle tak na prawde. :P

A jak jeździ na 15W/40 ? tego nie wiem... to na co zmieni ?? na dolewke "doktora" chyba...

Chodzi o to ze mi by takie coś wyraźnie przeszkadzało i zrobiłbym z tym coś Tobie najwyraźniej moze jesteś do tego przyzwyczajony moze nie tak bardzo sie przejmujesz.
Ostatnio zmieniony wt wrz 09, 2008 00:29 przez To_mas, łącznie zmieniany 2 razy.



darek_działosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 09:01
Lokalizacja: Działoszyn

hmm

Post autor: darek_działosz » wt wrz 09, 2008 11:15

Mówicie że kazdy bierze olej??
Wczesniej jezdziłem seicento to na 15 tys km dolewałem mu 1 litr oleju, ale auto miało przecieki i był to fiat.
W przypadku VW Golfa i to raptem 5 letniego spodziewałem się czegoś więcej po nim. Myslałem ze oleju wystarczy między zmiana oleju.
Mam wlany olej long którzy jest przewidziany na 30 tys km, a kosztuje jego liter aż 80zł.
Mam pytanie czy z wymiana czekac do 30 tys km, czyli około 2 lata jazdy. Czy wymienic oleju po roku na olej zwykły na 15 tys km.
Ile silnik 1,9 TDI potrzebuje oleju?



miras_ma9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 22:32
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: miras_ma9 » wt wrz 09, 2008 11:22

To_mas pisze:przenośnia !!! chodzi o to ze jak nie ubywa mu tak szybko jak paliwa z baku to jeździć nie przejmować sie :panna: :panna: żallllll
Widze że nie przepadasz gdy ktoś podważa Twoje zdanie ;) Łotewer... A mi sie wydaje że sie poprostu nie zrozumieliśmy :kwiat:
To_mas pisze: 130 tyś to nie jest duży przebieg!!no chyba ze ma 3 razy tyle tak na prawde. :P

A jak jeździ na 15W/40 ? tego nie wiem... to na co zmieni ?? na dolewke "doktora" chyba...
Z góry zakładam że kręcony ;) może niesłusznie. Z 15W40 może przejść na 15W50 (np. Motul Power 4100)
To_mas pisze: Chodzi o to ze mi by takie coś wyraźnie przeszkadzało i zrobiłbym z tym coś Tobie najwyraźniej moze jesteś do tego przyzwyczajony moze nie tak bardzo sie przejmujesz.
Poprostu mniej sie przejmuje, co nie znaczy że wcale. Oczywiście w omawianym przypadku gdybym mógł coś z tym zrobić to bym zrobił ale przy takim "pobieraniu" oleju nie widze sensu zaczepiać silnik.

A jak sie okazuje niektórym to zupełnie wisi, kiedyś w "olejowym" koleś kupował bańke jakiegoś lotosa, zapytany czy dać filtr na wymiane odpowiedział -nie, to na dolewki...
:panna: wtedy to można napisać "żalllll" :bajer:



darek_działosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 09:01
Lokalizacja: Działoszyn

hmm

Post autor: darek_działosz » wt wrz 09, 2008 11:50

Jezdze na bobil 5W-30
ESP Formula
Emission System Protection
Fully Synthetic Oil

litr tego oleju kosztuje 80zł



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 170 gości