Co jest z tym ALH

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Remigiusz78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 15:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Remigiusz78 » pn kwie 09, 2007 20:48

Żeczywiście niemiaszki coś takiego zrobiły, ale wytłumacz mi jedno: jakim sposobem kolega WiRaGe ma spalanie 4,5 na trasie, a mi pokazuje i z wyliczeń wychodzi 6 - 6,5?
I innym pali podobnie?
Rozumiem, że jako posiadacz automatu, to 6 litrów to i tak dobrze, ale oni mają podobne furki jak jego, a mojego spalanie!!


Reballing układów BGA!
Naprawy konsol XBOX, PS3, laptopów oraz wszelkich urządzeń z układami BGA!

Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

Post autor: pasio » pn kwie 09, 2007 22:50

Z tego co wiem to po chipie auto pali mniej, tzn jeżeli jeździsz jak przed zrobieniem programu(chyba dlatego, że właśnie jedzie na niższych obrotach),no bo jak go butujesz ostrzej to też spali więcej. Ja miałbym jeszcze taką prośbę co do tych moich logów chyba z 6 strony czy ktoś może mi powiedzieć czy turbina jest w porządku czy nadal przeładowuje i muszę ją znowu czyścić?



Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » pn kwie 09, 2007 23:19

fialson1 pisze:MK 3 TDI też było 90 ps . A u nas? zmienna geometria turbo, wydajniejsze szpryce i pompa, elektroniki od groma i co ? 90 PS
dlatego ja na początek spróbuję ( jak tylko kaska będzie) zrobić to co figurel - wstawie wtryski od ASV

apropo - albo mam złudzenie albo po założeniu nowej przepływki spadło mi spalanie - na razie niestety sprawdziłem to na 106km i zatankowałem 7,1 l to wychodzi 6,69 na 100km - ale nie jest to miarodajne bo zbyt malo przejechane i może troche oszustwa być , ale już cieszy hehehe


Obrazek

Awatar użytkownika
Remigiusz78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 15:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Remigiusz78 » wt kwie 10, 2007 09:34

nareszcie jakis pozytywny oddzwiek!


Reballing układów BGA!
Naprawy konsol XBOX, PS3, laptopów oraz wszelkich urządzeń z układami BGA!

Awatar użytkownika
WiRaGe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt mar 23, 2007 16:15
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: WiRaGe » wt kwie 10, 2007 09:49

Remigiusz78 pisze:jakim sposobem kolega WiRaGe ma spalanie 4,5 na trasie, a mi pokazuje i z wyliczeń wychodzi 6 - 6,5?
Automat i kombi to zapewne tez ma swoje odbicie w spalaniu :bajer:



Awatar użytkownika
Remigiusz78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 15:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Remigiusz78 » wt kwie 10, 2007 12:46

Ale nadrabia wielkością bagażnika i przyjemnością z jazdy!


Reballing układów BGA!
Naprawy konsol XBOX, PS3, laptopów oraz wszelkich urządzeń z układami BGA!

Awatar użytkownika
WiRaGe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt mar 23, 2007 16:15
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: WiRaGe » wt kwie 10, 2007 12:56

No tak to juz jest coś kosztem czegoś :bigok: pozdrawiam



Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » wt kwie 10, 2007 13:01

ja jestem ciekaw czy u mnie to fakt czy złudzenie to spalanie - ale z takiego w mieście już bym był zadowolony jak cholera. traska na razie przy dośc dynamicznej jeździe wyszla w granicach 5.5 ( patrząc po wskazówce bo jeszcze nie tankowalem ale zrobiłem 450km

Czy to może przepływka i ten STP pomogły - chcialbym żeby tak było


Obrazek

Awatar użytkownika
Remigiusz78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 15:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Remigiusz78 » wt kwie 10, 2007 13:26

Całkiem możliwe, w każdym bądź razie sporo pomogły!!


Reballing układów BGA!
Naprawy konsol XBOX, PS3, laptopów oraz wszelkich urządzeń z układami BGA!

Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » wt kwie 10, 2007 13:38

WiRaGe pisze:.Spalanie miasto: 5.4 trasa 4.5
to spalanie w mieście to skąd wziąłeś z kompa czy z tankowań - bo jest co najmniej superowe i aż wydaje mi sie w mieście nie możliwe - oczywiście go nie neguje ale 5,4 po mieście to chyba nawet helmut nie przewidział.
Mi tyle bierze po trasie z czterema osobami i jeździe średnio ostrej więc nie dziw sie ze ja się dziwie - toz to cud techniki (perpetum mogile prawie) pokaż swoje logi


Obrazek

Awatar użytkownika
WiRaGe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt mar 23, 2007 16:15
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: WiRaGe » wt kwie 10, 2007 13:57

niebieski91 pisze:to spalanie w mieście to skąd wziąłeś z kompa czy z tankowań
z tańkowań bo komputerowi to jakos nie wierze



Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » wt kwie 10, 2007 14:09

WiRaGe pisze:z tańkowań
jezusicku jak ja Ci zazdroszcze - moja trasa to twoje miasto - to dopiero jest dobry zakup taki diesel to marzenie - perpetum mobille prawie


Obrazek

pysior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 21:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pysior » pt kwie 13, 2007 23:12

Chciałbym podzielic sie swoimi wrazeniami golfa IV ALH. Zakupiłem takowego miesiac temu i okazało się że nie palił na ciepłym a na zimnym od strzała. No i się zaczęło.... Najpierw byłem u mechanika który wymienił czujnik temeratury ale nic się nie zmieniło, więc zadzowniłem do znajomego mechanika z VW i on powiedział że miał mnóstwo takich przypadków i to zawsze był kąt wtrysku. No więc sprawdziłem kąt wtrysku ale był ok - na wszelki wypadek wymieniłem rozrząd profilaktycznie:) Po wymianie majster ustawił mi kąt wtrysku jeszcze bardziej przyspieszony ale nic to nie zmieniło z odpalaniem, ale spalanie wzrosło o 2l :(. Więc wybrałem się do kolejnego mechanika zajmującego się dieslami a w szczególności pompami. Mechanik ten wydał wyrok na pompe, tak więc ze mechanik zajmowal sie pompami wrzucil ja na stół probierczy i okazało się że na zimnej parametry w normie a na ciepłej pompie wydajnośc poniżej dolnej granicy. Tak więc zregenerował pompę no ale nic to nie dało dalej nie odpalał na ciepłym. Sprawdził wtryski i były w normie. No to został komputer (na którego zresztą stawiałem od początku). Mechanik ten załatwił mi wymiane softu za promocyjna cene chyba bylo mu mnie zal :). No i to było przyczyna - pali od strzała. Ale po jakis paru godzinach zauważylem ze auto nie ma mocy takiej jaka mial a na 4 i 5 biegu od 1800 - 2500 obrotow szarpal i mulil. No więc wracam do mechanika, który wszystko sprawdził no nie wie co jest. Pojechalem do znajomego mechanika z VW on podłaczył komputer i sie przejechalismy autem, komputer pokazal wszystkie paramtery w normie. Wiec majster wydał wyrok na koło dwumasowe ze sprzegłem no więc wymieniłem, sprzegło było już wyjechane ale niestety to nie to. Więc majster powiedział że to musi byc wałek rozrządu ale nie miał czasu sprawdzic. Ale ja nie wierząc juz w zadna diagnoze kupilem używane wtryski od ALH z przebiegiem 30 000. Sam wymieniłem, i ..... nie to auto i ma kopa i miej pali dosłownie cudo. Moze ze spalaniem nie mam się czym pochwalic bo na trasie przy jezdzie 140-160 pali mi 6,3 l /100, do 120 km/h pali ok 5,5l a w miescie do 6,5l probowalem go nawet na trasie 50km do 100 i spalil 4,0 :D tak pokazal komputer. No ale lekkiej nogi nie mam z Krakowa gdzie studiuje do domu mam 550km i to spalanie 6,3 l jest wlasnie z tej trasy ktora przejechalem w 5 godz wiec ze srednia 110 km/h 6,3l to chyba nie duzo. Teraz zamierzam dodac mu troche koni kupilem koncówki od asv pożniej program i zobaczymy jak bedzie. Jak go sprowadzalem z Niemiec spalil mi przy ostrej jezdzie 6l / 100km wiec troche mniej jak obecnie. Maksymalna predkosc która uzyskałem na autostradzie A2 na prostej to 192 km/h i mam pytanko jaka jest max predkosc jak fabryka podaje??



Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » pt kwie 13, 2007 23:25

pysior, witaj najpierw i gratuluje ci wytrwalości - i chyba wygranej w totolotka - bo jak czytam co w tym swoim nie narobileś to mnie portfel boli.
Koncówka twojego postu napawa optymizmem - szczególnie ta wymiana wtryskow. Ja co prawda jeszcze swoich nie wymieniałem ( mam zamiar wymienić na ASV - tak w ogóle to ile daleś za te ASV) ale dwa razy do pelnego zbiornika lałem STP - moze mi jke troche przeczyścilo. Fakt ze wydaje mi sie że spalanie spadło. Mi na trasie z czterema osobami pełnym bafgaznikiem (mam variantA PRZY PRęDKOśCIACH 100-140 spalil ok. 5.2 tak wygląda ale jak go zaleje to podam dokladnie.
Póki co pogratulować i zyczyc aby ci sie troski skonczyły - moze to faktycxznie te nasze gówniane wtryski ALH sa do bani


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości