Zbyt szybko gaśnie kontrolka świec żarowych

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Acid
BLACK MAGIC
BLACK MAGIC
Posty: 216
Rejestracja: pn sie 21, 2006 17:53
Lokalizacja: Białystok

Zbyt szybko gaśnie kontrolka świec żarowych

Post autor: Acid » czw lip 26, 2007 14:40

Witam mam taki objaw, że zbyt szybko gaśnie kontrolka świec żarowych, nie ma znaczenia czy ciepło czy zimno zawsze gaśnie po przekręceiu w pozycji zapłon po upływie 1sekundy(nawet w największe mrozy). Czy to wina jakiegoś czujnika, czy poprostu ten typ już tak ma...dzięki za info.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » czw lip 26, 2007 15:02

to dobrze , że kontrolka gaśnie , sygnalizuje , że wszystko jest ok , gdyby paliła się ciągle , lub migała , to znaczyłoby to , że w ECU jest zapisany błąd ...... tak ma być , nie przejmuj się tym



Awatar użytkownika
dareh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 15:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: dareh » czw lip 26, 2007 17:54

U mnie paliła sie kilka sekund po przekreceniu kluczyka, ale po wymianie czujnika temperatury gaśnie po 1s jak u ciebie. Po nocy jak jest zimny czy jak jest rozgrzany bardzo szybko gaśnie i można odpalać. Mechanik mi powiedział który mi wymieniał czujnik,że teraz komputer szybciej otrzymuje sygnał że świece są nagrzane i teraz jest mniej czekania przy odpalaniu ( jak benzyna). Hej Pozdrawiam



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » czw lip 26, 2007 20:40

Powiem tak to ze w duze mrozy kontrolka gaśnie juz po 1 sek. od przekrecenia kluczyka to jest cos nie tak, bo w TDI ogólnie jest taka zasada ( i nie tylko w TDI) ze gasnięcie kontrolki świec wcale nie oznacza ze świece są wyłączane, gaśnięcie kontrolki informuje kierowce ze juz moze odpalac silnik, a jeszcze zawsze po zgasnięciu kontrolki świece grzeją aby szybciej dogrzac silnik i zmiejszyc zadymienie spalin na zimnym silniku. W lecie i na ciepłym silniku kontrolka tylko mrugnie informując tym samym ze w ECU jest wszystko ok., ale w zimie kontrolka powinna swiecic kilka sek. ok. 4-5. Silnik w wtryskiem bezposrednim ma to do siebie ze potrafi odpalic nawet w zimie bez podgrzewania wstępnego, oczywiscie z podgrzaniem jest to łatwiejsze. wyobraźcie sobie odpalic silnik ZS z wtryskiem pośrednim w zimie ze spalonymi 4 świecami,np silnik forda 1,8 TD który nawet po trzykrotnym grzaniu świec w duzy mróż dośc cięzko odpala, a kumpel w passacie B4 miał spalone właśnie 4 i dopiero przy - 10 zauwazył ze silnik mu dłuzej kręci zanim odpali :).
Skoro wam silniki palą w zimie juz po ok. 1sek od rozpoczęcia grzania to znaczy ze są w dobrej kondycji, ale tak byc napewno nie powinno ze kontrolka tak szybko gaśnie



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » czw lip 26, 2007 21:13

Powinno....własnie dlatego, ze to TDI. Można silnik smiało odpalać po zgaśnięciu kontrolki, świece grzeją dalej aby ułatwić zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej, poprzez podgrzanie komory spalania. Inaczej ma się sprawa w silniku z pośrednim wtryskiem paliwa. Tu kontrolka świeci znacznie dłużej i świece działają także dłużej, aby przy mrozie było wogóle możliwe odpalenie dieselka.
edit

moje powinno...dotyczy końowej wypowiedzi poprzednika, który twierdzi, ze kontolka nie powinna tak szybko gasnąć.
Ostatnio zmieniony pt lip 27, 2007 22:01 przez GRIZLI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt lip 27, 2007 07:09

GRIZLI pisze:Powinno....własnie dlatego, ze to TDI.
Acid pisze:(nawet w największe mrozy).
Nie w tym przypadku :bajer:
szatanek pisze:bo w TDI ogólnie jest taka zasada ( i nie tylko w TDI) ze gasnięcie kontrolki świec wcale nie oznacza ze świece są wyłączane, gaśnięcie kontrolki informuje kierowce ze juz moze odpalac silnik
Powinienes raczej napisac "nie musi oznaczac" inaczej zmeinia to postac rzeczy.
Reszta sie zgadza.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Acid
BLACK MAGIC
BLACK MAGIC
Posty: 216
Rejestracja: pn sie 21, 2006 17:53
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Acid » pt lip 27, 2007 19:41

ok wielkie dzieki wszystkim.



Awatar użytkownika
VINC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt lip 10, 2007 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: VINC » wt lip 31, 2007 22:19

Witam
U mnie jest jeszcze inaczej zapala sie gdy jej się "chce" bez względu czy ciepły czy zimny silnik .No jak ciepły to by było jeszcze zrozumiałe (choć i tak powinna przynajmniej mrygnąć--a tu nic). Ma ktoś może jakiś pomysł czy to wina przekaźnika (chyba tego zielonego) czy może jakaś inna rzecz.
A mój silnik to 1,9D czyli 1Y (ups) :D
THX
Ostatnio zmieniony wt lip 31, 2007 22:32 przez VINC, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt lip 31, 2007 22:30

VINC pisze:Witam
U mnie jest jeszcze inaczej zapala sie gdy jej się "chce" bez względu czy ciepły czy zimny silnik
...a moj silnik to ???


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Majek666
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn mar 19, 2007 19:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Majek666 » śr sie 01, 2007 08:28

dareh pisze:Mechanik mi powiedział który mi wymieniał czujnik,że teraz komputer szybciej otrzymuje sygnał że świece są nagrzane
Twoj komputer chyba zmienil dostawce z Masterlinka na DHLa

VINC sprawdz najpierw czujnik temperatury silnika. Na jego podstawie ecu steruje grzaniem swiec. Potem przekaznik.



Awatar użytkownika
VINC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt lip 10, 2007 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: VINC » śr sie 01, 2007 10:21

Majek666 pisze: VINC sprawdz najpierw czujnik temperatury silnika. Na jego podstawie ecu steruje grzaniem swiec. Potem przekaznik.
THX
To chyba faktycznie czujnik szfankuje bo po wyciągnięciu grzeje za każdym razem............przetestuje jeszczec przez pare dni i w razie co wymienie.
Pozdro
Ostatnio zmieniony śr sie 01, 2007 10:22 przez VINC, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr sie 01, 2007 10:29

Majek666 pisze:Twoj komputer chyba zmienil dostawce z Masterlinka na DHLa

VINC sprawdz najpierw czujnik temperatury silnika. Na jego podstawie ecu steruje grzaniem swiec. Potem przekaznik
VINC pisze:A mój silnik to 1,9D czyli 1Y (ups)
:bajer:

VINC, nie wiem jak dokladnie wyglada sprawa z kontrolka, ale 1Y i AAZ maja cos takiego:

Obrazek

Wiec jesli dlugo gramolisz sie do samochodu, to kontrolka moze sie wcale nie zapalic.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » sob sie 04, 2007 22:52

Skoro kolega Grizli twierdzi ze kontrolka świec w Mk3 TDI powinna zawsze tak szybko gasnąć nawet w mroźne dni, to niech napiszą tu Ci którym w zimie kontrolka świeci kilka sek. i Ci którym gasnie po niespełna sekundzie. Jak bedzie zestawienie to zastanowimy sie u kogo jest ok a u kogo nie.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz sie 05, 2007 12:02

szatanek pisze:Skoro kolega Grizli twierdzi ze kontrolka świec w Mk3 TDI powinna zawsze tak szybko gasnąć nawet w mroźne dni, to niech napiszą tu Ci którym w zimie kontrolka świeci kilka sek. i Ci którym gasnie po niespełna sekundzie. Jak bedzie zestawienie to zastanowimy sie u kogo jest ok a u kogo nie.
Sorry, ale jak ktos tak twierdzi, to niech sobie twierdzi.
Po co robic przedstawienie jak sprawa jest oczywista ?


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości