Czujnik temperatury

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Czujnik temperatury

Post autor: damian-ppp » ndz cze 10, 2007 22:04

Witam!
Wymieniłem ostatnio termostat i czujnik wentylatorów w moim AAZ i mam pytanie dotyczące czujnika temperatury, który jest odpowiedzialny za wskazówke na desce... Chciałbym go wyjąć i przemyć... Tylko, że nie wiem czy jest tam jakaś uszczelka czy coś... Ile płynu mi wyleci? Zauważyłem, że na starym czujniku wentylatorów miałem osad od płynu... A czujnik pokazuje mi zazwyczaj 85-87 stopni... I wentylatory włączją się przy 87 stopniach... Więc chyba troszkę zaniża... Pozdrawiam i dzięki za pomoc



zuczek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań/Horodyszcze
Kontakt:

Post autor: zuczek » ndz cze 10, 2007 22:30

damian-ppp, termowlacznmik powinnien sie wlaczac w temperaturze 95C i zganiac do oklo 90C Wedlug teori w zyciu jednak jest inaczej :D


Tylko BMW!

Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Post autor: damian-ppp » pn cze 11, 2007 11:34

No ja wiem jak to jest z tymi termowłącznikami... Chodzi mi o to, że po prostu chciałbym przeczyścić ten czujnik i tyle... Tylko boję się go wjciągnąc, bo nie wiem czy jest tam uszczelka i nie wiem ile płynu mi wyleci... Wyciągał go ktoś? Jest tam uszczelka?



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pn cze 11, 2007 11:39

W TD powinien byc czujnik z zieloną opaska i ma ona na sobie mały gumowy oring. Możesz smiało wyciągnąć. Płynu ucieknie tyle co w zbiorniczku wyrównawczym i w górnej części głowicy. W sumie przeczyszczenie nic Ci nie da. W TD i TDI czujnik wentylatora jest tak dobrany, ze włącza sie on cały czas co chwilę jak jest gorący płyn , zeby utrzymac temp. 90st. Nie włącza sie przy 95st. Tak jest ale w silnikach 1Y i benzynowych. U mnie nie wazne czy stoje 30 min w korku, czy jade 140km/h w -20st zawsze mam 90st. na wskaźniku. W dieslach na 2 wentylatory musi byc tak jak napisałem.



Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Post autor: damian-ppp » pn cze 11, 2007 11:46

Mam 2 wentylatory... Wymieniłem czujnik wentylatorów (bo stary pękł i trochę szwankował) i termostat (Wahler 87 stopni)I wszystko ok tylko, że nie stoi wskazówka na 90 stopniach... Jak jadę trasą ok 110 to ma 82 stopnie a jak stoje w korku to 85 i niedługo później włącza się wentylator... Nie wiem czemu tak jest... Czy może po prostu czujnik siedzi? Z tego co wiem to w Golfach z tą temperaturą tak już jest... U ojca w mk4 TDi trzyma cały czas 90 i ani drgnie... Czemu u mnie tak nie jest?



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » pn cze 11, 2007 17:10

nie wiem i nie chce się sprzeczać ale chyba ma być z pomarańczową opaską jak miałem z zieloną to pokazywał 110- gdzie faktycznie było ciut przed 90. sprawdzałem na dwóch czujnikach kupiłem z pomarańczowa i jak ręką odja. A dodam ze stary miał taki pomarańczowy pasek na metalowwej osłonie czujnika.


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Post autor: damian-ppp » pn cze 11, 2007 22:55

Dziś pojechałem specjalnie za miasto (zeby sprawdzić go po trasie) i jeździłem po mieście... Na trasie 80 stopni a w mieście w korku 82 stopnie i włączają się wentylatory... Więc chyba czujnik przekłamuje o jakieś 10 stopni... Spróbuje go wymyć a jak to nie pomoże to zostawiam to w spokoju... Pozdrawiam..



zuczek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań/Horodyszcze
Kontakt:

Post autor: zuczek » wt cze 12, 2007 14:03

PinkFloyd, TDI bez klimy jest na jeden wentylator, z klima na 2 wentylatory. Ale masz racje trzyma ciagle 90. I tak powinno byc to normalna temperatura pracy silnika diesel. Pozdro.


Tylko BMW!

Awatar użytkownika
pavello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: pavello » wt cze 12, 2007 18:08

Przewodnik pisze:nie wiem i nie chce się sprzeczać ale chyba ma być z pomarańczową opaską
to sie nie sprzeczaj-ma byc zielona opaska :)
zuczek pisze:TDI bez klimy jest na jeden wentylator, z klima na 2 wentylatory
a ja klimy nie mam a wentylatory za to mam dwa.a to ci zagadka :bajer:
sa dwa wentylatory :bigok:


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images12.fotosik.pl/63/ec7bc7e88b6fa39c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt cze 12, 2007 18:15

pavello pisze:
Przewodnik pisze:nie wiem i nie chce się sprzeczać ale chyba ma być z pomarańczową opaską
to sie nie sprzeczaj-ma byc zielona opaska :)
zuczek pisze:TDI bez klimy jest na jeden wentylator, z klima na 2 wentylatory
a ja klimy nie mam a wentylatory za to mam dwa.a to ci zagadka :bajer:
sa dwa wentylatory :bigok:
Tak w TDI, TD, i w silnikach z klimą musza byc 2 wentylatory chyba ze ktos miał stłuczke i załatwił sobie na jeden :chytry: W pozostałych z jedną . Nizej o tym jest. W MK III TD powinien byc z zieloną, jezeli w aucie jest moduł sterowania świec a w każdym TD był chyba ze znów ktos w nim grzebał :chytry:

Obrazek



Awatar użytkownika
robertg1972
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: robertg1972 » śr cze 13, 2007 23:42

czujnik sterujący pracą wentylatora to jest ten od góry z białą wtyczką natomiast na wskażnik idzie ten z prawej strony z czarną wtyczką
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw cze 14, 2007 00:20

zuczek pisze:PinkFloyd, TDI bez klimy jest na jeden wentylator, z klima na 2 wentylatory.
nie do konca to prawda :P
w moim AAZ są dwa wentylatory i klimy nie ma :P

[ Dodano: Czw Cze 14, 2007 00:23 ]
robertg1972 pisze:natomiast na wskażnik idzie ten z prawej strony z czarną wtyczką
na rysunku poglądowym do innego tematu
na różowo oznaczyłem gdzie jest ten czujnik co odpowiada za wskazania ...
Obrazek


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

djmolo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 09:19
Lokalizacja: Radzionków/Zabrze
Kontakt:

Post autor: djmolo » pt cze 15, 2007 08:14

Bo AAZ są najlepsze i wszystko mające :)



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » pt cze 15, 2007 10:53

czyli jest więcej niz pewne ze czujnik który kupiłem z zieloną opaska był walnięty jak pokazywał 110 (koszt chyba 13, 50zł NOWY). No ten z pomarrańczowa ma tylko to do du..y ze grzeje świece ciepły czy zimny i musiałem mu dołozyćrównolegle rezystorek zeby po 70 stopniach juz nie grzał :hmm:


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości