Bardzo niskie obroty na zimnym silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz5delm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 19:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Bardzo niskie obroty na zimnym silniku

Post autor: lukasz5delm » śr sie 20, 2008 21:47

Witam Koledzy. Mam (chyba) duży problem. Otóż gdy odpalam swojego Golfa na zimnym silniku ma on niecałe 600 obrotów. Nawet wtedy nie włączam świateł bo obroty jeszcze by spadły na biegu jałowym i dygodki dostaje niesamowite ! Nie mam tej wersji z manualną dźwigienką tylko jest tam jakiś elektrozawór. Jest on na 100 % sprawny. Jak autko pochodzi z 10 minut to obroty na biegu jałowym wskakują na niecałe 1000 i jest ok. Co to może byc ?? Pompa wtryskowa ?? Dzieki



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Bardzo niskie obroty na zimnym silniku

Post autor: PinkFloyd » śr sie 20, 2008 21:49

lukasz5delm pisze:Witam Koledzy. Mam (chyba) duży problem. Otóż gdy odpalam swojego Golfa na zimnym silniku ma on niecałe 600 obrotów. Nawet wtedy nie włączam świateł bo obroty jeszcze by spadły na biegu jałowym i dygodki dostaje niesamowite ! Nie mam tej wersji z manualną dźwigienką tylko jest tam jakiś elektrozawór. Jest on na 100 % sprawny. Jak autko pochodzi z 10 minut to obroty na biegu jałowym wskakują na niecałe 1000 i jest ok. Co to może byc ?? Pompa wtryskowa ?? Dzieki
Jest zła korelacja miedzy wydatkiem szczatkowym a przyspieszaczem- regulatorem wolnych obrotów.Sam miałem taka pompe i wiem jak trudno to wyregulować. Kiedyś nie raz o tym pisałem.

[ Dodano: Sro 20 Sie, 2008 ]
Tu wszystko opisałem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... acja+pompy



lukasz5delm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 19:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bardzo niskie obroty na zimnym silniku

Post autor: lukasz5delm » śr sie 20, 2008 22:11

haha. A najlepsze jest to, że byłem u pompiarza i powiedział mi, że w pompie wtryskowej są do wymiany jakieś wieszaczki czy coś takiego. Koszt tego to około 300 - 400 zł. Kur.. ja już nie wiem co mam robić !!



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Bardzo niskie obroty na zimnym silniku

Post autor: PinkFloyd » śr sie 20, 2008 22:39

lukasz5delm pisze:haha. A najlepsze jest to, że byłem u pompiarza i powiedział mi, że w pompie wtryskowej są do wymiany jakieś wieszaczki czy coś takiego. Koszt tego to około 300 - 400 zł. Kur.. ja już nie wiem co mam robić !!
Zrób jak Ci mówiłem. Zawsze zdążysz pojechać do pompiarza :bajer:



EasyRider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: pn mar 31, 2008 23:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Bardzo niskie obroty na zimnym silniku

Post autor: EasyRider » śr sie 20, 2008 23:16

lukasz5delm pisze:Witam Koledzy. Mam (chyba) duży problem. Otóż gdy odpalam swojego Golfa na zimnym silniku ma on niecałe 600 obrotów. Nawet wtedy nie włączam świateł bo obroty jeszcze by spadły na biegu jałowym i dygodki dostaje niesamowite ! Nie mam tej wersji z manualną dźwigienką tylko jest tam jakiś elektrozawór. Jest on na 100 % sprawny. Jak autko pochodzi z 10 minut to obroty na biegu jałowym wskakują na niecałe 1000 i jest ok. Co to może byc ?? Pompa wtryskowa ?? Dzieki
Z tyłu pompy jest linka odpowiedzialna za autossanie. Po odpaleniu pchnij wajchę, która jest przez tą linke pociągana w strone akumulatora. Jeżeli obroty podskoczą to takich jakie powinien mieć to pochwal się na forum;) Będzie wiadomo czy to to szwankuje.

Tu zaznaczyłem o jaką "wajchę" chodzi :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 23:23 przez EasyRider, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Bardzo niskie obroty na zimnym silniku

Post autor: PinkFloyd » śr sie 20, 2008 23:35

EasyRider pisze:
lukasz5delm pisze:Witam Koledzy. Mam (chyba) duży problem. Otóż gdy odpalam swojego Golfa na zimnym silniku ma on niecałe 600 obrotów. Nawet wtedy nie włączam świateł bo obroty jeszcze by spadły na biegu jałowym i dygodki dostaje niesamowite ! Nie mam tej wersji z manualną dźwigienką tylko jest tam jakiś elektrozawór. Jest on na 100 % sprawny. Jak autko pochodzi z 10 minut to obroty na biegu jałowym wskakują na niecałe 1000 i jest ok. Co to może byc ?? Pompa wtryskowa ?? Dzieki
Z tyłu pompy jest linka odpowiedzialna za autossanie. Po odpaleniu pchnij wajchę, która jest przez tą linke pociągana w strone akumulatora. Jeżeli obroty podskoczą to takich jakie powinien mieć to pochwal się na forum;) Będzie wiadomo czy to to szwankuje.

Tu zaznaczyłem o jaką "wajchę" chodzi :)
[url=http://img529.imageshack.us/img529/6703 ... bd5.th.jpg]Obrazek[/URL]
Nawet na niesprawnym elektro zaworze obroty nie powinny spaśc niżej niz 800 obr na minutę - to nie wina tego zaworu



EasyRider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: pn mar 31, 2008 23:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: EasyRider » czw sie 21, 2008 00:36

PinkFloyd pisze:Nawet na niesprawnym elektro zaworze obroty nie powinny spaśc niżej niz 800 obr na minutę - to nie wina tego zaworu
Mój jest niesprawny. Po awarii obroty spadały mi regularnie poniżej 700. Jak podciągnąłem linke to obroty w zależności od tego czy coś cyknie w pompie czy nie to mam 800-1000



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości