Dziwne odgłosy, chrobotanie, stukanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marekber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 19, 2008 08:19
Lokalizacja: PRZEWORSK
Kontakt:

Dziwne odgłosy, chrobotanie, stukanie

Post autor: marekber » pt lip 11, 2008 11:27

Podczas jazdy (do 50km/h np. tak do 3biegu na mniejszych obrotach) i przy wrzuceniu na ‘luz’ (bieg jałowy, jak jadę poniżej 50km/h) słychać jakieś dziwne odgłosy z okolic silnika, tak jakby od ruchu obrotowego (cos chrobotało, /nie jest to jakiś metaliczny dźwięk/ tak co jakiś czas, co 3/4obrotu), odgłosy te nie są równomierne. Na biegu jałowym jak autko stoi nie słychać tych odgłosów.
Nadmienię że silnik odpala bardzo dobrze, dym czarny z wydechu nie wydobywa się, silnik podczas jazdy pracuje i przyspiesza dobrze. Sprzęgło wydaje mi się że działa poprawnie (na zaciągniętym hamulcu ręcznym gdy wrzucę 3bieg i powoli puszczam sprzęgło i dodaje gazu to autko gaśnie) nie ślizga się, biegi wskakują bez problemu. Gdy wciskam sprzęgło podczas jazdy lub zwiększam obroty odgłosy nadal są. Gdy wciskam/wyciskam sprzęgło podczas postoju bez różnicy /nic złego nie słychać/.

Trochę naczytałem się na temat koła dwumasowego, ale nie wszystkie objawy u mnie występują. Wymienić sprzęgło, dwumas.. a później okaże się ze odgłosy dalej występują trochę mi się nie uśmiechaL

Wymieniałem kompletny rozrząd + pompa wody w serwisie Seata, później podłączyli (niby) kompa i stwierdzili ze nic złego w autku się nie dzieje. W serwsie nie mówiłem im o tych odgłosach.

Byłem u 2 mechaników, jeden stwierdził że to łożysko w przednim kole, a drugi że to coś od napędu dwumas albo półoś – ale żeby na razie jeździć /aż odgłosy będą ‘wyraźniejsze’/ bo trudno zdiagnozować skąd te dziwne odgłosy.

Może ktoś coś konkretnego mi doradzi bo czytam posty na forum i coraz bardziej ‘głupi’ jestemL
Wg mnie to może cos od hamulców lub od zawieszenia <hmmm> już sam nie wiem.

Autko Golf IV Variant; 1.9TDI PD, AXR; 2005r., 112 kkm. Serwisowany w Niemczech – VIN sprawdzony w ASO Polska.


ps.
A może ktoś zna dobrego mechanika na podkarpaciu /okolice Rzeszowa/

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt lip 11, 2008 13:35 przez marekber, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » pt lip 11, 2008 15:16

Czyli odgłosy występują w miarę narastania prędkości... Stawiam albo na :
marekber pisze:stwierdził że to łożysko w przednim kole,
lub na
marekber pisze:że to coś od napędu dwumas albo półoś
Chociaż z tym dwumasem raczej bym nie szalał.
Łożysko spróbuj sprawdzić podczas jazdy - poruszaj kierownicą w prawo lub lewo z tą prędkością o której piszesz. Jeżeli będzie malało czy też wzrastało masz odpowiedź, że łożysko do wymiany. Jeśli nie popatrz na przegub a raczej na jego osłonę.

Pozdrawiam


Dziki

robert73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:27
Lokalizacja: poznań

Post autor: robert73 » pt lip 11, 2008 16:12

u mnie tez tak chrobotało nie wiem czy w golf 4 tez to łozysko jest u mnie tak chrobotało łozysko podtrzymujące prawą oś



Awatar użytkownika
Marioprestiz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 27, 2008 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marioprestiz » pt lip 11, 2008 16:19

sorki ze sie podlacze ale moze nie bedzie trzeba zakladac nowego watka.
w czasei jazdy, nie zawsze i nie wiem czy tylko przy malych predkosciach bo przy wiekszych juz jest duzy swist powietrze no i przy tych malych predkosciach przez okno slysze jakby przy prawym kole mi cos piszczalo, moja dziewczyna okreslila to jakos placzace dziecko :P nie wiecie co to moze byc? o i to zdarza sie nieregularnie albo nie slysze za kazdym razem...



robert73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:27
Lokalizacja: poznań

Post autor: robert73 » pt lip 11, 2008 16:57

To tez mozliwe ostatnio ukrył sie w silniku u mnie mały kotek bo mu zimno było piszczał jak jechałem po zakupy a ja głupi myslałem ze cos z silnikiem albo w zawieszeniu piszczy jechał tak zemną 10 kilometrów na szczescie nic mu sie nie stało i wyciągnąłem biedaka z tego silnika i zawiozłem go spowrotem do mamy



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » pn lip 14, 2008 08:25

robert73, :shock: :shock: :shock: :shock:
Marioprestiz pisze:moja dziewczyna okreslila to jakos placzace dziecko :P nie wiecie co to moze byc?
A może po prostu blokuje się klocek w zacisku? No ale z tym kotkiem to myślałem że się rozpłacze...
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 08:26 przez maryjan, łącznie zmieniany 1 raz.


Dziki

marekber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 19, 2008 08:19
Lokalizacja: PRZEWORSK
Kontakt:

Post autor: marekber » pn lip 14, 2008 10:34

[quote="maryjan"]Czyli odgłosy występują w miarę narastania prędkości...


Może źle zrozumiałeś moje 'wypociny' ale odgłosy nie występują w miarę narastania prędkości -> są szłyszalne do 50-60km/h, szczególnie jak jadę na 'luzie'.



Awatar użytkownika
dr.pajchiwo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 17:43
Lokalizacja: lodz
Kontakt:

Post autor: dr.pajchiwo » pn lip 14, 2008 17:35

Umnie troche tez tak chrobotalo i pewnego razu jak rablo to wal korbowy pekl :grrr: :grrr: :grrr:


VOLKSWAGEN TEAM LODZ

kazikg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 16, 2008 12:17
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: kazikg » śr lip 16, 2008 12:50

Mam podobny problem, tzn. podczas jazdy na luzie z małą prędkością występuje dziwne drganie tak jakby silnik nie pracował na wszystkich cylindrach, choć wskazówka obrotomierza wskazuje cały czas ta samą wartość ok 850 obr/min. Po zatrzymaniu auta objawy znikają. Przy większych prędkościach, jak również na postoju, podczas wciskania i zwalniania pedału gazu objawy takie nie występują. Wydaje mi się że objawy występują częściej gdy silnik jest ciepły.
VW Golf IV 1.9TDI 90KM silnik AGR



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości