stuki w silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

AndrzejOsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 31, 2007 10:05
Lokalizacja: Sierpc

stuki w silniku

Post autor: AndrzejOsz » wt sie 07, 2007 17:08

witam kolegów. Zauważyłem ostatnio dziwne odgłosu odchodzące z silnika (na biegu jałowym bez dod. gazu), jest to takie stukanie jakby jakieś koło lub tryby obcierały. Słychać to najbardziej jak skręcę koła, chyba z lewej strony. Zauważalne to jest również jak auto pracuje na biegu jałowym i zaczyna wpadać w dziwne wibracje odczuwalne na kierownicy i po min. dodaniu gazu przestaje. Ostatnio miałem też bardzo dziwny przypadek gdy po zapaleniu silnik zaczął strasznie klekotać (jakby trzaski), szybko zgasiłem i po zapaleniu ponownym było już ok. Dziwne to jest bo nie zawsze tą nienormalną pracę słychać, byłem u mech. ale akurat chodził czysto. Co to może być, obawiam się zeby mi coś nie trzasło w silniku. Silnik to tdi 1,9 ASV, "podobno" 150 tys przebiegu, rozrząd wymieniany jakies 8 tys. temu. Dzięki za wszelkie sugestie.

PS. czy może być to pompa wtryskowa??? jak byłem jakiś czas temu na diagnostyce to mech. mówił że coś z nią nie tak??
Ostatnio zmieniony wt sie 07, 2007 17:12 przez AndrzejOsz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Wujek Sibula
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 15, 2007 01:36
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: Wujek Sibula » wt sie 07, 2007 17:14

być może koło dwumasowe Ci się kończy??



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » wt sie 07, 2007 18:39

w temacie masz TDI PD. ASV to nie jest PD. tak na przyszłość


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

AndrzejOsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 31, 2007 10:05
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: AndrzejOsz » wt sie 07, 2007 22:02

wiem że ASV to nie PD, poprostu cos sie pomylilo, a swoją drogą to czujny jesteś ale niestety nie pomogłeś mi



Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

stuki w silniku

Post autor: Ryszardo » czw sie 09, 2007 21:38

Witam, ja również mam silnik ASV i kilka razy miałem chyba podobny przypadek do ciebie; tzn. po odpaleniu silnika słychać było takie głośne stuki i cały się telepał. Trwalo to bardzo krótko, bo zaraz zgasiłem (może 1 sekundę). Ale zaraz odpaliłem ponownie i już było ok. Miałem tak chyba z 5 razy od kupna auta (koniec kwietnia).Ostatnio od jakiegoś czasu już nie miałem, ale ciekawe co to mogło być. Gdybyś cos wiedział, daj znać.

[ Dodano: 14 Wrz 2007 17:33 ]
AndrzejOsz, miałeś jeszcze potem takie dziwne stuki po odpaleniu, czy tylko ten jeden raz? A może już wiesz, co było tego przyczyną, bo ja też kilka razy tak miałem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości