Kierownice turbiny? Coś nie tak z pompą wspomagania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Kierownice turbiny? Coś nie tak z pompą wspomagania

Post autor: EnJoy » sob sie 18, 2007 18:53

Witam kolegów:) Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem 8-letniego Goflika IV TDI, 110KM AHF sprowadzonego prosto z niemiec od pierwszego właściciela :bajer: Jednak bez problemów sie nie obyło. Otóż głownie pojawiają się w nim dwa problemy: 1) to jest on dość mułowaty.. dopiero powyżej 2200.. 2300 obrotów zaczyna wciskać POWOLUTKU, choć z tego co wyczytałem to powinien już "rwać" przy 1900. Obrazowo wygląda to tak: jadę sobie spokojnie na 3 biegu okolo 40 km/h, daje mu buta do podlogi a on nic.. tylko powoli powoli zaczyna sie zbierac az przy wyzszych obrotach łapie moc. Z tego co wiem, co zdążyłem wyczytać mogłyby to być kierownice turbiny, jak myślicie?? Czy filtr paliwa, też mogłby mieć na to jakiś wpływ??..

Następnym problemem jest pompa wspomagania kierownicy. Otóż na zakrętach, nawrotach itd itp dość znacznie daje ona o sobie znać. Nawet słabiutki łuk i w samochodzie mam nieprzyjemny i moim zdaniem zbyt głośny hałas pochodzący właśnie z tej pompy.. do tego kiedy na takim łuku dodam jeszcze gazu, dźwięk staje się jeszcze głośniejszy. Proszę o pomoc, bo oba te mankamenty sprawiają, że nie mogę cieszyć się swoim nowym nabytkiem w taki sposób w jaki bym chciał. Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi i rady.. pozdrawiam :okej:
Ostatnio zmieniony wt sie 21, 2007 14:46 przez EnJoy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob sie 18, 2007 19:06

ad1. diagnoza dynamiczna vagiem
ad2. może pasek się ślizga :?:



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » sob sie 18, 2007 20:19

no tak, jesli tylko bede mial okazje pojade go zdjagnozowac, tyle tylko ze teraz nie mam wielkich mozliwosci zeby to zrobic wiec chcialbym poznac wasze opinie co mogłoby być przyczyną.
damcio151 pisze:ad2. może pasek się ślizga :?:
moze.. jednak nie wiem zbytnio jak to sprawdzic, na postoju krecac kierownica takich odgłosów głośnych nie daje. Podczas jazdy dźwięk ten jest niemal identyczny gdy np. trzymamy skręcone koła do oporu i jeszcze ciągniemy kierownice



wonski83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 01, 2006 14:38
Lokalizacja: słupsk

Post autor: wonski83 » sob sie 18, 2007 23:39

hmmm mam takiego samego golfa i ztym samym silnikiem jak ja mialem zapieczone kierownice to np przy wyprzedzaniu mialem 140 i plynnie przyspieszalem a pozniej jakby cos sie zacielo i juz nie przyspieszaly tylko stawal sie mulowaty dopiero na wyzszych obrotach nieco przyspieszal ale to jest temat wielokrotnie powielany na forum a co do drugiego sprawdzales poziom oleju w ukladzie wspomagania? (wiem banalne pytanie )


2fast4you

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob sie 18, 2007 23:46

wonski83, auto enjoy nie łapie notlaufa , tylko nie ciągnie od niskich obrotów , ale jak mówię tu trzeba zrobić diagnozę dynamiczną



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » ndz sie 19, 2007 20:08

co da pompy.. sprawdziłem stan poziomu oleju i bylo około 2-3 mm poniżej minimalnego poziomu, tyle że to było tuż po powrocie z trasy, więc sprawdze jeszcze raz na zimno.

Jesli chodzi o diagnoze musze poki co czekać, wiadomo, opłaty, papierki itd itp, ale myśle że juz niedlugo zalicze tego nieszczesnego VAG-a



Awatar użytkownika
Sabre21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 17:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Sabre21 » wt sie 21, 2007 14:22

kolego troszke sie pospieszyles z kupnem tego samochodziku albo moze kupowales w ciemno,nie wiem, przed kupnem trzeba bylo sobie pojezdzic innymi golficzkami i bys wiedzial co wybrac a tak to sie napaliles i widzisz same problemy, pozdro i zycze powodzenia, moze przeplywka....



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt sie 21, 2007 20:08

Sabre21 pisze:kolego troszke sie pospieszyles z kupnem tego samochodziku albo moze kupowales w ciemno,nie wiem, przed kupnem trzeba bylo sobie pojezdzic innymi golficzkami i bys wiedzial co wybrac a tak to sie napaliles i widzisz same problemy, pozdro i zycze powodzenia, moze przeplywka....
przecież problemy enjoy to drobiazgi :P



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr sie 22, 2007 13:39

Sabre21 pisze:to co ze drobiazgi ale ja napewno by takiego samochodu nie kupil ktory nie chce jechac i jeszcze cos zaje...... piszczy pod maska dobrze mowie czy nie
bez przesady , to , że piszczy jakiś pasek , czy coś innego nie może od razu decydować o stanie auta !!!
Co do tego , że nie idzie od niskich obrotów ..... może być również jakiś drobiazg , a może nie .... tut trzeba zrobić diagnozę dynamiczną
janu5z pisze:1. Zatkany katalizator.
może być , ale to przy wszystkich obrotach byłby muł
janu5z pisze:3. Zasmołowany EGR.
trzeba zaślepić i się okaże
Ostatnio zmieniony śr sie 22, 2007 13:40 przez damcio151, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
janu5z
TDI Power
TDI Power
Posty: 60
Rejestracja: śr cze 20, 2007 18:27
Lokalizacja: PPL
Kontakt:

Post autor: janu5z » śr sie 22, 2007 15:51

damcio151 pisze:może być również jakiś drobiazg , a może nie .... tut trzeba zrobić diagnozę dynamiczną
dokładnie dokładnie ........



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » śr sie 22, 2007 21:20

janu5z pisze:Sabre21, nie wiem gdzie kolega enjoy, zakupił autoczy z komisu przy ASO lub z rąk prywatnych lub od handlarza z Polski czy z komisu sprzedającego samochody poza rynek niemiecki i jeśli była to ostatnia pozycja to nie można przejechać się takim autem bo jest ono już wymeldowane z Deutschand.
a wiec to jest tak.. auto bylo kupowane z rak prywatnych, a sprowadzal je znajomy ktory sie tym zajmuje na codzien. Stwierdzil ze autko nieco slabiej idzie, ale byc moze to bedzie wina filtra paliwa. Mysle ze to tez mozliwe, ale chyba nie odczulo by sie tego az tak bardzo.. czy tak??
Sabre21 pisze:to co ze drobiazgi ale ja napewno by takiego samochodu nie kupil ktory nie chce jechac i jeszcze cos zaje...... piszczy pod maska dobrze mowie czy nie
moze zmienilbys zdanie gdybys to autko widzial. wnetrze w stanie idealnym, jak nowka, 140 tys przejechane.. od 1 wlasciciela.. a co najwazniejsze, zaplacilem za niego 19 tys.. teraz jeszcze oplaty. Za taka cene tak utrzymany samochod jest BAARDZO trudno lapnac, a poza tymi problemami z dynamika i wspomaganiem (co moze byc powodem wlasnie zbyt malej ilosci plynu w ukladzie) nic sie nie dzieje.. autkiem jezdzi sie pieknie, nic nie stuka, nie puka, cichutko w srodku, pod maska i pokrywa silnika suchutko, zadnych wyciekow.. wedlug mnie udany zakup, ale wiadomo, zawsze trzeba sie liczyc z dodatkowymi kosztami ..szczegolnie przy kupnie uzywanego samochodu.

Obecnie odsylam tablice do wlasciciela zeby mogl wyrejestrowac samochod wiec poruszanie sie nim poki co nie bedzie mozliwe, takze vag poczeka niestety:/ ale kiedy tylko go zarejestuje udam sie na taka diagnostyke. A tak w ogole, mozecie mi poradzic dobrego diagnoste w okolicach Katowic, Tychow?? pozdrawiam i dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
Sabre21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 17:46
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Sabre21 » śr sie 22, 2007 22:09

a no to wybacz kolego...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości