1.9 TDI olej w wężu wylotowym i dolotowym turbosprężarki

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

snelius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 24, 2006 13:06
Lokalizacja: Toruń

1.9 TDI olej w wężu wylotowym i dolotowym turbosprężarki

Post autor: snelius » wt mar 25, 2008 23:28

vw golf III 1.9 TDI automat 97'r

Problem: spalanie oleju ok. 1,2l / 1000 km (niezależnie od tego czy jazda po mieście czy trasa)

Objawy: olej w wężach wylotowym i wlotowym turbosprężarki

Byłem u 2 mechaników, którzy zdiagnozowali (na podstawie oleju w tych właśnie wężach) że turbosprężarka jest padnięta.
Turbinę zregenerowałem, a spalanie oleju jak było wysokie tak jest dalej - bez zmian. A olej nadal występuje w tych 2 wężach.

Wygląda na to, że albo turbina została niewłaściwie zregenerowana, albo na to, że w tych wężach olej jest rzeczą normalną.

Przed regeneracją turbiny słyszałem jeszcze jak turbina zaczyna pracować - przy ok 2,2 tys. obotów słychać było jak lekko gwiżdze. Teraz, po jej regeneracji, nie słychać żeby gwizdała jak przedtem.

Naczytałem się na wielu forach o tym problemie. Jedną z najczęściej wymienianych przyczyn problemów ze spalaniem oleju były uszczelniacze zaworów.

Jeśli chodzi o kopcenie to u mnie wygląda sprawa tak:
- przykopca na czarno przy odpalaniu na mrozie (w garażu nic)
- nie kopci na postoju (nawet przy ostrym przygazowywaniu) i w czasie płynnej jazdy na srednich obotach (ani na niebiesko ani na czarno)
- przy gwałtownym przyspieszaniu na dużych obrotach puszcza dość dużą czarną chmurę dymu

Zauważyłem, że po regeneracji zmniejszyła się też prędkość maksymalna z wcześniejszych 185 na 175 km/h. Nie wiem czy ma to związek z regenerowaną turbiną czy może to być spowodowane tym, że intercooler został zalany olejem.

To co mnie zastanawia to obecnośc oleju w wężach wylotowym/dolotowym turbosprężarki. Czy może to być spowodowane uszczelniaczami na zaworach? Czy też jedyną możliwą przyczyną tego że jest tam olej jest padnięta turbosprężarka?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję



Awatar użytkownika
karol450
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr paź 19, 2005 18:01
Lokalizacja: Prabuty
Kontakt:

Post autor: karol450 » wt mar 25, 2008 23:35

na moje to bym tez na turbne postawił moze partacze robili turbinke



snelius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 24, 2006 13:06
Lokalizacja: Toruń

Post autor: snelius » wt mar 25, 2008 23:57

Tylko właśnie, żeby mieć pewność, że regeneracją zajmie się firma z doświadczeniem, oddałem ją do firmy z Iławy - podobno zajmują się regeneracją na polskę i rynek wschodni.
Przerabiają tego podobnno spore ilości.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr mar 26, 2008 01:27

snelius pisze:Przerabiają tego podobnno spore ilości.
a dają gwarancjie na zregenerowana ? Jeśli tak to niech sprawdza czy to turbo jest winne.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości