Czy blok z 1.6D pasuje do 1.6TD ??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ropet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 10, 2007 00:22
Lokalizacja: pomorskie

Czy blok z 1.6D pasuje do 1.6TD ??

Post autor: ropet » czw maja 08, 2008 06:50

Witam
Mam na stanie golfa II 1.6TD z popękanymi tulejami cylindrów i zastanawiałem się czy pasował by blok z golfa II 1.6D do tego 1.6Td?? Po prostu mam do kupienia za grosze.

Dzięki za pomoc



hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » czw maja 08, 2008 07:22

Witam miałem swojego czasu golfa II robiłem w nim remont silnika. Spec robiący remont powiedział iż silnik 1.6D i 1.6 TD to to samo tyle że TD ma mniejszą wytrzymałośc ze względu na turbosprężrkę. Lecz może się wypowie większy znawca. Lub podjedź do jakigoś mechanika zajmującego się dieslami.



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Post autor: dominik7 » czw maja 08, 2008 08:33

To wszystko zalezy jak sie jezdzi samochodem kolego.Powiedzialbym ze przy agresywnej jezdzie wykonczysz szybciej JP-ka niz 1V,JR albo SB.Co do bloku, to powinien pasowac.Glowica i pompa wtryskowa sa juz inne.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » czw maja 08, 2008 08:38

Jedyna różnica może być w kanałach olejowych do natrysku oleju na tłoki od dołu i w mocowaniu tych natrysków, ale zdaje się że bloki te są zamienne. Jeden kolega z forum chyba właśnie przerabia ten temat w Jettcie z zaturbionym silnikiem JP.

[ Dodano: Czw Maj 08, 2008 8:49 am ]
Ten kolega to Lukas-182, a to temat o jego autku. Gdzieś pisał też o bloku, ale nie mogę znaleźć, najlepiej zapytaj właśnie jego.

[ Dodano: Czw Maj 08, 2008 8:56 am ]
ropet, powinieneś zajrzeć tu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=151141 , jeśli masz ten blok luzem to może przy okazji pomożesz też chłopakom :bigok:
Ostatnio zmieniony czw maja 08, 2008 09:01 przez piori, łącznie zmieniany 1 raz.



sebii78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 26, 2008 20:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: sebii78 » czw maja 08, 2008 17:13

Wedłóg mnie wszystko powinno pasowac bez problemu skoro głowica tez pasuje od zwykłego 1,6D,mam własnie taka w JR .Jedyny minus tego bloku to brak natrysku oleju na tlok ,ale jak będzie sz jezdził z głowo to będzie chodził bez problemu ,plus tego jest taki ze ten olej wspomaga chłodzenie tłoków .Jak masz dobry blok to zakładaj z tłokami odTD i uszczelką. :hmm:



Marcus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 16:20
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: Marcus » czw maja 08, 2008 17:46

od td chyba sa mocniejsze tloki wogole i maja wyciecia na dole tloka na czesci prowadzacej



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » czw maja 08, 2008 22:02

No to może ja się wypowiem, bo temat bloków od TD i D wałkuje od dawna :)

Tak więc miałem sie podjąć montażu dysz natrysku na denka tłoków, ale zrezygnowałem z braku czasu. Prawdopodobnie zajmę się tym dopiero w wakacje i do tego czasu nie powiem, czy bloki od 1.6D i 1.6TD są takie same, ale moim zdaniem są identyczne, ponieważ silniki z turbo i zwykłe silniki wychodziły w tym samym czasie i fabryka na pewno robiła identyczne bloki dla każdego typu, czy z turbo czy bez, po prostu mniejsze koszty, na każdym bloku czy to TD czy D, jest wybite 1.6D :chytry: . Po drugie tłoki w wersji z turbo są mocniejsze i mają wycięcia na dysze natrysku !!, tak więc jak już wkładasz blok od zwykłego diesla, musisz przełożyć tłoki od TD, tak jak ja zrobiłem, dysze możesz pominąć, co do tych dysz, to powiem ci, że jeżdżę bez nich od ponad roku i niczego złego nie zauważyłem i powiem, ze silnika nie oszczędzam, jak trzeba depnąć to depkam (ostatnio zrobiłem na obwodnicy 20km non stop 150-170Km/h), silnik cacy, oleju nie żre, zalany półsyntetykiem Texaco Havoline Extra 10W40, kopcić kopci lekko, bo zmodzony na 1.3 bara :chytry:

Tak więc jak masz do kupienia blok od zwykłego diesla za grosze, to śmiało go bierz i zakładaj tylko załóż tłoki od TD !!



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » czw maja 08, 2008 23:05

Lukas-182, mnie też wydaje się, że te bloki powinny być identyczne. Zakładając że tak jest, to w zwykłym dieslu też są kanały do natrysków, tyle że moim zdaniem chyba są one jakoś zaślepione. W TD są zainstalowane dysze, które mają jakąś określoną przepustowość i gdyby w zwykłym D kanały doprowadzające w to miejsce olej były całkowicie otwarte, to olej lałby się z nich swobodnie i ciśnienie w układzie byłoby bardzo niskie, po prostu olej nadążałby wylewać się otwartymi kanałami. Taka moja skromna teoria.
Jeśli kolego ropet będziesz już w posiadaniu owego bloku, to może cyknąłbyś jakąś fotkę tego bloku "od spodu" pokazującą miejsce mocowania natrysków jak na zdjęciu poniżej? (zdjęcie bloku kolegi vasco z silnika TD)
Obrazek

[ Dodano: Czw Maj 08, 2008 11:12 pm ]
Aha, właśnie wyczytałem że pompa oleju w zwykłym dieselku jest zdaje się sporo mniejsza niż w TD, co może potwierdzać moją teorię o zaślepieniu tych kanałów - przez co mniejszy jest też obieg oleju zasilany odpowiednio mniejszą pompą. W TD dochodzi co prawda smarowanie turbiny, ale ... nie dowiemy się dopóki ktoś nie sprawdzi :bigok:
Ostatnio zmieniony czw maja 08, 2008 23:16 przez piori, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » czw maja 08, 2008 23:13

piori, być może są zaślepione w co wierze :) będzie mi łatwiej zamontować dysze jak już będę zakładał...

Ale nie zmienia to faktu, że dysze nie są niezbędne w silniku TD, można jeździć bez nich...
piori pisze:eśli kolego ropet będziesz już w posiadaniu to może cyknąłbyś jakąś fotkę tego bloku "od spodu" pokazującą miejsce mocowania natrysków jak na zdjęciu poniżej?
Przychylam sie do tej prośby, jestem bardzo ciekaw co ma tam blok od zwykłego diesla :chytry:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości