problem z rozrzadem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gabrych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 30, 2007 21:17
Lokalizacja: Politz
Kontakt:

problem z rozrzadem

Post autor: Gabrych » sob wrz 08, 2007 12:43

witam niedawno zrobilem swapa silnik jezdzil wmiare dobrze tylko hydrosztos lekko dzwonil. podczas wymiany rozrzadu zauwazylem ze dol jest przestawiony o 1 zabek ustawilem wszystko wg znakow i teraz auto ma mniejsza moc strasznie kopci czarnym dymem i wydaje mocno metaliczny dzwiek z silnika i jak dam za malo gazu to przygasa czy to moze byc np zly kat wtrysku ?? i czy ten dzwiek to zawory czy zblokowane hydrosztosy ?? za pomoc z gory dzieki



Awatar użytkownika
norman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:22
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Post autor: norman » sob wrz 08, 2007 14:01

witaj proponuje ustawic tak samo rozrzad jak byl ustawiony przed zmiana pasak ja tak samo mialem u siebie jak ustawilem wedlug starego to wszystko bylo ok :bigok: a kd wtrysku to raczej nie moze byc



Gabrych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 30, 2007 21:17
Lokalizacja: Politz
Kontakt:

Post autor: Gabrych » sob wrz 08, 2007 14:23

a nie sadzisz ze rozrzad powinien byc ustawiony wedlug znakow. chodzi o to ze jak bede krecil na turbinie to zeby sie nie okazalo ze jak ustawilem tak jak bylo na poczatku to zawory mi sie spotkaja z tlokami. a ty masz cos podkrecone ??



maro_dr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 12, 2007 03:39
Lokalizacja: VrocłaW
Kontakt:

Post autor: maro_dr » sob wrz 08, 2007 22:22

Gabrych, niedawno wrzucałem pompę z LDA więc siłą rzeczy musiałem ustawiać rozrząd na znaki, a na starej pompie miałem wrażenie że też rozrząd był źle ustawiony. Kontynuując dalsze prace musiałem pojechać do jakiegoś "magika" na ustawienie zegarem kąta wyprzedzenia wtrysku. Gość się upierał że zanim to zacznie to musi sprawdzić rozrząd, byłem przeciwny (koszta) mimo to że na rozgrzanym silniku słyszałem czasami delikatne metaliczne dźwięki. W końcu się zgodziłem. Podobno okazało się że miałem na dolnym kole przestawiony rozrząd o jeden ząbek. Wczesniej miałem również problemy z odpalaniem bez przyśpieszacza (zawsze musiałem go zaciągać). Gość faktycznie coś porobił bo auto odpala pięknie bez przyśpieszacza i opowiadał mi jakieś rzeczy o tym żeby zbijać to dolne koło zawsze przy zmianie rozrządu, nie wiem o co mu dokładnie chodziło, ale następnym razem mu się nie dam :) Musze poczytać mocno książekę serwisową, lub popytać forumowych "magików" zaprzal, euglen, etc


white golfenstein

Gabrych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 30, 2007 21:17
Lokalizacja: Politz
Kontakt:

Post autor: Gabrych » wt wrz 11, 2007 22:00

ustawilem jeszcze raz rozrzad wedlug znakow i nie ma bata musi byc dobrze teraz sadze ze mam przestawiony kat wtrysku i stad ten caly cyrk. pewno poprzedni wlasciciel silnika ustawil kat wtrysku pod przestawiony rozrzad (co za burak ). mysle ze jeszcze ewentualnie bedzie trzeba wymienic koncowki wtryskow . i wkoncu JR pokaze na co go stac :satan:
Ostatnio zmieniony wt wrz 11, 2007 22:03 przez Gabrych, łącznie zmieniany 1 raz.



mular
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: czw lut 08, 2007 23:56
Lokalizacja: chelm

Post autor: mular » wt wrz 11, 2007 22:57

jak ustawiacie rozrzad to musicie pamietac zeby walek w glowicy byl dobrze ustawiony tj na plytke a nie na znaki na kole walka rozrzadu bo w dieslu nie ma klina i potem cuda wychodza.



Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

Post autor: De'D » śr wrz 12, 2007 14:25

Gabrych nawet sie nei czaj tylko jedź ustawic kąt wtrysku pod ten "nowy" rozrząd co zrobiłeś...

maro mechanik"czarodziej" dobrze mówił... zaleca sie zluzowanie koła ze stożka na wałku rozrządu..tak zeby można było napiąć pasek i zachować idealnie punkty.
nierzadko siei zdarza ze niby masz wszystkie punkty idealnie a jak naciagniesz napinacz to wał traci punkt.
masz pompe pod stary rozrząd.... dlatego teraz inaczej wtryskuje.... zrób regulacje kąta na zegar
Ostatnio zmieniony śr wrz 12, 2007 14:26 przez De'D, łącznie zmieniany 1 raz.



maro_dr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 12, 2007 03:39
Lokalizacja: VrocłaW
Kontakt:

Post autor: maro_dr » śr wrz 12, 2007 22:14

double-d, Dzięki za utwierdzenie mnie w myśli że dałem się namówić mechanikowi na te działania bo jest widoczny/słyszalny efekt poprawy. Pierwszy raz to robiłem, następnym razem będzie lepiej. Pozostaje problem spalania mojego VW; w trasie przy ok 120km/h spalanie ok 7L, w mieście przy średnio umiarkowanym butowaniu ok 9,5L. Termostat wymieniony, kąt wtrysku wyregulowany, wczoraj wykręciłem wtryski dałem do sprawdzenia mają po 155bar i nie leją. Co jest grane? :chytry:


white golfenstein

Gabrych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 30, 2007 21:17
Lokalizacja: Politz
Kontakt:

Post autor: Gabrych » śr wrz 12, 2007 22:25

mular, tzn chodzi ci o to ze trzeba zluzowac kolo na walku i zablokowac szczeline na koncu walka ?? zeby walek byl ustawiony w jednej pozycji z krzywkami w gorze na 1 cylindrze


Objade calibre tel. 663.... :DD

maro_dr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 12, 2007 03:39
Lokalizacja: VrocłaW
Kontakt:

Post autor: maro_dr » śr wrz 12, 2007 22:31

Gabrych pisze:trzeba zluzowac kolo na walku i zablokowac szczeline na koncu walka ?? zeby walek byl ustawiony w jednej pozycji z krzywkami w gorze na 1 cylindrze
Dokładnie tak jak piszesz. Do tego służy jakaś "płetwa". Ja wstawiałem suwmiarkę jest zbyt cienka ale podobno trzeba jeszcze podłożyć po obu stronach tyle samo "szczelinomierzy" wtedy jest idealnie.


white golfenstein

Gabrych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 30, 2007 21:17
Lokalizacja: Politz
Kontakt:

Post autor: Gabrych » śr wrz 12, 2007 22:37

no to widze ze mam rozrzad ok jutro sprawdze kat i koncowki wtryskow trzymajcie kciuki :helm:


Objade calibre tel. 663.... :DD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości