Lekkie klekotanie po odpaleniu zimnego silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Lekkie klekotanie po odpaleniu zimnego silnika

Post autor: Neoarti » ndz lip 13, 2008 18:12

Ostatnio zauważyłem a właściwe usłyszałem że jak odpalę moje mk4 Tdi Pd rano lub po dłuższym postoju to przez kilka sekund słychać lekkie klekotanie silnika coś jak by luz zaworowy po kilku sekundach dźwięk znika i jest OK zastanawiam sie co to jest auto jest niedawno sprowadzone po wypadku i tak remontuję do po kolei do silnika jeszcze nie zaglądałem
osobiście myślę że mam kiepski lub stary olej i klekoczą tak regulatory zaworów jak dostaną oleju to przestają stukać
a może macie inne pomysły ? Co innego może wydawać taki dźwięk może pompowtryski ?


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
Marioprestiz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 27, 2008 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marioprestiz » ndz lip 13, 2008 18:52

moj zawsze na samym poczatku mocniej sie tlucze ale mi sie wydaje to normalne :) zimny i wogole :)



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz lip 13, 2008 19:03

Neoarti pisze:jak odpalę moje mk4 Tdi Pd rano lub po dłuższym postoju to przez kilka sekund słychać lekkie klekotanie silnika coś jak by luz zaworowy po kilku sekundach dźwięk znika
normalny objaw przy zimnym silniku - zwłaszcza w PD, które są głośniejsze od VP,
Neoarti pisze:i jest OK
i właśnie, nie ma powodu do zmartwień,
Neoarti pisze:do silnika jeszcze nie zaglądałem
,
Neoarti pisze:a może macie inne pomysły
najlepszym pomysłem jest właśnie wgląd w silnik i to jak najszybciej: rozrząd+rolki+pompa wody, stan paska wieloklinowego, filtry (powietrza, oleju i paliwa), płyny (hamulcowy, wspomagania, chłodzący) itp.


Obrazek

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » ndz lip 13, 2008 19:53

kompletny rozrząd wymieniam zaraz jak odbiorę go od blacharza
oczywiście olej i filtry rówież dzięki za pomoc po prostu ciekawiło mnie co tak stuka i czy to normalne a widze że w silnikach pd po prostu tak ma być :)


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn lip 14, 2008 00:23

wydaje mi się że jeszcze delikatny wpływ ma zastosowany olej, im gęstszy tym odrobinę dłużej mogą klepać. Jak miałem SDI z olejem mineralnym to właśnie lubił trochę dłużej poklepać. W PD mam olej Castrol typu LL i stuki są naprawdę minimalnie, mało wyczuwalne



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pn lip 14, 2008 08:07

olej i tal muszę wymienić nawiet nie wiem co tam jest wlane a jaki olej byscie polecili do tego silnika może macie jakiś sprawdzony ?


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
Marioprestiz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 27, 2008 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marioprestiz » pn lip 14, 2008 08:57

hmm osobiscie mam valvolina 505.01 i poecam, za 5l zaplacilem 120
http://www.valvoline.pl/ zobacz dystrybutorzy i kolo siebie znajdz i kupuj :)



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pn lip 14, 2008 09:49

ok dzięki za radę :) oczywiście punkciki poszły :)
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 09:50 przez Neoarti, łącznie zmieniany 1 raz.


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn lip 14, 2008 19:58

to zależy ile robisz kilometrów w roku. Ja naprzykład leję Castrol 5W-30 504.00/507.00 typu Long Life czyli o wydłużonym przebiegu, wymieniam go co 30.000 km lub raz na 2 lata, mi wychodzi raz na rok, bo robię ponad 30.000 km rocznie, Jeżeli na papierowej wklejce z kodami w bagażniku ma kod QG1 to smiało możesz lać oleje typu Long Life a czy to będzie Castrol, Elf czy Valvoline w sumie nie istotne, ważne żeby specyfikacja się zgadzała, a jeżeli ma QG0 lub QG2 to muszisz - tak jak kolega wyżej wspomniał - lać oleje o specyfikacji 505.01 - oczywiście wszystkie muszą być dedykowane do pompowtryskiwaczy, ponieważ nie wszystkie są
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 20:01 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pn lip 14, 2008 20:07

karolbro4 pisze:Jeżeli na papierowej wklejce z kodami w bagażniku ma kod QG1 to smiało możesz lać oleje typu Long Life a czy to będzie Castrol, Elf czy Valvoline w sumie nie istotne, ważne żeby specyfikacja się zgadzała, a jeżeli ma QG0 lub QG2 to muszisz - tak jak kolega wyżej wspomniał - lać oleje o specyfikacji 505.01 - oczywiście wszystkie muszą być dedykowane do pompowtryskiwaczy, ponieważ nie wszystkie są
nic nie musi i nic smialo. LL w polskich warunkach srednio sie sprawdza, a jesli juz ktos leje olej LL to wymieniac czesciej niz przewiduje producent lub przejsc na tryb 15kkm i 505.01.

castrol to kupa i czyni wielka roznice czy leje elfa [francuziki na tym jezdza] cz valvo [good shit].

jesli olej spelnia 505.01 to jest dedykowany do pompek i jednoczesnie nie moze nie byc [a to juz czepianie sie braku kropki :satan: ]


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn lip 14, 2008 20:14

[ Dodano: 14 Lip 2008 21:16 ]
souler pisze:
nic nie musi i nic smialo. LL w polskich warunkach srednio sie sprawdza, a jesli juz ktos leje olej LL to wymieniac czesciej niz przewiduje producent lub przejsc na tryb 15kkm i 505.01.

castrol to kupa i czyni wielka roznice czy leje elfa [francuziki na tym jezdza] cz valvo [good shit].

jesli olej spelnia 505.01 to jest dedykowany do pompek i jednoczesnie nie moze nie byc [a to juz czepianie sie braku kropki :satan: ]
souler a jakie masz argumenty pisząc że Castrol to "kupa" a Elf czy Valvoline lepszy? Może masz rację że system wydłużony LL w naszych warunkach nie zawsze się sparwdza ale w moim przypadku tak - nie narzekam problemy z silnikiem a stawianie francuzików za wzór i ich wychwalanie na tym forum to lekka przesada
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 21:17 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » wt lip 15, 2008 08:09

karolbro4 pisze:jakie masz argumenty pisząc że Castrol to "kupa" a Elf czy Valvoline lepszy? Może masz rację że system wydłużony LL w naszych warunkach nie zawsze się sparwdza ale w moim przypadku tak - nie narzekam problemy z silnikiem a stawianie francuzików za wzór i ich wychwalanie na tym forum to lekka przesada

ja mialbym wychwalac francuskie auta? ty podpisu mojego nie widzisz? czemu castrol kupa? poszukaj sobie sam, powtarzac sie nie bede. wieksi spece pisali co o nim sadza i dlaczego, a opinie potwierdzi kazdy dobry tuner w tym kraju. elf to olej do francuskich samochodow, dziekuje nie leje. valvo jest dobre i koniec kropka. zalane w avb. jestes "nieprzekonywalny" koniec dyskusji z mojej strony.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Pawko_1111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 03, 2007 14:12
Lokalizacja: Łódź/Mazury

Post autor: Pawko_1111 » wt lip 15, 2008 15:08

Ja leje Motul od kolegi z forum "elemateur" czy jakos tak. Nigdy nie pamietam, prezpraszam jesli przekrecilem.

Przed zmiana na motul sezon przejezdzilem na shell helix i wzial mi ponad 300ml na 10.000km. Teraz juz sie zbliza kolejne 10k i jak na razie zero ubytkow, no moze minimalnie...

Przejechane 200k km.


Edison nie zyje...Einstein nie zyje... i ja tez sie jakos slabo czuje

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pn lip 21, 2008 21:40

już odebrałem auto od blacharza i szykuję sie do wymiany oleju
z tego całego zamieszania już sam nie wiem jaki mam wybrać co do stukania to jednak wydaje mi sie że lekko stuka jeden z regulatorów zaworowych bo nawet jak silnik jest ciepły to jednak słychać taki lekki stul jakby odrobine za luźnego zaworu ale może to wina oleju


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości