Jak odkręcić obejme alternatora

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maputet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 16, 2007 07:23
Lokalizacja: warszawa

Jak odkręcić obejme alternatora

Post autor: maputet » czw maja 01, 2008 17:53

Chce wymienić pompe wodną ale nie mogę zdjąć obejmy alternatora. Odkręciłem już 3 śruby ale została jeszcze jedna. Jest umieszczona zaraz pod pompą wtryskową i nie mam jak sie do niej dostać. Prawde mówiąc, nie widzę możliwości odkręcenia jej bez zdjęcia pompy, ale w książce "Sam naprawiam" nie ma o tym mowy. Jak w takim razie zdjąć tą obejmę? Załączam zdjęcie z zaznaczonym miejscem. Nie widać samej śruby ale myśle, że wiadomo o którą chodzi. Obrazek



Awatar użytkownika
kimon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt lis 10, 2006 21:08
Lokalizacja: WZ // Łomianki

Post autor: kimon » czw maja 01, 2008 18:34

ja zdejmowalem pompe


Masz problem z komputerem, szukasz Vag'a odezwij się cos poradzimy
auta aktualne:
Passat b3 1.9 TDI, Golf 2 1.6 TDi
posiadane: *Passat b4 1.9TDI*Passat b3 2.8 VR6*Passat b3 2.0 *Passat b2 1.6 D*Golf 2 1.6TD*

Marcus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 16:20
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: Marcus » czw maja 01, 2008 19:57

w 19 td nie trzeba chyba zdejmowac obejmy
neiwiem poco sciagasz obejme przecierz jest dojscie od strony rozrzadu do pompy



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » pt maja 02, 2008 22:32

Marcus, od strony rozrzadu dojdziesz tylko do "polowki" pompy, tzn do plaskiej czesci z wirnikiem. jesli chcesz zdjac cala pompe ze wszystkimi kanalami, kroćcami to musisz odkrecac tak jak kolega maputet,
kiedys wymienialem cala pompe wody, i tez mialem ogromny problem z ta sruba. poszly w ruch nasadki, lamane klucze , kombinacje, cuda niewidy... jest naprawde problem zeby sie tam dostac :/ meczylem sie z tym caly dzien. poszlo z tego co pamietam mala nasadka 13, i waska przedluzka. Trzeba miec przy tym naprawde duuuzo cierpliwosci.
Pozdrawiam i zycze powodzenia :bigok:

[ Dodano: Pią Maj 02, 2008 10:34 pm ]
aha, i z tego co pamietam, chociaz teraz juz pewien na 100% nie jestem, to ta sruba trzyma tez obejme altka



Awatar użytkownika
tberent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: śr maja 03, 2006 23:27
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Post autor: tberent » sob maja 03, 2008 10:34

maputet, no ja to wczoraj robiłem tzn wymieniałem pompe wody (cała z obudowa na SKF bo mi ciekła) i powiem szczerze ze w tych ksiazkach to jest syf a nie tresc. w 3 sprawdzałem i w żadnej nie bylo ze 3ba ściągnąć pompę!!!!!!! jak widzę można sie bawić ale ja nie mialem czasu na tylko tylko maks 2 godziny wiec rozpiąłem rozrząd, odkręciłem te 4 śruby które właśnie 3maja pompę, one sa przelotowe przez tą łapę.
Wg mnie lepiej pompe raz dwa wyciagnac bo mniej nerwów (o ile to mozliwe).

aha w tych wszystkich ksiazkach niema nic nawet jak sie wymienia pmpe bez obudowy ze 3ba sciagnć kółko na wale !!!!!

przy wymianie pompyt zauwazylem ze w mk2 jest identyczny termostat co w skodzie octawii 1.9 TDi PD ;)


MOJE byłe byłe VW :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1176271#1176271
było mk1 1.5D
było mk2 1.6TD
jest mk3 1.9 TDI 1Z
jest mk6 2.0 TDI CBDC HL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości