1Z Czasem szarpnie podczas przyśpieszania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

1Z Czasem szarpnie podczas przyśpieszania

Post autor: Razal » pt maja 30, 2008 16:09

Witam,
wczoraj zauważyłem, że podczas przyśpieszania (tak ok. 3tys.obr.) auto czasem lubi szarpnąć - tak jakby chwilowo brakło mu paliwa / w tym momęcie za mną pojawia się czarna chmurka i ponownie wraca do normalności - jedzie dalej. Zdarza się to sporadycznie i trzeba mu dobrze przycisnąć, żeby do tego doszło. W mieście przy normalnej jeździe jest to nie odczuwalne. Generalnie dzieje sie to czasem przy mocniejszym wkręcaniu. Dzisiaj będzie VAG, może ktoś wie co to może być ?

Pozdroooo :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
tommy-cichy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt paź 30, 2007 19:23
Lokalizacja: Kluczbork/OPOLE
Kontakt:

Post autor: tommy-cichy » pt maja 30, 2008 16:27

U mnie dzieje sie tak samo ale także jak jade na autostradzie np. 140km/h i depne mu to zaczyna tak śmiesznie szarpać jakby mu właśnie paliwa brakowało.Zastanawiałem sie czy to może nie być zapchany filtr paliwa,ale wymieniałem jakieś 8tys km temu.



kulassadam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 30, 2007 20:31
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: kulassadam » sob maja 31, 2008 01:26

Miałem tak samo.Wymieniłem filtr paliwa i przestało szarpac



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Dzisiaj pojadę wymienić filtr dla dobra motorka :)

Post autor: Razal » sob maja 31, 2008 10:14

Wczoraj podłączyłem VAG'a - i wszystko dobrze - 0 błędów, jeszcze dzisiaj z dynamicznego sprawdzania zobaczę dawki itp. w czasie jazdy. Wczoraj go pogoniłem podczas pomiarów i nic - nie szarpnął ani razu. Faktycznie być może to filtr paliwa bo dawno nie wymieniałem - myślę że te 40tys. zrobiłem od wymiany ostatniej.

Pozdroooo :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

hakerek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 23:14
Lokalizacja: okolice Biłgoraja
Kontakt:

Post autor: hakerek3 » sob maja 31, 2008 10:16

proponuję pójść za radą kulassadam i sprawdzić ten filtr paliwa...



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » sob maja 31, 2008 10:21

filtr paliwa nie zaszkodzi... pamiętaj żeby zalać go ropą żeby nie zapowietrzyć za mocno układu

a przegonić auto trzeba od czasu do czasu :bigok:



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » sob maja 31, 2008 10:46

cowboy pisze:filtr paliwa nie zaszkodzi... pamiętaj żeby zalać go ropą żeby nie zapowietrzyć za mocno układu

a przegonić auto trzeba od czasu do czasu :bigok:
No wczoraj to go tak przegoniłem, że momętami dochodziło do 4tys.obr. aż mi go żal było ;) , ale wygląda na to, że to też mu pomogłe bo już nie pojawił się wczoraj taki objaw :)

A co ile się powinno wymieniać filtr paliwa uwzględniając tankowanie na takich stacjach jak SHELL i STATOIL ?

Pozdroooo :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » sob maja 31, 2008 11:49

Razal pisze:No wczoraj to go tak przegoniłem, że momętami dochodziło do 4tys.obr. aż mi go żal było ;)
a czego tu załować ?:D ma jechać i koniec :D ja tez czasem dokręcam do 4 tys ale dalej nie ma żadnego sensu :)



hakerek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 23:14
Lokalizacja: okolice Biłgoraja
Kontakt:

Post autor: hakerek3 » sob maja 31, 2008 14:05

ja filtr paliwa zmieniam przed każdą zimą co by przy mrozach nie było niespodzianki :grin:



Awatar użytkownika
tommy-cichy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt paź 30, 2007 19:23
Lokalizacja: Kluczbork/OPOLE
Kontakt:

Post autor: tommy-cichy » sob maja 31, 2008 15:41

Tylko mnie to dziwi że te szarpnięcie raz jest a raz go nie ma czasem moge butować do 4 tys i ani razu nie szarpnie a czasem jak lece na autostradzie 140 i lekko zwieksze gaz to szarpnie raz albo czasem szarpnie przez 5 sekund,nie wiem wymienie filtr w sumie wymieniałem 8tys km temu ale może miałem jakieś świnstwo w baku i zaciągnoł.



hakerek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 23:14
Lokalizacja: okolice Biłgoraja
Kontakt:

Post autor: hakerek3 » sob maja 31, 2008 15:48

tommy-cichy pisze:Tylko mnie to dziwi że te szarpnięcie raz jest a raz go nie ma czasem moge butować do 4 tys i ani razu nie szarpnie a czasem jak lece na autostradzie 140 i lekko zwieksze gaz to szarpnie raz albo czasem szarpnie przez 5 sekund,nie wiem wymienie filtr w sumie wymieniałem 8tys km temu ale może miałem jakieś świnstwo w baku i zaciągnoł.
a na vagu błędy sprawdzałeś?? jak nie ma żadnych to ja bym zaczął od filtra paliwa, ewentualnie poszukał nieszczelności w układzie paliwowym (skoro filtr zmieniałeś), a od kiedy masz te szarpnięcia? jeśli to wszystko będzie OK to trzeba będzie poszukać innych przyczyn...

[ Dodano: 31 Maj 2008 15:53 ]
może być też winny nastawnik w pompie lub wtrysk sterujący ale o tym później pomyślimy :bajer:



Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » ndz cze 01, 2008 09:04

witam

ja mam rowniez ten problem z szarpaniem:/ czasami smiga pare dni ok czasami szarpie w ok 1800-2500 tys obr a czasami pow 2500 ... nie wiem co jest grane...
filtry wszystkie powymieniane i nic:) 'pukalem' wtrysk:) i przerywal troszke ale znowu czytalem gdzies ze jak sie stuka w wtrysk to moze szarpnac i nie oznacza to ze wtrysk siedzi... najgorsze jest to ze nie ma mi kto zrobic vag dynamiczny:/ nie znam nikogo z mojej okolicy:/

...aha nie jestem pewien na 100% ale chyba zaczyna szarpac jak silnik jest mocno rozgrzany(korki w miescie itp.) ale to tez nie zawsze....

pozdr i czekam na jakies podpowiedzi:)



Awatar użytkownika
tommy-cichy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt paź 30, 2007 19:23
Lokalizacja: Kluczbork/OPOLE
Kontakt:

Post autor: tommy-cichy » ndz cze 01, 2008 11:14

Dokładnie mi też szarpie przeważnie jak jest mocno nagrzany po dłuższej trasie na odcinkach 10km raczej nie zauważyłem żeby tak sie działo.Na vagu nie ma żadnych błędów,wtrysk sterujący sprawdzałem mierząc opór i jest ok jeśli tak sie go sprawdza.A nieszczelność w dolocie paliwa raczej bym wykluczył bo gdyby był gdzieś nieszczelny to łapał by powietrze nawet na zimnym silniku i to przerywanie było by bardzo częste.Może ktoś mi powie do sprawdzania czego służy ta metoda pukania w wtryski bo pierwszy raz o takim czymś słysze...?



Awatar użytkownika
Stecko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 21:14
Lokalizacja: Strzegom/Slough
Kontakt:

Post autor: Stecko » ndz cze 01, 2008 11:21

ja rownierz mierzylem wtrysk miernikiem i wykazywal oznaki sprawnego:) co do pukania to trzymaj tak na ok 2500 tys obrotow i niech ktos lekko uderzy we wtrysk sterujacy- niby jak silnik zacznie przerywac to wtrysk siedzi... NIBY:) mi szarpnal po stuknienciu ale jak mierzylem miernikiem to bylo ok.....

pozdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości