hałasująca skrzynia...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vwlubek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 21:05
Lokalizacja: wlkp

hałasująca skrzynia...

Post autor: vwlubek » pn kwie 28, 2008 21:18

Zauważyłem, że nierozłączona skrzynia biegów na postoju dziwnie hałasuje...po wysprzęgleniu dziwne dźwięki ustają dlatego twierdze,że to skrzynia...olej wymieniałem jakieś 30 tys km temu półsyntetyk GL-5 75W/90. Aktualnie jest go dosyć, bo ostatnio sprawdzałem. Czy to początek końca skrzyni? czy po prostu ten typ tak ma...aktualny przebieg wg licznika 408 tyś...



EasyRider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: pn mar 31, 2008 23:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: EasyRider » pn kwie 28, 2008 22:06

Na moje to to co ja mam czyli powoli pada łożysko oporowe. Mi też hałasuje, a jak wcisnę sprzęgło to ustaje... Ktoś przejechał z tym ponoć 20 kkm więc póki co się tym nie martwie :bigok:



vwlubek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 21:05
Lokalizacja: wlkp

Post autor: vwlubek » pn kwie 28, 2008 22:19

hmm tylko zasadniczno w tym zestawie sprzęgła nie występuje łożysko oporowe...



grzesiex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 05, 2007 11:52
Lokalizacja: W-wo

Post autor: grzesiex » pn kwie 28, 2008 22:38

vwlubek pisze:hmm tylko zasadniczno w tym zestawie sprzęgła nie występuje łożysko oporowe...
i to jest prawda.
Hałas z okolicy sprzęgła zanikający po naciśnięciu pedału spowodowany może być luźną tarczą docisku (nie mylić z tarczą sprzęgła).


Grześ

miras_ma9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 22:32
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: miras_ma9 » pn kwie 28, 2008 22:44

Równie dobrze mogą to być łożyska na wałku atakującym w skrzyni.



EasyRider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: pn mar 31, 2008 23:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: EasyRider » pn kwie 28, 2008 23:35

Kudre. To ktoś mi źle powiedział że tam jest łożysko oporowe? :grrr: Silnik AAZ skrzynia 4S



Awatar użytkownika
mattib4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw maja 17, 2007 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mattib4 » czw maja 15, 2008 23:37

Powiem tak. Chyba mamy te same objawy. Mam Golfa 1,6 TD z 5-cio biegową skrzynią. Mnie też skrzynia hałasuje na luzie ale i nie tylko na czwartym biegu niemiłosiernie wyje od jakiegoś tam czasu. Wymieniłem olej w między czasie uszczelniacz lewej półosi a dzisiaj zauważyłem, że mam plamę oleju pod samochodem. Pojechałem do mechanika i się okazało, że teraz poszedł uszczelniacz z drugiej strony ALE. Przez przypadek poruszył półosią. Jest STRASZNY LUZ. U mnie skrzynie zalicza się do wymiany. Sprawdź u siebie czy masz luz. A co wy o tym sądzicie??



kamildr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 20, 2007 13:12
Lokalizacja: kolo krakowa

witam i pomocy bo nie wiem co:(

Post autor: kamildr » pn maja 26, 2008 18:14

Witam

Jak jade od 70km/h do 100 albo i wiecej to slysze wycie. Wymienilem juz 3 lozyska dwa w tyle i jedno z przodu prawe bo wylo jeszcze bardziej.

ale to jest coś w skrzyni bo jak jadę i wcisne sprzeglo to wycie zmniejsza sie o wiele... a jak by to bylo lozysko w kole to chyba by wylo niezaleznie czy trzymam czy nie trzymam sprzeglo
Jeśli chodzi o stuki na postoju na niskich obrotach to tez czasem występują, ale nei zawsze.
Czasem wcisnę i puszcze pedał sprzęgła i ucichnie. Wyje najbardziej jak jade z góry z 80-100km/h (szybciej raczej nie jezdze i tak) i nie wciskam gazu, czyli jadę na biegu nie wciskajac gazu :) na 4 i na 5 slychac najbardziej bo w sumie na 1 2 czy 3 nie slychac tak moze bo slychac silnik raczej... prosze o rade co to moze byc bo juz trace cierpliwosc i sluch:/

pozdrawiam



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » pn maja 26, 2008 18:26

pewnie łożysko igiełkowe ci kuca to jest to małe z tyłu skrzyni



kamildr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 20, 2007 13:12
Lokalizacja: kolo krakowa

Post autor: kamildr » pn maja 26, 2008 20:04

hej

Ale miales moze takie obiawy?? i czy to jest naprawialne? czy cala skrzynie trzeba wymieni?
mam zamiar sam sobie skrzynie wymienic ale musze wiedziec ze to napewno skrzynia a nie sprzegło czy cos.... bo jak kupie skrzynie to nie chce zeby sie okazało ze to nie to :/ albo ze mozna bylo wymienic glupie łozysko za kilkadziesiat zl. Prosze o rade jesli ktoś mial podobne problemy jak wyzej opisane

pozdrawiam



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » pn maja 26, 2008 20:23

dokładnie to jest wymienialne i kosztuje raptem o ile sie nie myle z 18-20zł :hmm:



kamildr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 20, 2007 13:12
Lokalizacja: kolo krakowa

Post autor: kamildr » pn maja 26, 2008 21:43

hmmm a moze masz jakis schemat tego łozyska gdzie ono sie znajduje?? i czy to jest twoim zdaniem raczej napewno to lozysko?? biegi wchodza bardzo dobrze nic sie nie zacina i olej tez jest. tylko wyje:/ miales taki przypadek ?? bo w skrzyni jest chyba z 12 lozysk wszystkich... nie chcial bym wyciagnac skrzyni i zeby bylo cos nieopłacalnego do wymiany.. bo wtedy bym musial szukac calej skrzyni i nie mial bym auta....
a da sie to sprawdzic jakos bez rozbierania skrzyni bo wyciagnac to wiem ze napewno trzeba pewnie ale czy to trudne jest do wymiany?? jak mozesz to prosze napisz cos wiecej a nie jedno zdanko :)

pozdrawiam



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » wt maja 27, 2008 01:03

wymiana jest banalna i zrobi ci to kazdy jeden normalny mechanior a te objawy które opisujesz wskazują tylko i wyłącznie na łożysko igiełkowe bo jakby skrzynia hałasowała po wcisnieciu sprzegła to byłyby objawy łożyska oporowego a miałem juz taki przypadek u kumpla i moj dobry mechanior odrazu stwierdził ze to jest własnie to łożysko jak skrzynia hałasuje po puszczeniu sprzegła wiec to jest na 90% ten objaw :grin:



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » wt maja 27, 2008 09:09

u mnie brzęczało jak pękła jedna sprężyna w tarczy. potem ją zmieliło i przestało brzęczeć


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 148 gości