problem z pompą wtryskową

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Olimp42
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 11, 2007 09:57
Lokalizacja: Puławy

problem z pompą wtryskową

Post autor: Olimp42 » pt maja 11, 2007 10:50

Witam jestem tu nowy więc trzeba się przywitać a więc Witam Wszystkich Klubowiczów Serdecznie !!! z racji tego że jestem nowym posiadaczem VW Golfa 1,9 TDI 90KM z 1997 r .
Mam taki oto problem a mianowicie objawy były takie że na początku chwilę przed awarią zaczął dymić strasznie wręcz na biało ale to jak nigdy chmura białego dymu na rozgrzanym silniku i potem szarpnął ze dwa razy i silnik zgasł na amen normalnie żadnej możliwości odpalenia pojechałem do warsztatu podłączyli pod kompa i okazało się że pokazuje błąd związany z pompą wtryskową więc ją mechaniki rozebrały i diagnoza że walnięta jest jakaś głowica i że koszt naprawy około 2000zł załamka normalnie winą może być jakiś syf przedostał się lub złe paliwo było i dlatego tak się stało. Teraz proszę was o pomoc bo mechanik od pomp zapodał mi taki nr pompy i powiedział że takiej trzeba szukać nr 0460404985 R510-1BT4015 gdzie mogę znaleźć taką pompę ? i w jakiej cenie i jeżeli znajdę taki sam silnik jak w moim golfie ale o innym nr pompy to czy pompa nie będzie pasowała do mojego? Czy nr musi być identyczny? Czym się kierować przy poszukiwaniach pompy czy tylko numerem? bo wiecie jestem laikiem poszukiwaniach tych sprawach liczę na waszą pomoc może coś podpowiecie bo koszty naprawy są jak dla mnie okrutnie wysokie.

Pozdrawiam !!!



smoku114
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr sty 24, 2007 21:36
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: smoku114 » pt maja 11, 2007 12:18

jak dla mnie to koleś cię probuje naciągnąć ja rok temu oddałem swoją pupę do naprawy ciekła na wałku o wierzchem jeszcze się trochę sączyło paliwo koszt naprawy na oryginalnych częściach Boscha z ponownym ustawieniem zapłonu wyniósł 600 zł. Ale może u ciebie coś poważniejszego - tak mi sie wydaje



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pt maja 11, 2007 13:57

Witam jestem tu nowy więc trzeba się przywitać a więc Witam Wszystkich Klubowiczów Serdecznie !!! z racji tego że jestem nowym posiadaczem VW Golfa 1,9 TDI 90KM z 1997 r .
Mam taki oto problem a mianowicie objawy były takie że na początku chwilę przed awarią zaczął dymić strasznie wręcz na biało ale to jak nigdy chmura białego dymu na rozgrzanym silniku i potem szarpnął ze dwa razy i silnik zgasł na amen normalnie żadnej możliwości odpalenia pojechałem do warsztatu podłączyli pod kompa i okazało się że pokazuje błąd związany z pompą wtryskową więc ją mechaniki rozebrały i diagnoza że walnięta jest jakaś głowica i że koszt naprawy około 2000zł załamka normalnie winą może być jakiś syf przedostał się lub złe paliwo było i dlatego tak się stało. Teraz proszę was o pomoc bo mechanik od pomp zapodał mi taki nr pompy i powiedział że takiej trzeba szukać nr 0460404985 R510-1BT4015 gdzie mogę znaleźć taką pompę ? i w jakiej cenie i jeżeli znajdę taki sam silnik jak w moim golfie ale o innym nr pompy to czy pompa nie będzie pasowała do mojego? Czy nr musi być identyczny? Czym się kierować przy poszukiwaniach pompy czy tylko numerem? bo wiecie jestem laikiem poszukiwaniach tych sprawach liczę na waszą pomoc może coś podpowiecie bo koszty naprawy są jak dla mnie okrutnie wysokie.

Pozdrawiam !!!

hmmm jesli robi to na nowych czesciach to moze i tyle wyjsc, uzywana pompa ok 600 - 800 zl zalezy w jakim stanie, (chyba ze 11mm to bedzie drozsza)

mam jedna na stanie tylko musze sprawdzic numery, mozna by podmienic i sprawdzic co i jak.

jakie masz oznaczenie motoru? 1Z??

[ Dodano: Pią Maj 11, 2007 2:09 pm ]
hehe tak sie sklada ze mam dokladnie taka sama pompe :D olej tego mechanika i zajrzyj do mnie to uzdrowimy Twojego goferka :) tel 503 39 99 09


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

jactra1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 21:43
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: jactra1 » pt maja 11, 2007 23:33

wiecie co? I to mi sie podoba w społeczności internetowej miłośników i posiadaczy golfików. Taka zajebista bezinteresowność. Szacunek dla wszystkich



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 171 gości