pomoc w identyfikacji etc

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

screwdriver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 22:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

pomoc w identyfikacji etc

Post autor: screwdriver » śr kwie 25, 2007 00:02

Witam tak wiec niedawno stałem sie (szczesliwym ?? to sie zobaczy :) ) posiadaczem Golfa IV kombi z silnikiem 1.9TDi - no i zaczeło sie schody schody schody - ale juz tłumacze o co chodzi - i tak po pierwsze autko zostało sprowadzone z Holandii jest niby jakas ksiazka serwisowa ale ja nic nie kumam po holendersku no i mało toto czytelne generalnie jak dla mnie z problemu pierwszego wynika problem drugi - a mianowicie nie mam zielonego pojecia jaki olej był lany do silnika a co za tym idzie na jaki olej wymienic (jacys tam domorosli fachowcy radzili coby pytac o specjalny olej do TD ale cos mi to dziwnie pachnie to "specjalny olej " - czemu zaczynam od oleju zapyta ktos - hm no wiec inny znajomy na tyle kumaty coby wiedziec gdzie co jest sprawdził mi poziom oleju a jak wyciagnał bagnet to tylko pokiwał głowa i powiedział - on sie domaga wymiany - jest czarny jak wegiel nop wiec podobno przepalony (czy to bardzo grozne ??? )reasumujac czesc pierwsza - prosze o rade jaki olej zakupic w celu wymiany ???

next problem to przebieg i zwiazane z nim czynnosci serwisowe no wiec tak autko jest z 2001r ma przejechane ~100TYS i podobno tyle ma - nie mam mozliwosci sprawdzenia na 100% czy tak jest natomiast rzeczywiscie jest w doskonałym (wizualnie ) stanie technicznym - a moje pytanie co nalezy wymienic przy załozeniu ze przebieg jest prawdziwy - nie chce tez dac sie naciagnac mechanikowi ktory kaze wymienic pół samochodu (dodam jeszcze ze jest to 110 konna wersja TDi)

No to teraz byc moze kilka wskazówek - mam nadzieje pomocnych w identyfikacji (dokladnej autka) tak jak pisałem wersja kombi VW Golf IV, rok prod. 2001, przebieg 100tys km, ABS, klimatronic, 4 poduchy, siedzenia kubełkowe, i to chyba tyle acha jeszcze komputer (dosc prymitywny ale zawsze jest :) ) - co do tego komputera to jeszcze jedna kwestia - gosc sprzedajacy (ten ktory go sprowadził ) pokazywał mi cos takiego ze komputer wskazuje ile km zostało mi do zrobienia na pozostałym paliwku - ni cholery nie umiem teraz tego znalezc

dzieki wielkie za wszelakie sugestie i podpowiedzi - i przepraszam ale nie udało mi sie odnalezc w tematach z forum odpowiedzi na nurtujace mnie pytania - z tad ten watek


pzdrv serdecznie screw

Awatar użytkownika
giet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:50
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

Post autor: giet » śr kwie 25, 2007 00:07

Mam nadzieje, że Forum Corrado nie ma nic przeciwko:

http://195.117.114.133/~siekluckis/forum/szukaj.swf

Pozdrawiam Giet


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6292f2c84e6d33f1.html][img]http://images20.fotosik.pl/364/6292f2c84e6d33f1m.jpg[/img][/url]
[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/158164.html][img]http://images.spritmonitor.de/158164.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr kwie 25, 2007 00:18

no wlasnie poszukac trzeba bylo, bo o olejach, przebiegach itp. bylo ze 3 miliony razy. lej syntetyk spelaniajacy norme 505.00. raczej nie castrol. shell, mobil, liquid moly, texaco, motul.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

screwdriver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 22:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: screwdriver » śr kwie 25, 2007 00:52

giet: sorry ale nie trybie Twojej złosliwosci - wiem jak uzywac opcji szukaj jednak nie na wszystkie pytania znajde odpowiedzi wiec czesc pytan była przy okazji - jednakze wielkie dzieki - tak własnie rozumiem pomoc kolezenska :? - mimo wszystko pzdrv screw


pzdrv serdecznie screw

zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: zygimar » śr kwie 25, 2007 08:08

Wymien rozrząd - komlet (normalna wymiana co 90 tys.).


GOLF 4 TDI 110 KM Silnik ASV.

screwdriver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 22:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: screwdriver » śr kwie 25, 2007 11:22

dzieqlski, acha i jeszcze jedno pod lewym reflektorem wisi jakis kabel - bardzo mnie intryguje co to za kabel ??? Czy moze skads sie wypiał czy wisi bo tak ma wisiec ??


pzdrv serdecznie screw

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » śr kwie 25, 2007 12:12

Synetyk powinien byc dobry, o ile auto bylo zalewane syntetykiem. To ze jest czrny to normalne, tak maja diesle. Jak wlejesz nowy, to na drugi dzien bedzie czarny - zobaczysz:)

[ Dodano: 25 Kwi 2007 12:14 ]
screwdriver pisze:dzieqlski, acha i jeszcze jedno pod lewym reflektorem wisi jakis kabel - bardzo mnie intryguje co to za kabel ??? Czy moze skads sie wypiał czy wisi bo tak ma wisiec ??
Sprawdz czy wszystko dziala, moze byc od jakiejs lampy, czujnika albo 'rezerwowy':)



Awatar użytkownika
giet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:50
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

Post autor: giet » śr kwie 25, 2007 21:32

screwdriver pisze:pod lewym reflektorem wisi jakis kabel - bardzo mnie intryguje co to za kabel ???
Może od drugiego klaksonu, bądz silniczka elektrycznego od reflektorów..?


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6292f2c84e6d33f1.html][img]http://images20.fotosik.pl/364/6292f2c84e6d33f1m.jpg[/img][/url]
[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/158164.html][img]http://images.spritmonitor.de/158164.png[/img][/url]

screwdriver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 22:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: screwdriver » czw kwie 26, 2007 04:34

dziex, Panowie w kazdym razie jutro jade do skody na ultra przeglad - niech madrzejsi podejma decyzje co i jak trza robic - ja w tej materi totalny laik i nawet gdybym cos spróbował zrobic to spapram jak sie patrzy wiec nie dotykam sie i pozostawiam sprawe fachowcom - natomiast moje pytania sa po to aby za mocno fachowcy mnie nie wysterowali na mine :helm: znaczy po prostu - lubie wiedziec za co place - niemniej jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi <navet te zlosliwe > :hehe: acha a forum nadal wnikliwie zamierzam studiowac temczasem pzdrv screw



co do tego przewodu to jasny piorun nie mam zielonego pojecia zakonczony jest w kazdym razie jakas taka czarna wtyczka - i coz wszystko generalnie działa wiec nie wydaje sie zeby cosik sie wypieło natomiast na rezerwowy tez chyba nie wyglada bo kilka dni temu nie zauwazyłem go tak wiec mam nadzieje ze rowniez i ta zagadka znajdzie rozwiazanie jutro - o czym Szanownych Panów nie omieszkam poinformowac :pub:


pzdrv serdecznie screw

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » czw kwie 26, 2007 11:54

screwdriver pisze:pod lewym reflektorem
A napewno pod lewym? Pod lewym czyli po stronie kierowcy? Czy pod lewym jak stoisz przed samochodem (czyli strona pasazera)?



screwdriver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 22:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: screwdriver » śr maja 09, 2007 00:54

dokładnie po stronie kierowcy - lecz jak sie okazuje to nie jedyny problem a mianowicie po wizycie w serwisie - (co ja narobiłem - nigdy wiecej ) z autem dzieje sie dosc dziwnie - tzn zaczeło mi syczec niemiłosiernie (po przekroczeniu ok 2,2-2,5tys obrotów) tak jakby dosłownie wziac waz z powietrzem (wysokocisnieniowy ) i ustawic wylot na piasek - poza tym wydaje mi sie ze samochód ciut osłabł - kurde co Ci geniusze ze skody mogli nawyczyniac - zapłaciłem kupe forsy a tu okazuje sie ze auto zachowuje sie niezbyt ciekawie - przed wymiana rozrzadu oraz oleju - nie było tego syczenia - acha syczenie jest tylko podczas jazdy i to przy konkretnym wcisnieciu pedała gazu tak jakby turbina "przepuszczała " to powietrze - hmmmm nie wiem czy jasno sie wyraziłem - jakby co wyjasnie moze na priv - jesli znajdzie sie ochotnik do pomocy ofc :pub:


pzdrv serdecznie screw

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr maja 09, 2007 08:49

posprawdzaj rury i laczniki, bo gdzies masz nieszczelnosc w ukladzie zasilania powietrzem.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

screwdriver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 22:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: screwdriver » pn maja 14, 2007 14:37

dzieki Panowie po raz kolejny - wszystko gra i bucy - czyli generalnie jest super autko zaczeło chodzic jak nalezy - okazało sie ze panowie z servisu nie załozyli rury na intercooler i działo sie jak sie działo - natomiast kopalnia wiedzy jak zwykle pomogla :)

Mam jeszcze jedno pytanko - mianowicie jakas menda zapie...czyła mi ostatnio spryskiwacz a własciwie to sama koncówke czyli taglowiczke która kieruje strumien płynu na szybe (tylna) moze ktos mógłby poradzic gdzie takowe cudo nabyc ???


pzdrv serdecznie screw

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » pn maja 14, 2007 16:07

Kolego domniemam że ktoś ci zajumał dysze od spryskiwacza... proponuje serwis numerek tej dyszy to 359 955 985 A kosztuje ok 20 złotówek... Pozdro


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości