Czarny dym z rury

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wazki21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 31, 2008 22:15
Lokalizacja: Opolskie

Czarny dym z rury

Post autor: wazki21 » wt cze 17, 2008 17:17

Witam. Mam pewien dylemat. Mój golfik kopci na czarno jak stary ikarus. Najlepsze jest w tym wszystkim to, że nie mogę się dojść do tego przyczyny. Posprawdzałem już chyba wszystko...wtryski, pompa, układ dolotowy, kąt początku wtrysku, turbina, dawka paliwa (zmiejszana), paliwo ze sprawdzonego źródła....wszystko w jak najlepszym porządku....żaden mechanik nie jest w stanie niczego stwierdzić...jeden to nawet palnął, że pieścienie są zużyte i dlatego kopci :D Znacie może dobrego mechanika w okolicach Raciborza-Głubczyc...może Wy panowie macie jakieś jeszcze propozycje co do przyczyny..jak nie to niestety pozostaje mi chyba jeździć z zasłoną dymną......



Awatar użytkownika
STO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz sie 12, 2007 11:37
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Post autor: STO » wt cze 17, 2008 17:27

Sugeruje, że ciągnie za dużo oleju, ale nie ma co sie przejmować nie jeden DIESEL kopci :D Mój to kopci naprawdę sporo, gdy kogoś wyprzedzam i spoglądam w lusterko to widzę kłęby dymu jak lecą na tego co go wyprzedziłem :D :D


[img]http://www.lewyphp.republika.pl/sto_warez.jpg[/img]

wazki21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 31, 2008 22:15
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: wazki21 » wt cze 17, 2008 17:45

Oleju to mi spala, ale 100ml, no może 200ml/2000km - typowa norma, więc nie ma co sie doszukiwać przyczyn w spalanym oleju. Poza tym palony olej charakteryzuje bardziej niebieskawy dym, natomiast czarny - to nie spalone paliwo (sadza).......



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » wt cze 17, 2008 18:20

za malo powietrza. oczywista oczywistosc. zmierz doladowanie i sie wyjasni.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » wt cze 17, 2008 18:28

Czarny dym wskazuje na dziurę w dolocie, ewentualnie na lejące wtryski i nie ma nic wspólnego z braniem oleju.

Do sprawdzenia dawka na wtryskach i szczelność dolotu ew. wartość doładowania.

Może troszkę dyma puścić bo to Diesel, ale nie BATORY ;-)
Ostatnio zmieniony wt cze 17, 2008 18:29 przez Razal, łącznie zmieniany 1 raz.


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

wazki21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 31, 2008 22:15
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: wazki21 » śr cze 18, 2008 08:53

Razal pisze:Czarny dym wskazuje na dziurę w dolocie, ewentualnie na lejące wtryski i nie ma nic wspólnego z braniem oleju.

Do sprawdzenia dawka na wtryskach i szczelność dolotu ew. wartość doładowania.
Tak jak wcześniej pisałem, wszystko było sprawdzane...dolot szczelny, wtryski ok, dawka również....jedynie co mi pozostało to chyba jedynie pomiar doładowania....ale podejrzewam, że to też jest w jak najlepszym porządku, bo turbo chodzi idealnie: zero świstów, i innych nieciekawych odgłosów, a przy tym moc ma niesamowitą, jak na takiego starucha z ponad 300.000 przebiegiem....no ale mogę się mylić....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości