Świece żarowe nie wyłaczaja sie !!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Luki_Zdzich
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt paź 30, 2007 00:54
Lokalizacja: Sanok Podkarpacie

Świece żarowe nie wyłaczaja sie !!

Post autor: Luki_Zdzich » pn mar 03, 2008 17:38

Mam taki problem swiece zarowe nie wyłaczaja sie caly czas sa właczone chodz kontrolka gasnie na desce rozdzielczej / wyłaczaja sie dopiero po wyciagnieciu przekaznikia myslalem ze moze przekaznik jest zepsuty dzisiaj kupilem nowy i dalej to samo / a skutkiem tego ze caly czas grzeja jest duzy pobor przez nie pradu i swiatla slabo swieca i w ogole silnik ma nizsze nierowne obroty ( po wyciagnieciu przekazniki swiec zarowych wszystko sie normuje praca silniki i cala reszta)
Prosil bym o jakies rady co moglo sie zepsuc ze ich nie wylacza / moze jakis schemacik instalacji swiec zarowych :)
Z gory dzieki za pomoc :pub:



Matii1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob sty 06, 2007 14:14
Lokalizacja: Muszyna

Post autor: Matii1986 » pn mar 03, 2008 17:49

Luki_Zdzich, ale jak zapalisz samochod to one i tak grzeja przez jakis czas az nie przestawi sie kat wtrysku i po jakis 5 moze minutach dopiero przekaznik je wylacza swiece i automatycznie podskakuja Ci minimalnie obroty!!



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » pn mar 03, 2008 18:54

prawidłowo powinny grzać ok 15 sekund po odpaleniu ...uwierz kolego Matii1986 jak grzeją ci 5 minut to napewno nie jest prawidłowe w SILNIKU AAZ ..a wracając do problemu....zapewne masz uszkodzony moduł sterujący pracą przekażnika ...sam przekażnik jest tylko "wykonawcą "czasu grzania zadanego przez moduł ...niewiem gdzie w golfie jest ten moduł bo u mnie w audi jest w srodku pod kierownicą po lewej ...najtańszym i jednocześnie przedłużającym życie świec żarowych sposobem naprawy jest zrobienie grzania świec" na krótko" sam mam tak zrobione trzymam 5 sekund pale i potem jak silnik jest ciepły nieużywam ...napisze ogólnie jak to zrobić :musisz odłączyć zasilanie przekażnika są to dwa cienkie przewody (grubych nie ruszasz) jeden kabel zasilający przekażnik podłączasz pod mase auta drugi przewód podłączasz do jednej koncówki jakiegoś przyciskowego łącznika drugą końcówkę tego łącznika zasilasz "plus 12 volt "jak zrobisz prawidłowo z chwilą przycisniecia przycisku przekażnik ma cyknąć i załaczyc swiece ale jak nie miałeś doczynienia z elektryką to raczej się za to niezabieraj ...


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Luki_Zdzich
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt paź 30, 2007 00:54
Lokalizacja: Sanok Podkarpacie

Post autor: Luki_Zdzich » pn mar 03, 2008 23:05

Jednak po wymianie tego przekaznika okazalo sie ze sie wylonczaja po rownych 3 minutach czyli wszystko oki troche dlugo ale przynajmniej sie wylonczaja bo przedtem caly czas grzaly :)
Dzieki za pomoc wszystkim :)



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » wt mar 04, 2008 01:56

W AAZ to normalne , że najpierw grzeją kilkanaście sekund , a potem podgrzewają jeszcze kilka minut do momentu, aż chyba silnik osiągnie 68stopni.



Awatar użytkownika
scols11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 18:03
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: scols11 » wt mar 04, 2008 07:24

Podpinam sie pod pytanko ilee powinny grzac swiece w silniku 1Z gdy temperatura jest plusowa a silnik zimny (po nocy). Mi grzeja jakies 3-4 sekundy- jest to dobrze bo czytalem ze w chlopaka tylko mrugna????

Pozdrawiam!!


,,Kto się pyta jest głupcem przez chwilę, ten który się nie pyta jest głupcem przez całe życie."

Awatar użytkownika
marek29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:59
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: marek29 » wt mar 04, 2008 21:41

scols11 pisze:Podpinam sie pod pytanko ilee powinny grzac swiece w silniku 1Z gdy temperatura jest plusowa a silnik zimny (po nocy). Mi grzeja jakies 3-4 sekundy- jest to dobrze bo czytalem ze w chlopaka tylko mrugna????
1.temat dotyczy TD.W tdi przy tej temperaturze to moment.
2.Grzanie w td to między 10-15sek + dogrzewanie po odpaleniu ok.10sek.
3.ciągłe dogrzewanie było stosowane tylko w mazdach 1,7d ,trwało kilka minut i to "na pół gwizdka" przez rezystor szeregowy i w WV TDi 1,6 RA i SB ,ale tam był drugi przekażnik dogrzewający.
4Nie wiem który to rok produkcji ,ale o ile pamiętam to w 1,9 td po 94r stosowali myk polegający na tym że przy otwartych dzwiach kierowcy świece włączały się zawsze (bez kontrolki) i grzały kilka minut po odpaleniu (też bez sygnalizacji)
Nie wiem czy jest osobny czujnik w dzwiach ,czy jest to sterowane z tego samego co światełko.
Ja bym zaczął właśnie z tej strony.
Masz lampkę po otwarciu dzwi?



Luki_Zdzich
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt paź 30, 2007 00:54
Lokalizacja: Sanok Podkarpacie

Post autor: Luki_Zdzich » wt mar 04, 2008 23:25

Doczytalem sie na forum ze w silnikach AAZ siwece zarowe maja swiecic po przekreceniu zapłonu 2min i 30 sek. u mnie dzieje sie to po 3 minutach jezeli tak nie ma byc to niewiem lecz mi to nie przeszkadza bo kiedys w ogole nie wylonczaly sie a teraz wylonczaja po 3 minutach :D



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » wt mar 04, 2008 23:40

Swiece grzeja od momentu zamkniecia drzwi kierowcy przez kilka sekund jezeli nie odpalimy silnika, jezeli odpalimy to grzeja przez 2,5 min albo do osiagniecia 68 st C.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
pavello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: pavello » pn mar 10, 2008 17:19

troche odswieze zeby nie zakladac nowego tematu.
u mnie jest tak ze swiece grzeja ok 2 min nawet jak silnik jest cieply!
czyli zalozmy ze mial ok90 stopni jak wylaczylem.po 5 minutach wlaczam znowu i zalozmy ze ma ok 80-swiece i tak grzeja 2 minuty.co moze byc przyczyna?moze czujnik temperatury?
Ostatnio zmieniony pn mar 10, 2008 17:20 przez pavello, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images12.fotosik.pl/63/ec7bc7e88b6fa39c.jpg[/img][/url]

Luki_Zdzich
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt paź 30, 2007 00:54
Lokalizacja: Sanok Podkarpacie

Post autor: Luki_Zdzich » śr mar 12, 2008 21:00

Kolego u mnie to samo czy jest zimny czy cieply grzeja ale przez 3 min :)



Awatar użytkownika
pavello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: pavello » śr mar 12, 2008 22:28

Luki_Zdzich pisze:Kolego u mnie to samo czy jest zimny czy cieply grzeja ale przez 3 min :)
to wlasnie niedobrze..tak nie powinno byc


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images12.fotosik.pl/63/ec7bc7e88b6fa39c.jpg[/img][/url]

Luki_Zdzich
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt paź 30, 2007 00:54
Lokalizacja: Sanok Podkarpacie

Post autor: Luki_Zdzich » śr mar 12, 2008 23:10

to gdzie szukac przyczyny ??



Awatar użytkownika
pavello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: pavello » śr mar 12, 2008 23:24

widzisz,o to samo pytalem..


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images12.fotosik.pl/63/ec7bc7e88b6fa39c.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości