Coś piszczy i nie mam pojecia co to!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maghnat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 11:08
Lokalizacja: Grunwald

Coś piszczy i nie mam pojecia co to!

Post autor: maghnat » wt lip 31, 2007 08:29

Witam. Mam od pewnego czasu problem z dziwnym piskiem wydobywającym się albo z silnika albo z zawieszenia. Nie jestem mechanikiem i nie mam pojęcia skąd konkretnie. Opiszę może sytuację.

Jadę i nagle po prostu zaczyna piszcześć dośc wysokim tonem i jednostajnie. Gdy przyhamuję do do ok. 40 pisk ustaje. Gdy przyśpieszę to albo się ponownie pojawi albo w ogóle! Nie wiem o co chodzi a sytuacja ta ma miejsce od początku gdy kupiłem samochód (8 miesięcy) lecz na początku było to rzadkie a teraz wręcz nagminne. Myślałem, że może to wina łożysk więc wymieniłem obydwa, zmieniłem też ostatnio klocki hamulcowe.
Czasami gdy pisk się pojawia słychać jakby metaliczny dźwięk. Czy ktoś z was spotkał się kiedyś z podobnym problemem?



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » wt lip 31, 2007 12:14

Sprawdził bym wpierw napinacz paska rozrządu..........
Potem turbinkę bo jak napisałeś hałasuje przy dodawaniu gazu a cichnie przy odejmowaniu (turbina załączona/wyłączona), może jakiś przedmuch w układzie?????????
Jak piszczy i metal słychać to musi być coś poważnego, nie ma bata w tych samochodach nic nie dzieje się bez przyczyny, dobry diesel-mechanior odrazu stwierdzi co w trawie piszczy!
Podjedź do warsztatu bo jak pasek pęknie to masz pozamiatany silnik w środku.

Pozdrawiam


Dziki

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » wt lip 31, 2007 12:21

może łącznik elastyczny wydechu wpada w rezonans ?

on tak piszczy przy określonych obrotach

mnie tak zapiszczało kiedyś ze 3 razy przy około 60 km/h na IV biegu jak prowadziła moja dziewczyna

mnie się to nie przytrafiło więc olałem temat, tym bardziej że się to juz nie powtarzało...



Awatar użytkownika
Grześko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 17:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grześko » wt lip 31, 2007 16:44

A może piszczy napinacz, ale paska wielorowkowego, tego od alternatora?



maghnat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 11:08
Lokalizacja: Grunwald

Post autor: maghnat » wt lip 31, 2007 17:56

Z tym paskiem rozrządu to niezbyt optymistyczna wizja :(

Dodam, ze przestaje piszczec gdy przyhamuje a predkosc samochodu spada ponizej 40km/h. Dopiero dzwiek ustaje.

A ten napinacz paska wielorowkowego mozna spryskac jakims WD-40? Tak by ewentualnie wyeliminowac go z przedmiotow podejzanych.

[ Dodano: 31 Lip 2007 19:11 ]
A moze to pasek od wspomagania?
Ostatnio zmieniony wt lip 31, 2007 17:57 przez maghnat, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » pn sie 13, 2007 14:58

Pasek jak piszczy to znaczy, że jest luźny. Po nasmarowaniu WD czy innym paskudztwem będzie się sie jeszcze bardziej ślizgał poniewaz WD jest tłuste.
MOja rada na dzis (oczywiście jak nadal występuje problem), jedź do mechaniora bo jak strzeli to się popłaczesz....


Dziki

Awatar użytkownika
mario78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 28, 2007 18:26
Lokalizacja: BI

Post autor: mario78 » pn sie 13, 2007 15:43

U mnie tak piszczał napinacz paska wielorowkowego. Jak zacznie piszczeć to zgaś silnik i dotknij napinacza, jeśli będzie mocno gorący to prawdopodobnie on jest przyczyną.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości