Cykanie dochodzace od oslony rozrzadu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gudri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 29, 2007 12:01
Lokalizacja: Poznan

Cykanie dochodzace od oslony rozrzadu

Post autor: gudri » wt kwie 08, 2008 21:25

Wiatm! mam trojke 1.9D i ostatnio spod maski dochodzi bardzo glosne cykanie podczas jazdy,tak jakby cos strzelalo,dzieje sie to tylko jak jest dobrze rozgrzany i mam wrazenie ze po przekroczeniu powiedzmy 80km/h,chociaz czasami poprostu po rozgrzaniu silnika,najlepsze jest to ze zdazylo sie to juz 2 miesiace temu na chwile i przestalo,odezwalo sie znowu niedawno i tak coraz czesciej sobie cyka,czasami nie cyka wcale.Dzis cykalo,zdjalem oslone od rozrzadu bo myslalem ze cos ociera ale cykanie nie ustalo,zalozylem oslone,odpalilem i juz nie cykalo,pogazowalem i nic,zero cyaknia:? co to moze byc? jesli ktos ma jakies pomysly to walic smialo.
Pozdrawiam

[ Dodano: 08 Kwi 2008 21:30 ]
aha i zapomnialem o najwazniejszym,jak zaczyna cykac to tak jakby sie robil bardziej mulowaty,takie mam wrazenie ze slabiej ciagnie...:(



adams111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 29, 2007 21:41
Lokalizacja: Poznań / Konin
Kontakt:

Post autor: adams111 » wt kwie 08, 2008 21:36

Podłączam się pod temat, mam podobnie w AAZ. Jak jest chłodno to jest ciszej lub prawie wcale, ale jak ostatnio było cieplej to mocno stukało pukało, chodził jak traktorek a nie jak dieselek. Zauważyłem że jak wymieniłem olej to też się nieco polepszyło. Jak odchylam osłonę rozrządu to też nic nie ociera i nie lata, czyli jak u kolego gudriego.
czekam na jakieś odpowiedzi, pozdrawiam !!



gudri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 29, 2007 12:01
Lokalizacja: Poznan

Post autor: gudri » śr kwie 09, 2008 00:05

strasznie to wkuzajace,po sciagnieciu oslony patrzylem na kola czy ktores sie nie gibie ale wszystko wyglada ok,moze cos z zaworami???walek rozrzadu???

[ Dodano: 09 Kwi 2008 00:21 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=98434 w tym watku jest chyba odpowiedz na nasze problemy,
Pozdrawiam



Bidon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sty 24, 2008 16:59
Lokalizacja: Polska

Post autor: Bidon » czw kwie 10, 2008 18:16

kolego Gudri masz do wymiany popychacze ja mam to samo i nie wiem kiedy sie do tego zabiore i jezeli Ci jeszcze ubywa oleju to przy okazji wymien uszczelniacze bo koszt ich to 30 zł komplet a jezeli ci jeszcze nie bierze oleju to polecam srodek Liqui Moly na popychacze dolewasz do oleju i cisza.
i gdy masz zimne autko to bedzie klekotac jak sie podgrzeje przestanie chyba ze juz popychacze tragicznie wygladaja
:bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości