Problem z rozruchem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mivhal_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn lip 30, 2007 20:36
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Problem z rozruchem

Post autor: mivhal_f » pn sie 06, 2007 20:31

Witam
Moj problem zaczal sie po zatankowaniu w Łuszczowie oleju napedowego...mianowicie podczas rozruchu(nie wazne czy cieply czy zimny)samochod zapala a potem gasnie...kontrolka oleju miga 2x i potem swieci ciągle(olej wymieniany tydzien temu)...teraz udaje mi sie zapalic dzieki temu ze przy rozruchu naciskam pedal gazu...silnik probuje zgasnac ale po zapaleniu sie kontrolek swiec nastepuje rozruch i silnik normalnie pracuje...a teraz udaje mi sie zapali po kilkukrotnym podgrzaniu swiec...
Co to moze byc...ja podejrzewam albo swiece(niestety nie wiem gdzie ich w silniku szukac[mam samochod od tygodnia] i ile sztuk trzeba) albo to paliwo...to moje drugie tankowanie..poprzednim razem nie bylo problemow...
DZiekuje z góry



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » pn sie 06, 2007 21:29

zmien filtr paliwa bo moze jakiegos syfu zatankowałes i ci go przytkało. swiece w lecie nie mają wpływu na odpalanie bo grzeją dopiero poniżej 5 st C



grinio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 27, 2006 18:34
Lokalizacja: Piwniczna

Post autor: grinio » pn sie 06, 2007 21:51

A na pewno zatankowałeś odpowiednie paliwo?? może bęzynke zalałeś?.
Na twoim miejscu zlałbym całe paliwko zatankował pewne , wymieniłbym filtr i przepłukał przewody. Jeżeli stało sie tak po tankowaniu to 99% będzie to wina paliwa.



Awatar użytkownika
Grześko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 17:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grześko » pn sie 06, 2007 22:06

DANIEL LHR pisze:swiece w lecie nie mają wpływu na odpalanie bo grzeją dopiero poniżej 5 st C
Aaa nieprawda. Świece grzeją już poniżej około 18 stopni, coprawda krótko bo około max minutę, ale grzeją. Widzę po obciążeniu akumulatora. Po tym czasie pstryka przekaźniczek w środku w aucie i świece przestają grzać.
A poniżej 5 stopni to tylko kontrolka się dłużej świeci. :bigok:
Ale czy one grzeją czy nie to absolutnie nie powinno wpływać na rozruch silnika w tych temperaturach. :okej:
Ostatnio zmieniony pn sie 06, 2007 22:07 przez Grześko, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mivhal_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn lip 30, 2007 20:36
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: mivhal_f » śr sie 08, 2007 22:19

filtr paliwa zmieniony ale nic to nie dalo...problem wystepuje nadal...co byscie poradzili...dzisiaj zatankowalem olej na ktorym wczesniej sie nic nie dzialo...dam znac czy bedzie jakas zmiana...



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr sie 08, 2007 22:28

Mogles spuscic tamten syf.. Znajomy ktoregos dnia zatankowal do pelna i po 500m zgasl.. Po zaholowaniu do mechanika z baku wyciagali juz galarete.. taki syf zatankowal..

Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
mivhal_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn lip 30, 2007 20:36
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: mivhal_f » pt sie 10, 2007 13:51

http://www.hil.pl/plyn-czyszczenia-dies ... -p-38.html
a co sadzicie o tym ...pomagaja takie zeczy choc troche??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości