Miga kontrolka hamulca (!) podczas jazdy i po chwili gaśnie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Alvargo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lut 26, 2008 14:36
Lokalizacja: LIPSKO

Miga kontrolka hamulca (!) podczas jazdy i po chwili gaśnie

Post autor: Alvargo » czw mar 20, 2008 20:02

Witam. Chcialem opisac moj problem z moim golfikiem 98 TDI 110 KM.

Wiec od wczoraj zaistniala taka sytuacja ze podczas jazdy wlaczyla sie kontrolka od hamulca oznaczona na wyswietlaczu na czerwono (!). Towarzyszy tej kontrolce potrójny sygnal dzwiekowy, takie pip pip pip a nastepnie miga ona jakies 30 sek i gasnie. Nastepnie jade dalej i za kilka kilometrow sytuacja sie powtarza, wlacza sie kontrolka i trzykrotnie pipczy a potem tylko miga, potem gasnie i tak co jakis czas.... Nie ma jakis rozwnych odstepow czasowych. Poprostu kiedy jej sie zachce to miga i pipczy. Moze ktos pomoc co sie dzieje??

I jeszcze jedno pytanie, czytalem tez na forum ze golfy maja z przodu klocki a z tylu tarcze hamulcowe. Czy to prawda??

I czy sa jakies czujniki ktore sygnalizuja zuzycie klockow i czy jesli sa to z przodu czy z tylu??
I w ogole jak objawia sie wlasnie to zuzycie. Czy kontrolka powinna swiecic na stale czy jakos inaczej. Pozdrawiam i z góry dziekuje za poswiecony czas i chec pomocy.



VolksWariat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob paź 20, 2007 12:58
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Miga kontrolka hamulca (!) podczas jazdy i po chwili gaś

Post autor: VolksWariat » czw mar 20, 2008 21:15

Alvargo pisze:...

I jeszcze jedno pytanie, czytalem tez na forum ze golfy maja z przodu klocki a z tylu tarcze hamulcowe. Czy to prawda??
Albo coś pokręciłeś albo źle słyszałeś. Przód tarcze wentylowane (przynajmniej u mnie tak jest) a tył tarcze. Na przedniej osi masz dodatkowo (jeżeli oryginalne) czujniki zużycia na klockach. A co do ich zużycia jest zupełnie inna kontrolka (żółta). Weź instrukcję i poczytaj.
Ostatnio zmieniony czw mar 20, 2008 21:16 przez VolksWariat, łącznie zmieniany 1 raz.



Alvargo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lut 26, 2008 14:36
Lokalizacja: LIPSKO

Post autor: Alvargo » czw mar 20, 2008 21:56

dobrze poczytam, ale wiesz o co moze chodzic z ta kontrolka od hamulca???



Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » czw mar 20, 2008 22:17

Sprawdź poziom płynu hamulcowego, być może masz za niski i podczas skręcania lub innych manewrów autem kontrolka ci się załącza. Co do hamulców, to ponoć na początku produkcj MK IV auta z mniejszą mocą silnika miały z tyłu bębny. Pozdrawiam.



Alvargo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lut 26, 2008 14:36
Lokalizacja: LIPSKO

Post autor: Alvargo » czw mar 20, 2008 22:28

sprawdzalem dzis rano stan plynu hamulcowego jest max. Czytam teraz w ksiazce do golfa 4 i bory i ta kontrolka nazywa sie USTERKA W UKłADZIE HAMULCOWYM. A mimo tego normalnie sie hamuje..... Nie mam pojecia co to moze byc

ona sie zalacza jak tylko przekrece kluczyk w stacyjce, w sumie to najczesciej zalacza sie podczas jazdy na wprost, bez hamowania czy z hamowaniem to bez roznicy i tak sie zalacza
Ostatnio zmieniony czw mar 20, 2008 22:30 przez Alvargo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt mar 21, 2008 00:51

Alvargo odepnij wtyk złącza elektrycznego od czujnika poziomu płynu hamulcowego, jeżeli kontrolka od ukł. hamulcowego nie będzie się zapalać i migać to do wymiany czujnik.


Obrazek

patrol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: patrol » pt mar 21, 2008 01:15

ja mialem tak niedawno , palila sie kontrolka , ale chwilami , pozniej gasla ...
pare dni pozniej skonczyly sie hamulce z tylu i to bylo przyczyna , plynu tez mialem max.

hamulce i klocki w dobrym stanie ?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt mar 21, 2008 02:57

patrol pisze:ja mialem tak niedawno , palila sie kontrolka , ale chwilami , pozniej gasla ...
pare dni pozniej skonczyly sie hamulce z tylu i to bylo przyczyna , plynu tez mialem max.

hamulce i klocki w dobrym stanie ?
kolego nie ma takiej możliwości aby przy zużyciu klocków hamulcowych zapaliła się ta czerwona kontrolka skoro płynu jest w zbiorniczku na kresce max,
jak klocki Ci padły to i płynu musiało ubyć gdyż jest tak, że w miarę zużywania się klocków ubywa płynu, po wymianie klocków na nowe na zbiorniczku znowu będzie płynu na max bo jego stan automatycznie się podniesie,
są klocki z przewodami elektrycznymi wtopionymi w te klocki i to one spełniają rolę "czujnika" zużycia klocków powodując w stopniu ich końcowego zużycia zapalanie się żółtej kontrolki na zegarze, są też zwykłe klocki i nie ma innych wyprowadzonych z nich przewodów elektrycznych, które spowodowałyby zapalenie się czerwonej kontrolki w przypadku zużycia klocków.


Obrazek

golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » pt mar 21, 2008 10:10

kolego wymien czyjnik hamulca ten pod pedałem i spokój jak ci zacznie mrugac puknij lekko w pedał hamulca jak zgasnie do wymiany



Alvargo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lut 26, 2008 14:36
Lokalizacja: LIPSKO

Post autor: Alvargo » pt mar 21, 2008 16:34

Ehhhh dziekuje wszystkim za pomoc. Rozwiazalem problem. A mianowicie ten plyn co rzekomo mial byc max to chyba od wspomagania bo to taki maly zbiorniczek (przykrywka z "mini" bagnetem) zielony sprawdzalem, a nie od plynu hamulcowego (taka zolta nakretka). Dolalem plynu i juz jest OK. Nie miga i nic sie nie dzieje. Dzieki za chec pomocy.



patrol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: patrol » pt mar 21, 2008 19:39

Sztomel , sam sie dziwilem ale tak to bylo u mnie .
plynu rzeczywiscie ubylo , dolalem i momentami podczas jazdy lampka mrygala , a jak zaczely juz trzec to bylo wiadomo ze do wymiany :chytry:
pozniej problem ustal :bigok:



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt mar 21, 2008 23:39

golfir pisze:kolego wymien czyjnik hamulca ten pod pedałem i spokój jak ci zacznie mrugac puknij lekko w pedał hamulca jak zgasnie do wymiany
W tej kwestii golfir to muszę sprostować, że nie w tym kierunku droga bo ten włącznik odpowiada tylko i wyłącznie za działanie świateł "STOP" a jego nieprawidłowe działanie nie jest sygnalizowane zapalaniem i mruganiem kontrolki hamulców tylko buzerem i kontrolką świec żarowych. Może jeszcze się zapalać kontrolka hamulców przy uszkodzonym włączniku hamulca ręcznego ale nie będzie tego sygnalizował buzer.
To tyle w tym temacie.
Ostatnio zmieniony pt mar 21, 2008 23:42 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

burak1589
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 06, 2010 20:02
Lokalizacja: Śrem

Golf IV migająca kontrolka układu hamulcowego

Post autor: burak1589 » wt lip 06, 2010 20:49

Ja mam podobny problem tyle że u mnie kontrolka zapala się dopiero po przekroczeniu około 10 km/h i wogle nie gaśnie. Dolewka płynu hamulcowego nie skutkuje, dodam tylko że dwa dnie przed zapaleniem sie kontrolki wymieniłem klocki i tarcze tył. a w dzień kiedy sytuacja wynikła malowałem wszystkie zaciski spray"em.



Awatar użytkownika
msvox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lis 20, 2009 21:21

Re: Golf IV migająca kontrolka układu hamulcowego

Post autor: msvox » wt lip 06, 2010 23:18

burak1589 pisze: a w dzień kiedy sytuacja wynikła malowałem wszystkie zaciski spray"em.
Jakiego sprayu użyłeś? Możliwe, że tu jest klucz do rozwiązania zagadki :helm:


Kupię skrzynię biegów do mk3 1.8 ABS


HW97k+BT3-9x40E
VWG3 1.9TDI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości