gwizdze turbina

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gruchol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn gru 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Cieszyn/Żory/ Bielsko
Kontakt:

gwizdze turbina

Post autor: gruchol » sob kwie 05, 2008 16:56

Siemka,
Mam golfa kombi z 98r i problem jest z turbem..
Moj przypadek jest o tyle dziwny ze jakis czas temu turbo zacelo gwizdac tak od 3 tys obr czasem troche przed 3000 jak sie wcislo noge w calosci. Na poczatku z ojcem nie wiedzielismy o co chodzi moze zaworek n75 podmienilom go ze swojego golfa, ale dalej to samo. Jednak przyszlo nam na mysl kiedy olej byl zmieniany i okazalo sie ze juz dochodzo 15000km wiec pora wymieniac... Zalalismy go 5W40 bo silniczek zdrowy i jak reka odjal , zaczela turbinka cichutko smigac.. Teraz problem sie znowu zaczal po przejechaniu 11000km, wymienilismy olej tym razem 10W40( uszczelka pod miska olejowa oraz pod chlodniczka oleju zaczela wilgnac z tad ta zmiana) ale tym razem turbina gwizdze dalej i nie wiadomo co robic?? Sprubowac go zalac syntetykiem, wymieniac turbo?? Dzwigienka od turba sie rusza wiec lopatki nie sa zapieczone.. Gwizdze glosno bo slysza ja ludzie stojacu z jakies 50m od auta jak mu sie depnie..

Jak ktos ma jakis pomysl to chetnie wyslucham:)


100% syntetyczny olej Royal Purple [url]http://royalparts.pl/5w40/24-royal-purple-5w40-synerlec.html[/url]

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Re: gwizdze turbina

Post autor: souler » sob kwie 05, 2008 17:00

gruchol pisze:Zalalismy go 5W40 bo silniczek zdrowy i jak reka odjal

wymienilismy olej tym razem 10W40

eee czy wszyscy zdrowi? byl zalany 5w40 to co kombinujesz z innym olejem? myslisz, ze nieszczelnosc czy to dolotu lub wydechu olej naprawi? :panna:

poza tym takich tematow byly setki, wiec dobrze szukaj na drugi raz.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

gruchol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn gru 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Cieszyn/Żory/ Bielsko
Kontakt:

Post autor: gruchol » sob kwie 05, 2008 17:11

Dla mnie tez to bylo dziwne, ale tak sie stalo wymienilem w nim tylko olej, nic wiecej sie nie grzebalo i przestala gwizdac. Pojezdzilo sie jakies pol roku i znowu zaczela gwizdac....
Przeciez nie opowiadam bajek!!!
A olej sie zmienilo nie dlatego ze turbina gwizdze tylko dlateogo ze zaczal wilgnac, trzeba uszczelki powymieniac....
Ostatnio zmieniony sob kwie 05, 2008 17:13 przez gruchol, łącznie zmieniany 1 raz.


100% syntetyczny olej Royal Purple [url]http://royalparts.pl/5w40/24-royal-purple-5w40-synerlec.html[/url]

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob kwie 05, 2008 17:28

gruchol pisze:trzeba uszczelki powymieniac....

tak teraz mowisz normalnie. jak cieknie to sie wymienia uszczelki, a nie zmienia olej


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Pudzian160
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 16:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: Pudzian160 » sob kwie 05, 2008 17:30

Mam podobny problem jak dodaje gazu to slychac metaliczny pisk,jak zdejme noge z gazu przestaje,i tak jest na mniejszych obrotach 1000-2500 powyzej zanika,moc nie spadla auto smiga normalnie,mechanik po wstepnym obejzeniu stwierdzil ze turbina luzow nie ma,to co to moze tak metalicznie piszczec??????? :(



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » sob kwie 05, 2008 17:57

Moja kiedyś zaczęła gwizdać jak karetka.Oprócz tego żadnych złych objawów(spadku mocy, brania oleju). Oddałem do regeneracji i przestała ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości