Ciężkie palenie na zimnym silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pompa83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 30, 2007 13:09
Lokalizacja: Lublin

Ciężkie palenie na zimnym silniku

Post autor: pompa83 » czw wrz 13, 2007 13:51

Witam
zacząłem nowy temat bo nie znalazłem na forum lekarstwa na mój problem.
A oto i on:
kilka dni temu sprawdziłem świece żarowe jedna nie działała wiec ja wymieniłem na nowa (na 4 cylindrze licząc od paska rozrzadu ) następnego dnia przy próbie odpalenia rano (temp. na zewnątrz ok 10 stopni, wyciągnięte "ssanie" świece żarowe uruchomiły sie normalnie) rozrusznik kreci przetrzymałem go jakieś 10-15 sekund i nic nawet nie jękną, wiec kręcę jeszcze raz, zapalił. Wcześniej palił bez problemu po dwóch obrotach rozrusznika. Jeśli postoi kilka godzin (5-6) to też nie odpala od razu. Sprawdziłem akumulator napięcie przy rozruchu 12,75V to chyba ok, rozrusznik kreci, świece działają. Okazało sie ze przewód od nadmiaru paliwa przy pompie nie był szczelny zrobiłem. Wymieniłem filtr paliwa i jest bez zmian.
PROSZĘ O POMOC może ktoś z was sie z tym spotkał.


$%^&

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » czw wrz 13, 2007 16:17

pompa podaje paliwo :?:



pompa83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 30, 2007 13:09
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pompa83 » czw wrz 13, 2007 17:04

wydaje mi sie ze podaje, nie wiem jak mam to sprawdzić? Ale jak sie już zagrzeje to później pali z pół obrotu, to występuje tylko po dłuższym postoju. tak jak by brakowało paliwa na początku.
-----------------------------------------------
Czy takie objawy może powodować nieszczelny przewód odprowadzający nadmiar paliwa???
Ostatnio zmieniony czw wrz 13, 2007 17:12 przez pompa83, łącznie zmieniany 1 raz.


$%^&

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » czw wrz 13, 2007 17:16

pompa83 pisze:Czy takie objawy może powodować nieszczelny przewód odprowadzający nadmiar paliwa???
może .... sprawdź wszystkie wężyki od paliwa , czyli te od filtra do pompy , jak również te od nadmiaru paliwa
Sprawdź też , czy pompa podaje paliwo , gdy nie odpala ( zdejmij wężyk od nadmiaru i zobacz , czy leci paliwo)

[ Dodano: Czw Wrz 13, 2007 17:17 ]
pompa83, ten temat widziałeś :?:



Lubek_KL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 18:43
Lokalizacja: Tychy

Problem z zapalanie na zimnym silniku

Post autor: Lubek_KL » czw wrz 13, 2007 18:50

Witam,

Mam ten sam problem co kolega ... po nocy lub kilku godzinach postoju samochud niechce odpalnić, dusi go i dopiero za którymś razem złapie. Dodatkowo trzeba go przegazowywać. Dzieje się tak i na benzynie i na gazie. Pozatym jak już odpali to gdzieś tak do 1 kilometra puki sie nie zagrzeje gaśnie jeśli wrzuci się luz albo chociaz zdejmie noge z gazu ... potem jak juz sie nagrzeje idzie jak burza i z zapalaniem również nie ma problemu.

Jak narazie nie mam pomysłu co moize być przyczyną ... może wspólnie do czegoś dojdziemy ... podejrzewam że może akumulator może miec coś z tym wspólnego ale musze go jeszcze pomierzyć ...

Jeśli do czegoś dojdziecie napiszcie ...

Pozdrawiam


Lubek

Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Krystian GTD » czw wrz 13, 2007 19:57

Witam. Wydaje mi się, że pompa po dłuższym postoju łapie powietrze dlatego musisz go dłużej pokręcić. Zobacz czy nie masz powietrza w wężyku doprowadzającym paliwo z filtra do pompy, obejrzyj dokładnie pompę czy nie masz jakiegoś wycieku i sprawdź czy nie ma nadmiernego luzy na ośce od gazu. (ostatnio przerabiałem podobny temat w swoim MK3 GTD). Pozdro



pompa83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 30, 2007 13:09
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pompa83 » pt wrz 14, 2007 12:39

chyba zlokalizowałem przyczynę kupiłem tani filtr paliwa i przy podgrzewaczu jest on nieszczelny dziś zmienię filtr na Knechta i zobaczymy co sie jutro rano będzie działo, mam nadzieje ze to jest to jak nie będę szukał dalej.
DZIĘKI ZA wskazówki obejrzę też pompę dokładnie
POZDRO


$%^&

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » pt wrz 14, 2007 13:15

Kup sobie filtr bez podgrzewacz i nie będzie problemów. Filtron wystarczy, dodatkowo ma zawór odwadniający na dole i odpowietrznik, co się też przydaje.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

szymon1238
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 05, 2006 00:21
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: szymon1238 » pt wrz 14, 2007 13:39

możesz też spróbować założyć zaworek zwrotny na przewód paliwowy,bo możliwe,że paliwo cofa się do baku, I dlatego musi długo kręcić,bo najpierw jest powietrze w przewodach. A w jaki sposób sprawdzałeś świece żarowe? Najlepiej wykręć je i podłącz na krótko do akumulator,to daje 100% pewność,muszą się rozgrzać do czerwoność. Jeśli masz omomierz to odłacz kabel zasilający przy samej listwie od świec i sprawdź jaki opór stawiają. Jeden przewód od miernika przyłóż w miejsc gdzie odłączyłeś kabel a drugi przyłóż do masy gdzieś przy świecach,może być nawet do samej świecy w miejscy gdzie wchodzi do bloku. Jedna świeca stawia opór około 1,5Ohma,więc jeśli wszystkie są dobre to miernik powinien wskazać około 6 do 6,5Ohm(te 0,5 na opór listwy,bloku kabli itp). Jeśli będzie mniej to znaczy,że jakieś świeca jest spalona. Wtedy odkręć listwę od świec i sprawdzaj każdą po kolei do tego wystarczy nawet zwykła próbówka elektryczna. Jeden koniec podłączasz do plusa akumulatora a drugim dotykasz do świec-jeśli się zapali to dana świeca jest dobra,jeśli to na 90% jest zła,wtedy ją wykręcasz i się upewniasz podłączając ją na krótko. I jeśli będzie zła to nie wymnieniaj jej na włoskie-działają maksymalnie miesiąc,a boscha można kupić już za 20-30zł w sklepie-na intrnecie taniej



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » pt wrz 14, 2007 13:48

szymon1238 pisze:Jedna świeca stawia opór około 1,5Ohma,więc jeśli wszystkie są dobre to miernik powinien wskazać około 6 do 6,5Ohm(te 0,5 na opór listwy,bloku kabli itp).
Nie wydaje ci się, że przy obwodzie równoległym opór świec się nie sumuje? :panna:
To co mówisz to delikatnie mówiąc nieprawda.

JAk sięsprawdza świece to każdą z osobna. Odkreca się listwę i podłacza napiecie przez lampkę kontrolną z akumulatora.
Ostatnio zmieniony pt wrz 14, 2007 13:53 przez BENITO, łącznie zmieniany 1 raz.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
Djeight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 14:43
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: Djeight » pt wrz 14, 2007 16:01

Przy połączeniu równoległym świec , opór na listwie wyniesie zwarcie , powino być poniżej 1 ohm ,

natomiast bezpiecznik świec żarowych ma wartość 80A lub 50A , zależnie czy świece szybkie czy normalne .

na twoim miejscu sprawdził bym jeszcze podkładki miedziane [ przy krućcu paliwa od pompy ] oraz przy filtrze paliwa [ podstawa ] jak się rozszczelnią to wycieku może nie być a paliwo powolutku odpływa do baku



pompa83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 30, 2007 13:09
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pompa83 » pn wrz 17, 2007 10:18

znalazłem rozwiązanie
po prostu tani filtr był nieszczelny i łapał powietrze co powodowało cofanie sie paliwa po wymianie filtra wszystko wróciło do normy
-------------------------------------------------
A tak ap ropo palenia rano przy około (10 stopniach na dworze) to jak wam zapalają dieselki?

Sprawdzę jeszcze (tak na wszelki wypadek) te miedziane uszczelki na pompie przy przewodach paliwowych.
DZIĘKI ZA RADY
Ostatnio zmieniony pn wrz 17, 2007 10:22 przez pompa83, łącznie zmieniany 1 raz.


$%^&

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn wrz 17, 2007 19:21

pompa83 pisze:A tak ap ropo palenia rano przy około (10 stopniach na dworze) to jak wam zapalają dieselki?
z półobrotu :D



Awatar użytkownika
Virus177
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 555
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:38
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Virus177 » pn wrz 17, 2007 22:30

1 zabek i chodzi a przyspieszacz to wyciagam dopiero jak sa grube mrozy(od-10) bo tak to jest nie potrzebny :bajer:


Vr6 24v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=328873

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości