Wyciek pod silnikiem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

y129
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 03, 2007 08:41
Lokalizacja: Polska

Wyciek pod silnikiem

Post autor: y129 » czw maja 03, 2007 10:35

Witam,
posiadam Golfa II z 1988, 1.6 D, niestety od jakiego czasu da się zauważyć niewielki wyciek pod silnikiem po dłuższym postoju. Nie jest to olej, na 99% płyn z układu chłodzenia, gdyz wspomagania nie ma, a i na płyn hamulcowy to nie wygląda. Nie są to duże ilości, ale lepiej zażegnać problem w zarodku. Płyn spływa po misce olejowej od stronu skrzyni biegów, a czasami po tej blasze zakrywającej obudowe skrzyni biegów od strony silnika. Nie mogę zlokalizować źródła. Czytałem o tym pomyśle z płynem fluorescencyjnym, ale moze ktoś miał taki przypadek i jest w stanie pomóc. Spróbuje zrobić jakieś zdjecia, by lepiej zobrazować problem.
Z góry dziękuje za ewentualną pomoc.
Pozdrawiam,

P.S. Podczas wymiany oleju prosiłem mechanika, żeby zerknął na ten problem, ale niczego nie zauważył, co skazuje mnie trochę na indywidualne zmagania.
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 12:41 przez y129, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » czw maja 03, 2007 10:38

Sprawdź czy to czasem nie płyn ze zbiornika spryskiwacza szyb, zobacz czy masz luźny korek. Jak Pojeździsz i masz za pełno nalane to przez nieszczelny korek się przelewa górą i kapie właśnie jak opisałeś.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

y129
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 03, 2007 08:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: y129 » czw maja 03, 2007 11:51

Wielkie dzieki, rzeczywiscie jest maly wyciek na uszczlce pod glowica, chyba za bardzo mialem nadzieje, ze to gdziesz na zaciskach wezy albo same weze, zeby sie tam dokladniej przyjrzec. Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 148 gości