Zakręciłem na biegu :(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tompinki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 14:08
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Zakręciłem na biegu :(

Post autor: tompinki » ndz maja 13, 2007 14:16

Przesiadłem się z automatycznej skrzyni na manuala i odruchowo zapaliłem autko na biegu. Za drugim razem jak chciałem sie poprawić rozrusznik nie drgnął.. nawet kontrolki nie gasną jak próbuje kręcić... na zapych odpalił bez problemu.. wróciłem do domu i wywaliłem rozrusznik.. jak go sprawdzić najprościej.. proszę o porady, sugestię i pomoc..



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » ndz maja 13, 2007 15:28

podłącz pod aku, jak zakreci to znaczy ze dziala. Niestety mogl sie zepsuć po takiej probie...


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

tompinki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 14:08
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

cd..

Post autor: tompinki » ndz maja 13, 2007 15:37

.. podpinałem ale milczy jak zaklęty.. nie wiem prawdę mówiąc czy dobrze podłączam.. i czy mogę na prostowniku go sprawdzać... w sumie nie czuć aby się spalił



daro31ie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Carlow
Kontakt:

Re: cd..

Post autor: daro31ie » ndz maja 13, 2007 16:07

tompinki pisze:.. podpinałem ale milczy jak zaklęty.. nie wiem prawdę mówiąc czy dobrze podłączam.. i czy mogę na prostowniku go sprawdzać... w sumie nie czuć aby się spalił
Na prostowniku zapomnij jest za slaby. Mozesz go podpiac do akulumatora masa do obudowy a plus do glownego przewodu z tym ze musisz podpiac tez plus do automatu czyli do cewki i wtedy musi chodzic jak silnik

pozdrawiam daro :okej:

A jeszcze jedno odpalenie na biegu obciaza rozrusznik bardzo ale nie psuje


nie ma glupich ludzi sa tylko trosze inni

mrEd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw sie 03, 2006 23:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mrEd » ndz maja 13, 2007 20:30

a może sprubuj zobaczyć kontrolką czy po przekręceniu kluczykiem pojawia się prąd na przewodzie dochodzącym do rozrusznika, może rozrusznik jest wporządku.



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » pn maja 14, 2007 00:07

mrEd pisze:a może sprubuj zobaczyć kontrolką czy po przekręceniu kluczykiem pojawia się prąd na przewodzie dochodzącym do rozrusznika, może rozrusznik jest wporządku.

Mogły sie styki na kostce w stacyjce wypalić jak go pokręciłeś na biegu. Proponuje podłączyć żarówkę conajmniej H4 do przewodu przy rozruszniku i masę i po przekręceniu kluczyka powinna się zapalić



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości