dlaczego kopci na czarno

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

peccet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sie 09, 2007 08:48
Lokalizacja: Bobrowniki

dlaczego kopci na czarno

Post autor: peccet » śr lip 02, 2008 07:50

witam

mam 1,6 TD z 92 passat B3

od kiedy wymieniłem uszczelkę pod głowicą auto stopniowo zaczeło mi kopcić na czarno, ciemny kolor szary przechodzący w czarny, a jak depne mu do końca to za mną nic nie widać - czarno jak noc. Zauważyłem że po zdjęciu węża dolotu z turbiny ( tzn kiedy pracuje jak 1.6D ) kopcenie staje się być o wiele mniejsze. Turbo mi nie leje jednak oleju troszeczke bierze ( przecież to stary diesel ). Mimo tego nie wiem skąd jest te czarne kopcenie.

Prosze o pomoc bo mi już ręce opadają - nie wiem co robić
I jeszcze jedno pytanko, czy olej ma wpływ na lanie turbiny ?



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr lip 02, 2008 12:51

-zły kąt wtrysku
-lejące wtryski


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

peccet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sie 09, 2007 08:48
Lokalizacja: Bobrowniki

Post autor: peccet » czw lip 03, 2008 07:24

grandilodz pisze:-zły kąt wtrysku
-lejące wtryski
co do tego pierwszego - masz racje, musze skoczyć gdzieś na ustawienie kąta wtrysku

ale jak sprawdzić czy wtryski leją ? Jest jakaś donowa metoda ?



vagin5

Post autor: vagin5 » czw lip 03, 2008 18:52

-zły kąt wtrysku
przy tej usterce nigdy nie kopci na czarno.

ale należy postawić pytanie, jak kopci? jeśli lekko zakopci po dodaniu gazu do dechy to normalne w klekocie, ale jeśli kopci mocno to mogą być zdaje się 3 skutki tego, lejące wtryski ( będzie pluł wręcz paliwem) za duża dawka aliwa na pompie i kiepskie i kiepskie ciśnienie na garach, ale wtedy czarne będze przechodziło w siwe bardziej. No i perfidnie zaklejony filtr powietrza może kopcić na czarno i przechodzić na siwo nawet białawo. czarne kopcenie jest efektem za dużej dawki paliwa w stosunku do powietrza (tlenu) jest to wartosć kinetyczna i aby nie kopciło musi być zachowana proporcja co w naturze nie zawsze wychodzi.



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » czw lip 03, 2008 20:21

grandilodz pisze:-zły kąt wtrysku
vagin5 pisze:przy tej usterce nigdy nie kopci na czarno.
racja co najwyżej silnik chodzi jak traktor...

A co do kopcenia to kolega większość możliwości opisał, ja bym stawiał jednak na lejące wtryski, dość częsta przypadłość no i bym sprawdził ciśnienie sprężania, bo może już pierścienie wytarte...



peccet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sie 09, 2007 08:48
Lokalizacja: Bobrowniki

Post autor: peccet » pt lip 04, 2008 07:05

vagin5 pisze:
ale należy postawić pytanie, jak kopci? jeśli lekko zakopci po dodaniu gazu do dechy to normalne w klekocie, ale jeśli kopci mocno to mogą być zdaje się 3 skutki tego, lejące wtryski ( będzie pluł wręcz paliwem) za duża dawka aliwa na pompie i kiepskie i kiepskie ciśnienie na garach, ale wtedy czarne będze przechodziło w siwe bardziej. No i perfidnie zaklejony filtr powietrza może kopcić na czarno i przechodzić na siwo nawet białawo. czarne kopcenie jest efektem za dużej dawki paliwa w stosunku do powietrza (tlenu) jest to wartosć kinetyczna i aby nie kopciło musi być zachowana proporcja co w naturze nie zawsze wychodzi.
powiem tak, ciśnienie na cylindrach jest ok bo sprawdzałem, dawka paliwa co prawda jest troche przesadzona ale najciekawsze jest to że gdy silnik pracuje wolnossąco to kopcenie jest o wiele mniejsze, jednak gdy założe wąż od turbo do kolektora ssącego to kopci nie z tej ziemi . co do filtra powietrza to obecnie go nie ma :). Mam drugie wtryski z 1.9 TD prawie takie same 130Bar ( tak pisze ) czy moge je założyć i poruwnać prace silnika ?

aha obecnie mam 1.6 TD



pioczel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 21:59
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: pioczel » pt lip 04, 2008 07:22

mój też mocno kopcil na czarno,pomogło tylko zmiejszenie dawki paliwa i teraz to minimalnie,,a jak założyłem boost pina to huuuu zadyma ,musiałem go obrócic na minimum



vagin5

Post autor: vagin5 » pt lip 04, 2008 10:53

powiem tak, ciśnienie na cylindrach jest ok bo sprawdzałem, dawka paliwa co prawda jest troche przesadzona ale najciekawsze jest to że gdy silnik pracuje wolnossąco to kopcenie jest o wiele mniejsze, jednak gdy założe wąż od turbo do kolektora ssącego to kopci nie z tej ziemi . co do filtra powietrza to obecnie go nie ma :) . Mam drugie wtryski z 1.9 TD prawie takie same 130Bar ( tak pisze ) czy moge je założyć i poruwnać prace silnika ?

aha obecnie mam 1.6 TD
wtryski moższ założyć jakie chcesz, i tak więcej knie podadzą paliwa jak dawka zadana przez pompę. btw. pompa, masz pompe z grzybem? i w tej sytłacji pomoże tylko zmniejszenie dawki bo z tej kopcowy za tobą i tak więcej mocy nie ma.



max4891
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 19, 2009 12:46
Lokalizacja: Lublin

Post autor: max4891 » pn paź 19, 2009 13:04

Miałem podobny problem z moim mk2 zaraz po zakupie (snuła mi się za d... gęsta mętna szaro-czarna chmura). Uszczelniłem układ dolotowy, wymieniłem filtry(paliwa i powietrza) i kopcenie znacznie się zmniejszyło (A mianowicie dymi jedynie przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu ale to w tym silniku wydaje mi się normalne).Jeśli takie proste zabiegi nie wystarczą wtedy dopiero należy zająć się turbiną wtryskami i pompą . Wydaję mi się jeszcze, że paliwo też ma znaczenie i tankuje tylko w renomowanych stacjach (orlen, bp, itp)



Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » pn paź 19, 2009 13:53

peccet pisze:co do filtra powietrza to obecnie go nie ma
:bajer:


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 271 gości