Problem z uzyskaniem odpowiedniej mocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Chudzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 29, 2006 14:11
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Problem z uzyskaniem odpowiedniej mocy

Post autor: Chudzik » czw kwie 03, 2008 15:16

Witam.

Na początku chciałbym zaznaczyć iż poszukiwałem odpowiedniego postu z rozwiązaniem mojego problemu na forum, niestety nic ze znalezionych porad się nie sprawdziło.

Piszę to na wypadek gdyby któryś z moderatorów/adminów chciał wywalić moją wiadomość ;))

Mam Golfa MK3 TDI. Auto jest po wymianie rozrządu olejów oraz filtrów. Do niedawna miałem problem z uruchamianiem turbiny podczas jazdy, mianowicie auto było strasznie mułowate i przy predkości 125 km wchodziło w tryb serwisowy co skutecznie uniemożliwiało szybszą jazdę. Po wizycie u jednego mechanika i podłączeniu do kompa wszystko zaczęło idelanie banglać, coś tam wyregulował oraz rzekomo jakiś wąż wymienił (150 zł skasował tak na marginesie:( ). Jazda autem z 90 konnym silnikiem zaczeła nareszcie sprawiać przyjemność, przy okołlo 2500 załączała się turbinka i słyszałem piękny gwizd. W międzyczasie został wymieniony rozrząd. Ten piękny stan trwał okolo 2 miesięcy, do czasu gdy zauważyłem że auto wymaga uzyskania około 3000 i więcej obrotów aby móc nieco agresywniej pojechać (jednak mimo wszystko nie jest to samo co poprzednio), no i jakoś świst turbiny jakby słabszy jest. Po wizycie kolejnej u tegoż mechanika, stwierdził on że wszystko na kompie gra (skasował kolejne 50 zł :( ). Ja jednak nie jestem do końca przekonany, bo zauważam różnice że auto jest troche mułowate. Zasugerował mi że za kolejne 50zł :( może mi wyregulować wtrysk co skutecznie przywróci mi straconą moc. Stąd moje pytanie:

Czy poprzez regulację wtrysku można poprawić dynamikę auta? Jeżeli coś tam jest rozregulowane czy możliwa jest taka strata mocy? Może jakieś inne sugestie macie co jest nie tak? Przepływomierz i turbina rzekomo są sprawne.

Innym problemem jest jaki dostrzegam w moim autku to jest dziwny metaliczny dźwięk dochodzący z silnika (chyba od strony pasażera) podczas porannego odpalania auta i pozostawieniu go na jałowym biegu. Podczas dodawania gazu dźwięk ten przestaje być słyszany. Gdy natomiast auto troche pochodzi i się nagrzeje wszystko wraca do normy. Dźwięk ten był również słyszany przed wymianą rozrządu. Niestety mechanik który wymieniał to nic nie znalazł. Co to może być?

DM
Ostatnio zmieniony czw kwie 03, 2008 15:36 przez Chudzik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » czw kwie 03, 2008 15:29

masz laptop :?: to kup sobie fejsa i sam działaj , a nie pakujesz kase w mechanika . Na forum zostaniesz poinformowany co zrobić i logi będziesz wrzucał do tematu

[ Dodano: Czw Kwi 03, 2008 15:30 ]
Chudzik pisze:Innym problemem jest jaki dostrzegam w moim autku to jest dziwny metaliczny dźwięk dochodzący z silnika (chyba od strony pasażera) podczas porannego odpalania auta i pozostawieniu go na jałowym biegu. Podczas dodawania gazu dźwięk ten przestaje być słyszany. Gdy natomiast auto troche pochodzi i się nagrzeje wszystko wraca do normy. Dźwięk ten był również słyszany przed wymianą rozrządu. Niestety mechanik który wymieniał to nic nie znalazł. Co to może być?
standard :P



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » sob kwie 05, 2008 16:50

ten dziwny dziek to napewn napinacz paska mikro i to on tak hałasuje jest to standardem w TDI mozesz zakupic nowy i uspokoi ci sie to a odnosnie mocy najpierw vag potem logi i bedzie mozna cos powiedziec ewent wiecej



Chudzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw cze 29, 2006 14:11
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: Chudzik » ndz kwie 06, 2008 09:31

Okej dzięki za jakieś informacje, postaram się podjechać w najbliższym czasie na komputer i uzyskać log. Wtedy będzie można podyskutować dalej :))



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 291 gości