po wymianie pompy wrysku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
aski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 20:25
Lokalizacja: Zielona Góra

po wymianie pompy wrysku

Post autor: aski » czw maja 22, 2008 21:52

szwankowała mi pompa ale obecnie już działa co mnie cieszy BARDZO
ale auto ma teraz inne objawy... nie chce zapalać, jak jest zimny, mieli i mili, niby zaskakuje a nie pali, jakby się dławił... potem jak zaskoczy to kopci jak diabli, przez jakieś 5-10 min
na rozgrzanym pali od ręki, jak nówka sztuka , bez dymu

jest też wyczuwalny inny myk... co jakiś czas jakby auto miało zgasnąć, jakby zmniejszenie obrotów, tak na sekundę, może nawet mniej

i pytam się ... CO ZNOWU ?!

wymieniłem bezpiecznik świec żarowych, bo poprzedni się rozleciał w rękach

wkurza mnie to odpalanie

co to może być ? wtryski ? rozrząd ? czy jeszcze coś innego ?



Awatar użytkownika
miazga
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 08:35
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: miazga » czw maja 22, 2008 22:07

A po wymianie pompy ustawiales kat wtrysku? Bo to moze byc przez to... Ew. sprawdz jeszcze swiece (jest o tym przyklejony temat powyzej). Moze byc tez kolo na wale ale to juz hardkorowa sytuacja.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/315147.html][img]http://images.spritmonitor.de/315147.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » czw maja 22, 2008 22:08

kto zmienial pompe?

sprawdzi poprawnosc ustawienia rozrzadu a nastepnie kat wtrysku


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
aski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 20:25
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: aski » pt maja 23, 2008 09:38

Pompę robił gość od pomp, a wymienił mi ją szwagier, mechanik w servisie Skody
jadę zaraz sprawdzać świece i rozrząd... ech... jak nie urok.... ;)



arwam

Post autor: arwam » wt maja 27, 2008 20:35

sprawdź zaworek na pompie regulujący ciśnienie w pompie.
Czy przy ostrej przegazówce auto Ci nie strzela w wydech?
Zaraz dołącze fotkę i sprawdźcie jeszcze kąt wtrysku.



Awatar użytkownika
speccar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 19:26
Lokalizacja: Dzierzoniow
Kontakt:

Post autor: speccar » wt maja 27, 2008 21:26

moze masz po dluzszym postoju powietrze wukladzie paliwowym?
sprawdz szczelnosc ukladu..



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt maja 27, 2008 22:52

tak jak koledzy wyżej pisali kąt wtrysku trzeba ustawić bo jest zbyt opóźniony.


Obrazek

hakerek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 23:14
Lokalizacja: okolice Biłgoraja
Kontakt:

Post autor: hakerek3 » czw maja 29, 2008 13:30

tak jak poprzednicy pisali: kat wtrysku do sprawdzenia. jesli kat bedzie OK to moze powietrze w ukladzie? ;) a swiece to sobie daruj bo w tych temperaturach tdi-k swiec nie uzywa...
Ostatnio zmieniony czw maja 29, 2008 13:31 przez hakerek3, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Grześko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 17:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grześko » czw maja 29, 2008 19:37

hakerek3 pisze:a swiece to sobie daruj bo w tych temperaturach tdi-k swiec nie uzywa...
Zdziwiłbyś się. :chytry:
Świece przed uruchomieniem włączają się poniżej około 8 stopni, a po zapaleniu grzeją do temperatury silnika około 20 stopni. Przestają jeśli nie uzyskałeś 20 stopni a przekroczyłeś około 2500-3000 obrotów i jak obroty spadną włączają się znowu, albo przestają grzać jak uzyskasz 20 stopni.
I nie mówię tu o świecach podgrzewających płyn chłodzący, tylko żarowych. :bajer:
Jeśłi nie chcecie wierzyć zapytajcie kumatego tunera, jede z nich potwierdził moje przypuszczenia. :bigok:


Seryjny AFN + 216-ki + lekki program by g-lab= 312 Nm i 145 KM
Nowy właściciel golfa GT TDI memberlist.php?mode=viewprofile&u=89406

hakerek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 23:14
Lokalizacja: okolice Biłgoraja
Kontakt:

Post autor: hakerek3 » czw maja 29, 2008 19:57

Grześko pisze:
hakerek3 pisze:a swiece to sobie daruj bo w tych temperaturach tdi-k swiec nie uzywa...
Zdziwiłbyś się. :chytry:
Świece przed uruchomieniem włączają się poniżej około 8 stopni, a po zapaleniu grzeją do temperatury silnika około 20 stopni. Przestają jeśli nie uzyskałeś 20 stopni a przekroczyłeś około 2500-3000 obrotów i jak obroty spadną włączają się znowu, albo przestają grzać jak uzyskasz 20 stopni.
I nie mówię tu o świecach podgrzewających płyn chłodzący, tylko żarowych. :bajer:
Jeśłi nie chcecie wierzyć zapytajcie kumatego tunera, jede z nich potwierdził moje przypuszczenia. :bigok:
tak tylko ze teraz temperatury sa na tyle wysokie ze kazdy w miare poczciwy tdi powinien zapalic bez problemu nawet bez zadnej sprawnej swiecy... wiem od ilu stopni swiece nie grzeja. od pewnego czasu swiece u mnie nie podgrzewaja przed rozruchem, jest tylko krotkie mrugniecie - sprawdzenie poprawnosci ukladu i to wsio... a to o czym wspomniales po zapaleniu to dogrzewanie silnika zeby poprawic kulture pracy i o tym tez wiem. po prostu uwazam ze w tym przypadku swiece nie ponosza winy... a co do tych obrotow to dokladnie powyzej 2500 rpm swiece nie dzialaja...

[ Dodano: 29 Maj 2008 20:00 ]
ale mimo wszystko dzieki za sprostowanie Grześko :pub:
Ostatnio zmieniony czw maja 29, 2008 19:59 przez hakerek3, łącznie zmieniany 2 razy.



matikdalik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:33
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: matikdalik » czw maja 29, 2008 20:03

Grześko pisze:
hakerek3 pisze:a swiece to sobie daruj bo w tych temperaturach tdi-k swiec nie uzywa...
Zdziwiłbyś się. :chytry:
Świece przed uruchomieniem włączają się poniżej około 8 stopni, a po zapaleniu grzeją do temperatury silnika około 20 stopni. Przestają jeśli nie uzyskałeś 20 stopni a przekroczyłeś około 2500-3000 obrotów i jak obroty spadną włączają się znowu, albo przestają grzać jak uzyskasz 20 stopni.
:bigok:
Kurcze, to moje świece chyba nie wiedziały o tym :grin: , bo jak miałem 4 spalone świece to tak samo odpalał jak po wymianie na nowe - sprawne. Oczywiście w "normalnych temperaturach, bo po niżej 0 C była już różnica.
pzdr
maciek


Golf MK3 Variant 1.9TDI 1Z
tyle pije: [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/199705.html][img]http://images.spritmonitor.de/199705.png[/img][/url]

hakerek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 23:14
Lokalizacja: okolice Biłgoraja
Kontakt:

Post autor: hakerek3 » czw maja 29, 2008 20:07

bo tdi potrzebuje swiec zeby ulatwic rozruch i nie jest pwiedziane ze bez swiec nie zapali :bigok: znam przypadki (nawet opisywane na forum) gdzie silnik tdi zapalal przy ujemnych temperaturach z niewielkimi problemami ;) wiec zeby w maju nie zapalal przez swiece to juz niemozliwe...



Awatar użytkownika
Grześko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 17:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grześko » czw maja 29, 2008 20:23

hakerek3 pisze:tak tylko ze teraz temperatury sa na tyle wysokie ze kazdy w miare poczciwy tdi powinien zapalic bez problemu nawet bez zadnej sprawnej swiecy
Ja tego oczywiście nie neguję :helm:
hakerek3 pisze:ale mimo wszystko dzieki za sprostowanie Grześko
Właśnie o sprostowanie mi chodziło, bo bardzo wiele osób myśli, że świece działają tylko w ujemnych temperaturach.
A co do jeszcze jednego sprostowania - lampka od świec ma niewiele wspólnego z długością grzania świec. Spróbuj kiedyś podpiąć się voltomierzem na świece i popatrz kiedy gaśnie kontrolka jak grzeją się świece, a kiedy faktycznie komputer ściąga napięcie z świec. Nawet wtedy gdy lampka mrugnie a temperatura oscyluje w granicach 5-7 stopni i wydaje się że świece nie grzeją to napięcie na świece jest podawane. :bajer:
hakerek3 pisze:a co do tych obrotow to dokladnie powyzej 2500 rpm swiece nie dzialaja...
Słychać w samochodzie pstrykanie przekaźnika, ale dokładnie nie pamiętałem. :bigok:
Ostatnio zmieniony czw maja 29, 2008 20:24 przez Grześko, łącznie zmieniany 1 raz.


Seryjny AFN + 216-ki + lekki program by g-lab= 312 Nm i 145 KM
Nowy właściciel golfa GT TDI memberlist.php?mode=viewprofile&u=89406

hakerek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 23:14
Lokalizacja: okolice Biłgoraja
Kontakt:

Post autor: hakerek3 » czw maja 29, 2008 20:27

Grześko pisze: A co do jeszcze jednego sprostowania - lampka od świec ma niewiele wspólnego z długością grzania świec. Spróbuj kiedyś podpiąć się voltomierzem na świece i popatrz kiedy gaśnie kontrolka jak grzeją się świece, a kiedy faktycznie komputer ściąga napięcie z świec. Nawet wtedy gdy lampka mrugnie a temperatura oscyluje w granicach 5-7 stopni i wydaje się że świece nie grzeją to napięcie na świece jest podawane. :bajer:
musze przyznac ze tego nie wiedzialem :pub:

widze ze znasz sie na rzeczy Grześko :hmm:

P.S.: od tego mamy forum zeby sie wzajemnie uzupelniac i uczyc od siebie :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości