kąt wtrysku a telepanie silnikiem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

micha-ł
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 12, 2007 14:04
Lokalizacja: Czarne

kąt wtrysku a telepanie silnikiem

Post autor: micha-ł » pn lis 19, 2007 12:42

czy kąt wtrysku ma wpływ na telepanie silnikiem, u mnie telepie jak silnik jest rozgrzany, jak jest zimny wszystko jest ok.... u mnie kąt wtrysku wynosi 44 czy ta wartośc jest dobra???
Ostatnio zmieniony pn lis 19, 2007 13:43 przez micha-ł, łącznie zmieniany 1 raz.



ajni
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr mar 29, 2006 02:47
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Leon 1M 1.4 16V
Silnik: AXP

Post autor: ajni » wt lis 20, 2007 00:45

Sama wartość nic nie mówi, ona jest zależna od temp paliwa, no i musi być odczytana na zablokowanym kompie. Najlepiej odpal TDI Timing i wszystko widać. Telepać nie powinno najwyżej będzie twardo rechotał.


Myślcie ludzie to nie boli!!!

Chcesz się podpiąć pod VAGa? Daj znać!

micha-ł
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 12, 2007 14:04
Lokalizacja: Czarne

Post autor: micha-ł » śr lis 21, 2007 00:08

mam uszkodzony czujnik temp paliwa i na rozgrzanym silniku wskazuje około -30 st c, czy to moze miec wpływ na kąt wtrysku?? silnik uruchamia sie bardzo dobrze na ciepłym i zimnym silniku.... tylko ze jak sie rozgrzeje to wtedy telepie silnikiem, tak jak by nierówno chodził, moge to porównać do źle ustawionego zapłonu w benzynie, jak jest zimny wszystko jest dobrze..
Ostatnio zmieniony śr lis 21, 2007 00:12 przez micha-ł, łącznie zmieniany 1 raz.



ajni
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr mar 29, 2006 02:47
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Leon 1M 1.4 16V
Silnik: AXP

Post autor: ajni » śr lis 21, 2007 00:15

No to czujnik do wymiany, nie ma na co czekać. Jak czujnik uwalony to komp bierze wartość zastępczą ze sterownika. Jak się zagrzeje to wartość jest jakoś korygowana. Dokładnie już nie wiem. Czujnik i tak musisz wymienić, możliwe że usterka ustąpi.


Myślcie ludzie to nie boli!!!

Chcesz się podpiąć pod VAGa? Daj znać!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 167 gości