Maly remoncik silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Maly remoncik silnika

Post autor: MaSa_Golf » wt maja 06, 2008 22:09

Witam.
Mam 1.6 TD, z pompa z grzybkiem. Jak narazie jest niekrecony, chcialbym go troche podkrecic ale wole go najpierw do tego przygotowac.

Silniczek odpala od strzala, pali po miescie 6 litrow, nie ma problemow z moca, temeratura trzyma sie na srodku skali (w korku pojdzie troche dalej, ale zaraz zalacza sie wentylator i wraca do normy). Raz go przegrzalem.

Turbinka nie wali olejem (w dolocie minimalne slady oleju), wirnik nie ma luzow.
Ucieka plyn chlodniczy - wyciek dosc spory z przodu silnika, cieknie z tego plastiku gdzie sa zamontowane czujniki temp., mozliwe ze tez spod glowicy, dokladnie pod kroccem, ale musze tam umyc silnik zeby sie upewnic.
Od ostatniej wymiany oleju minelo 9tys. km, w miedzyczasie dolalem 1,2 litra oleju zeby stan byl taki jak po wymianie.

Autko przy odpaleniu puszcza dyma, i lekko kopci tuz po odpaleniu przez jakies czas.
Przy mocnym przyspieszaniu zostaje za mna chmura, dosc spora, koloru czarnego/ciemno szarego.
Spaliny smierdza troche jakbym jechal na oleju roslinnym. ropka ciagnieta prosto z tira.
Leje sie z powrotow z wtryskow, juz 2 razy wymienialem wezyki (3,2 mm ze szmata na zewnatrz)
pompa jest wilgotna od ropy na gorze.

Co moge sprawdzic zeby sie upewnic co jest do zrobienia;>
Moze macie dla mnie jakies rady;>



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » wt maja 06, 2008 22:14

jedz do jakiegos magika i niech ci zmierzy kompresje na garach bo cos mie sie nie widzi to zurzycie oleju. jaki dokladnie masz motor (oznaczenie)


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » wt maja 06, 2008 22:34

1V.



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » wt maja 06, 2008 22:59

no to faktycznie duzo ci bierze tego oleju. tez mam 1v i praktycznie od wymiany do wymiany nic nie dolewam pomierz mu kompresje i zobaczymy ale cos kiepsko to widze zeby tam modzic bo chyba szybko by ci sie rozlecial


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » wt maja 06, 2008 23:11

ale jakby byl problem z kompresja to by chyba mial problemy z odpalaniem w zime i spalanie byloby spore.
A moj golf pali zawsze od strzala i spala w miescie 6 litrow, a na trasie jak jechalem nad morze spalil troszke ponade 4 litry (do 120km/h jechalem)



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » śr maja 07, 2008 07:27

a gdzie traci ci sie olej. jezeli chcesz miec pewnosc ze troche pojezdzisz tym autem warto zainwestowac troszke kaski i sie upewnic


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » śr maja 07, 2008 13:15

a moze u mnie z olejem jest tak jak pisze dominik7 w Twoim poscie "znikajacy olej" ?? tez mam wlany lotos mineralny



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Post autor: dominik7 » śr maja 07, 2008 13:37

MaSa_Golf pisze:a moze u mnie z olejem jest tak jak pisze dominik7 w Twoim poscie "znikajacy olej" ?? tez mam wlany lotos mineralny
Mozliwe...Ja na Twoim miejscu nie kombinowalbym z ta turbina, tylko wrzucil turbine Garreta od VW Transportera T3.Nie znam sie na tym wiec Ci nie powiem jak i co ale wydaje mi sie ze to najlepsze rozwiazanie, bo te turbiny byly montowane seryjnie do Busow, wiec pewnie wiekszych problemow ani z kupieniem ani z zalozeniem nie bedziesz mial.No i zuzycie paliwa bedzie pewnie mniejsze niz przy tradycyjnym tuningu.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Post autor: anaba255 » śr maja 07, 2008 15:52

Znikajacy olej to czesto problem z uszczelniaczami na zaworach, koszt wymiany nie wielki, jesli zrobi sie samemu.
MaSa_Golf pisze:Leje sie z powrotow z wtryskow, juz 2 razy wymienialem wezyki (3,2 mm ze szmata na zewnatrz)
pompa jest wilgotna od ropy na gorze.
to moze nie byc wina wezykow, ale koncowek na ktore je zakladasz, kiedys kupilem wezyki w Boschu na Bugajskiej i nic nie cieklo.
MaSa_Golf pisze:tez mam wlany lotos mineralny
Ja bym zaraz zmienil olej #-o



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » śr maja 07, 2008 21:37

dominik7, ale niestety turbinka kosztuje, ja chce go tylko lekko podkrecic i podejrzewam ze k14 mi wystarczy.. chociaz na poczatek :P



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » śr maja 07, 2008 21:48

mowie ci sprawdz sobie kompresje i zmien olej jesli jezdzisz na lotosie - napewno w bardziej wysilonach silnikach nie da sobie rady


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » śr maja 07, 2008 21:52

ile kosztuje orientacyjnie sprawdzenie kompresji?? sprawdzic ja przed robieniem glowicy??



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » śr maja 07, 2008 22:18

ok 50 zl pewnie ze przed bo bedziesz wiedzial czy robic tez pierscienie


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » śr maja 07, 2008 22:20

a jak dlugo trwac moze takie badanie??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 22 gości