Przekażnik 109

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

peyo32
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob paź 06, 2007 18:02
Lokalizacja: przemyśl,podkarpacie

Przekażnik 109

Post autor: peyo32 » pn lut 18, 2008 19:28

Witam.
W prawdzie nie chodzi o mojego gada ale mojego znajomego silnik zapala i gaśnie i tak w kółko. Przeszukałem forum i znalazłem wskazówki , które sugerują że to przekaźnik 109 lub alarm.Szukałem w moim programiku i na tablicy przekaźników nie ma takiego 109.
Do czego służy ten przekaźnik za co jest odpowiedzialny(podejrzewam że za sterowanie pompy paliwa i świec żarowych)
dodaję zdjęcie czy to będzie przekaźnik R12
Pozdro i dziękówa
Obrazek



Awatar użytkownika
golab21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt maja 04, 2007 09:29
Lokalizacja: Slupsk

Post autor: golab21 » pn lut 18, 2008 20:30

przekaznik 109 to R3 (sterowanie silnikiem), a alarm fabryczny znajdziesz jak wyjmiesz ta zaslepke obok wlacznika swiatel, czarna puszka troszke wieksza od paczki papierosow, dochodza do niej dwie kostki mniejsza i wieksza. przerabialem to w moim tdi :helm: jak ci gasnie i zarzy sie kontrolka swiec zarowych to wina zimnych lutow w alarmie. wystarczy poprawic luty i bedzie OK!
pozdro



Awatar użytkownika
ZARYJARO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 15:00
Lokalizacja: ŻARY

Post autor: ZARYJARO » pn lut 18, 2008 22:43

Witam podobne żeczy działy się u mnie silnik 1,9 tdi 1z popraw luty na płytce przekażnika nr.109 :prayer:



grinio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 27, 2006 18:34
Lokalizacja: Piwniczna

Post autor: grinio » pn lut 18, 2008 23:11

witam
Jeżeli silnik zapala i po sekundzie gasnie to obstawiam problrm z immo
Sprawdz co dzieje się z kontrolką w drzwiach jak włączysz zapłon i zapalisz . Powinna zgasnąć po odpaleniu. jeżeli miga to wysypało się immo. Przy wadliwym przekaźniku objawy są inne niż opisałeś. Auto niespodziewanie gasnie, nie można wogóle odpalić itp.
Pozdrawiam



norwoks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 03, 2007 12:02
Lokalizacja: ostrowiec

Post autor: norwoks » sob mar 01, 2008 21:43

Witam wszystkich serdecznie, mam podobny problem tzn:gdy próbuje rano odpalić autoto nie grzeja mi swiece zarowe i niedziała obrotościomierz ani wyprzedzenie wtrysku sterowane elektronicznie a gdy wyjme i włoże przekaznik o symbolu 144 to wszystko działa puki nie zgasze auta...gdy je zgasze to od nowa pojawia sie problem...Już mnie to pomału wykańcza, myślałem że to wina przekaznika ale gdy włożyłem nowy problem jest ten sam i wymieniłem też przekażnik 104 ale to też nic nie pomogło wydawać by się mogło że może to wina połączenia kostki z przekaznikiem ale nie on tylko działa jak sie go całkowicie odłączy i podłączy od nowa, nie pomaga żadne ruszanie i stukanie w niego i działa do momentu zgaszenia auta.Czy ktoś pomoże? jaka może być tego przyczyna?dziś jeszcze odłańczałem akumulator i za każdym razem jak odłącze akumulator to wszystkodziała puki nie zgasze auta, jak je zgasze to od nowa nie działa ani swiece ani obrotomierz wygląda to tak jak by sie coś zawieszało:cry: nie mam pojęcia co mam jeszcze zrobić? jak sobie z tym poradzić?każda wskazówka bedzie dla mnie cenna.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob mar 01, 2008 21:56

peyo32 pisze:silnik zapala i gaśnie i tak w kółko
peyo32 pisze:Przeszukałem forum i znalazłem wskazówki , które sugerują że to przekaźnik 109 lub alarm
żle szukałeś :bajer:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=75824
po za tym jak wam zgaśnie zmierzcie napięcie na elektrozaworze n109(tutaj masz gdzie się znajduje)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=113603



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob mar 01, 2008 21:58

ZARYJARO pisze:popraw luty na płytce przekażnika nr.109 :prayer:
no ciekawe :chytry:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 188 gości