Problem z prędkosciomierzem.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maciej_pk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw mar 02, 2006 17:58
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

Problem z prędkosciomierzem.

Post autor: maciej_pk » ndz cze 10, 2007 10:02

Witam wszystkich Forumowiczów!
Mam taki problem. Od pewnego czasu zauważyłem, iż podczas przyspieszania wskazówka prędkościomierza nie porusza się płynnie tylko małymi skokami. Dodam, że wskazówka obrotomierza porusza się normalnie. Jak myślicie, co może być powodem takiego stanu rzeczy?
Pozdrawiam!
maciej_pk



xname
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 18, 2007 10:55
Lokalizacja: WLK
Kontakt:

Post autor: xname » pt lip 13, 2007 12:49

U mnie od jakiegoś miesiąca jest to samo, od prędkościomierz skacze czasem a od obrotów jest ok, mam teraz mk3 TD, natomiast kumpel ma paska tez 94rok w tdi i tez mu tak skacze. moim zdanim moze byc cos z kabelkami moze któryś nie łączyć albo z kostką przy skrzyni biegów, niedługo bede cciał to zrobić wiec jak mi sie uda to sie podziele :)



Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » pt lip 13, 2007 14:07

to bedzie wina tego slimaka co jest w skrzyni mialem podobna sytuacje najpierw mi skakal a potem wcale nie dzialal.


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

xname
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 18, 2007 10:55
Lokalizacja: WLK
Kontakt:

Post autor: xname » pt lip 13, 2007 15:26

Diaz34 naprawiłeś to? sam czy ktoś Ci zrobił? Ile kosztowała naprawa. Z góry THX POZDRO



Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » pt lip 13, 2007 16:40

To bylo tak kupilem samochod z komisu i okazalo sie ze licznik szwankuje najpierw skacze pozniej wcale nie dziala to pojechalem do goscia zeby mi to naprawil,przelozyl ten slimak z Seata i bylo gitara:) spokojnie sam to wymienisz...


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

SowaBezOka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:01
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Post autor: SowaBezOka » pt lip 13, 2007 18:39

Mozna zrobic inaczej,byc moze zacina sie ten wirujacy nazwijmy to "impulsator" ktory jest na slimaku,wewnatrz plastikowego korpusu.U mnie przeskakuje jak wskazowka sekund w zegarze sciennym,ale malutkimi kroczkami.Po zdjeciu tego plastiku stwierdzilem ze ten trzpien z magnesem jest przytarty,jakby o cos wadzil lub byl wyrobiony.Stawiam na to,a nie na slimaka:) szybciej dojsc.



Awatar użytkownika
dudi9910
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 10:54
Lokalizacja: Gościeradz
Kontakt:

Post autor: dudi9910 » pt lip 13, 2007 19:41

przede wszystkim nie masz orginalnego licznika od 1Y bo w tej wersji nie bylo licznika z obrotomierzem tylko bez(z zegarkiem). wiec moze licznik nie wspolgra z tym modelem samochodu.



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » pt lip 13, 2007 21:06

jak może nie współgrać , jak to nazwałeś ... szafa musi działać dobrze, nie ma opcji nie współgrania,chyba ,że jest uszkodzona, ale to jednak jest wina ślimaka, szafy w 1Y i AAZ jak najbardziej są takie same, żeby coś nie było tak, a tak jest przy próbie podłączenia szafy z 1z do AAZ lub 1Y, to działy by się cuda z obrotomierzem ( wskazówka leciala by do góry i tyle)



SowaBezOka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:01
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Post autor: SowaBezOka » pt lip 13, 2007 22:03

dudi9910 pisze:wiec moze licznik nie wspolgra z tym modelem samochodu.

no no,.ciekawe,licznik nie wspolpracuje z tym modelem....a widzialem skiedykolwiek auto bez licznika? moze bez obrotomierza,no to sie zgodze ale licznik i predkosciomierz to z tego co sobie przypominam standardowe wyposazenie kazdego auta :) (zapewne przejezyczenie kolegi)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości