Pompa wtryskowa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Pompa wtryskowa

Post autor: Ryszardo » czw lut 07, 2008 00:55

Witam, mam taki problem. Po dłuższym postoju muszę dłużej kręcić rozrusznikiem żeby odpalił, tylko na zimnym, po nocy albo kilku dniach postoju. Kąt wtrysku sprawdzony, jest ok. Czy pompa wtryskowa ma jakiś zaworek zwrotny? Może on puszcza i paliwo cofa sie do zbiornika? Silnik 110 KM ASV. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » czw lut 07, 2008 03:08

ma - jeden na wejściu zasilania - drugi w głowiczce pompy ...



Awatar użytkownika
Pysiek13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 09, 2007 11:15
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Pysiek13 » czw lut 07, 2008 08:36

Sprawdz oringi na filtrze paliwa, częstą przyczyną zapowietrzania się jest ich uszkodzenie przy wymianie w/w filtra.Jeżeli podczas pracy silnika w przeźroczystym przewodzie będziesz miał bańki powietrza to właśnie może być to. Ja miałem podobne objawy po dłuższym postoju nie chciał mi odpalić, wyciągnołem z filtra ten plastikowy ssak i okazało się że jeden z oringów był przytarty i podczas pracy silnika lub postoju tą drogą dostawało się do układu paliwa powietrze. koszt takich oringów to 1,00 zł a wymiana trwa 2 min. pozdrawiam...



Rafał 8657
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw gru 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: Rafał 8657 » czw lut 07, 2008 08:43

A nie zmieniałeś może ostatnio filtra paliwa?
Pytam ponieważ ostatnio też miałem podobny problem ponieważ wymieniłem filtr paliwa a że dopiero zaczynam przygodę z TDi gość mi sprzedał filtr 4max'a mówiąc że nie ma co przepłacać, dałem za niego 20 PLN. Kilka dni się męczyłem żeby go odpalić po dłuższym postoju, ale zaraz luknąłem na forum plusiki dla kolegów :pub: i wyczytałem żeby sprawdzić czy powietrze nie idzie do baku przez wężyki i jednak tam było na tych wężykach. Więc zrobiłem tak: pojechałem do innego sklepu kupiłem filtr paliwa "Filtron" za 62 PLN + w nim były dwa nowe oringi na zaworek zwrotny których nie było w komplecie przy tamtym filtrze, Wymieniłem to i jest spokój już kilka dni żadnych pęcherzy powietrza, Wątpię żeby to była tylko przyczyna owych oringów,
Nie oszczędzajcie na częściach do swoich golfików nie warto.
Piszę bo może Ty masz taką usterkę :bigok:


Raf

Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » czw lut 07, 2008 13:18

Filtra ostatnio nie wymieniałem i nie mam bąbelków powietrza w przewodach, ale dzięki za podpowiedzi. Leo, cz możesz mi dokładniej opisać te zaworki, czy podlegają wymianie i dokładniej opisz ich położenie, jeżeli to nie jest zbyt skomplikowane, spróbuję może sam wymienić, najpierw jeden a potem ew. drugi. Pozdrawiam.



MrX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 11, 2007 20:24
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: MrX » pt lut 08, 2008 14:50

w takim razie moze byc to sprawa z podgrzewaniem swiec zarowych... temperatura opadla i musisz krecic zeby odpalil... a ze odpala to znaczy tylko ze masz dobra kompresje na silniku... sprawdz bezpieczniki na aku... (blaszkowe) oraz w skrzynce bezpiecznikow bezpiecznik nr 29 ( 2gi rzad od dolu, pierwszy z lewej ). Jak bede ok, moze byc do sprawa czujnika temperatury cieczy chlodzacej lub przekaznika podgrzewania swiec zarowych...


Ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi

rufaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 10, 2006 22:26
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: rufaj » ndz lut 10, 2008 16:33

ja ma powietsze w tym przezroczystym przewodzie i nic sie niedzieje to jest normalny objaw



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości