Olej wycieka w okolicach miski.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Olej wycieka w okolicach miski.

Post autor: Quintus » śr paź 24, 2007 16:36

Zauwazyłem, że olej spływa mi po misce, w ramach tropienia wycieku trafiłem na to miejsce gdzie mniej więcej wchodzi ta rura przedstawiona na zdjęciu, wyżej jest już sucho. Co moze być przyczyną? co to jest za rurka? czy ona jest nieszczelna?

Obrazek



Awatar użytkownika
norman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:22
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Post autor: norman » śr paź 24, 2007 18:22

ta rura to jest od odmy byc moze jest nie szczelna sprobj ja wykrecic i uszczelnic



Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Post autor: Quintus » śr paź 24, 2007 20:19

Jeśli ta rura jest rypnięta, to może tamtędy uciekać olej, czy odma nie służy odpowietrzeniu? czy olej też tam jest?



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » śr paź 24, 2007 20:44

Zgadza sie rura odmy słuzy do odpowietrzania komory korbowej, bo tłoki poruszając sie w dół sprężają tez w komorze powietrze, ale to powietrze jest zawsze z mgiełką olejową, olej jest odseparowany w tzw. odolejaczu lub poprostu w odmie która jest na pokrywie zaworów, olej wraca pod pokrywe zaworów a powietrze leci do przewodu ssącego za filtrem. U mnie blok z przodu jest tak samo zaolejony, i raczej tez z tego przewodu sączy, i musze to uszczelnic bo olej sączy po misce.



Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Post autor: Quintus » śr paź 24, 2007 20:48

ok, wezmę się za to w pierwszej kolejności, dzięki chłopaki za pomoc, zaczynało to już dokuczać trochę, mam nazdieję, że wyeliminuję przyczynę:)



Awatar użytkownika
Lolek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 19:33
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Lolek1 » czw paź 25, 2007 12:09

Witam !
Prawdopodobnie macie koledzy Pęknięte kolanko tej odmy.
Ja miałen to samo, i kleiłem i łatałem Nie da rady. kupiłem nową (koszt około 80 zł) imam sucho i spokuj.



Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Post autor: Quintus » czw paź 25, 2007 14:35

no zaraz idę odkręcać. ale zrobiłem dziś test. wyczyściłem to z wierzchu trochę, żadnych pęknięć nie widziałem, dalem trochę w rurę parenaście kilometrów, nic się nie pojawiło. może jednak puszcza mi uszczelka na misce? ale do góry olej chyba by nie chlapał? czy pod tą rurką jest jakaś uszczelka? może to ona popuszcza?



RobeQ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: śr gru 13, 2006 12:51
Lokalizacja: WAWA
Kontakt:

Post autor: RobeQ » czw paź 25, 2007 16:16

mialem tak samo wymienilem kolanko/albo cala rure na nowa - zalezy od silnika i nie mam problemu. swoja droga jak poruszasz sie z duzymi szybkosciami to niestety powietrze moze rozrzucac olej dosc wysoko. ale mysle ze na 95% to odma



Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Post autor: Quintus » czw paź 25, 2007 16:49

rurka była pęknięta!:) w okolicach uszczelki, na razie z braku laku, przypierdzieliłem na silikon, przy kolejnym wycieku pójdzie nowa rura. Dzięki wszystkim za pomoc.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » czw paź 25, 2007 17:19

No własnie ta rura jest dość droga, ale jak jest pęknięta to klejenie niewiele da bo jest tam wysoka temperatrura.



Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Post autor: Quintus » czw paź 25, 2007 17:25

Zdaję sobie sprawę, że mało to da, ale pęknięcie było wewnątrz, na tym kołnierzyku wchodzącym w otwór, także uszczelka sama sobie nie radziła, oczyściłem okolicę, jeśli znów zacznie syfić to przynajmniej wiem co się dzieje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości