Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » pt sty 09, 2009 15:29

przecież to nic trudnego , każdy kto nie ma "lewych" rąk i ma podstawowy zestaw kluczy zrobi to sam!! po co przepłacać....ja jeśli nawet robiłbym to znajomemu to krępowałbym się wziąść za to więcej jak 300zł....
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 23:45 przez MZiobro, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » pt sty 09, 2009 23:11

Dokladnie kolego,to nie takie trudne.Wyczyscilem taka bez zadnego problemu nie korzystajac z zadnych zrodel pomocy.
Wyjmujesz turbinke odkrecasz piec srubek na goracej muszli,zdejmujesz gruszke
kladziesz turbinke goraca czescia na stole,chwytasz za aluminiowa muszle podnosisz
do gory i geometrie masz przed oczami.Reszte masz w tym temacie na pierwszych stronach.
Powodzenia.


AFN 165,5@380,8

Tyfus500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw paź 30, 2008 11:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tyfus500 » śr sty 14, 2009 21:15

Domyślam się że samo czyszczenie to pikuś ale właśnie najbardziej o wyjęcie dmuchawy chodzi. To chyba jest najgorsza robota.



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » śr sty 14, 2009 23:05

Jest z tym troche zabawy.Dobrze miec kanal i komplet pozadnych kluczy i kogos do pomocy oraz pol dnia wolnego czasu.
Nic z czym nie mozna by sobie poradzic.


AFN 165,5@380,8

Tyfus500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw paź 30, 2008 11:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tyfus500 » śr sty 14, 2009 23:19

Dopóki sie zadna śruba nie urwie to kazda naprawa jest wykonalna ale akurat turbina jest połączona z wydechem i tam sie boje ze moga byc schody. Tak samo podobno przewód doprowadzajacy olej do turbiny lubi sie ukręcić przy demontażu. No ale wiadomo dla chcącego nic trudnego



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » śr sty 14, 2009 23:50

Najgorzej jezeli przewod olejowy zacznie sie krecic razem z redukcja.Mielismy tak w pasku brata.Za pierwszym razem przy czyszczeniu kierownicy jakos poszlo,ale za drugim przy zmianie turbinki juz nie dalo rady i kupil nowy.120 zeta w aso.
Co do srub to jedyne takowe mocuja kolektor ssacy.Ale te idzie odkrecic bez problemu.
Krotki klucz imbusowy i plaska 10-tka oczkowa i ida wszystkie.
Turbina u ciebie jest chyba zespolona na stale z kolektorem wydechowym,wiec wystarczy odkrecic osiem nakretek na klucz 12-tke i jest Twoja.
Przewod odprowadzajacy olej odkrec przy bloku.Tak jest mniej zabawy.


AFN 165,5@380,8

adum13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 19, 2009 22:37
Lokalizacja: Krakow

Post autor: adum13 » śr sty 21, 2009 21:26

Witam wszystkich.
Mam takie ciekawe zagadnienie odnosnie turbo ze zmienną geometrią. Mam Golfa 4 1.9 Tdi 100KM, przy wyższych obrotach komputer ją odcina i byłem na kompie z nim u mechesa i wystepuje bład CHARGE PRESSURE CONTROL czyli za duże ciśnienie i stwierdził że kierownice zapieczone i tak też było. Zrobił mi czyszczenie i wszystko było ok tylko do około 2 tyś km potem znowu to samo, I TAK JUŻ TRZECI RAZ ROBIĘ :grrr:
Wszystkie zaworki sprawdzone są ok, ustawione wtryski, paliwo shell i już nie wiem co robic?????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomoże ktoś..



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw sty 22, 2009 00:03

adum13 pisze:Witam wszystkich.
Mam takie ciekawe zagadnienie odnosnie turbo ze zmienną geometrią. Mam Golfa 4 1.9 Tdi 100KM, przy wyższych obrotach komputer ją odcina i byłem na kompie z nim u mechesa i wystepuje bład CHARGE PRESSURE CONTROL czyli za duże ciśnienie i stwierdził że kierownice zapieczone i tak też było. Zrobił mi czyszczenie i wszystko było ok tylko do około 2 tyś km potem znowu to samo, I TAK JUŻ TRZECI RAZ ROBIĘ :grrr:
Wszystkie zaworki sprawdzone są ok, ustawione wtryski, paliwo shell i już nie wiem co robic?????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomoże ktoś..
Trzeba na prawde dobrze wyczyscic i w trasie utrzymywac predkosc obrotowa ponad 3 tys aby przedmuchac turbinke i wyciąć kata i to pomaga.



arwam

Post autor: arwam » czw sty 22, 2009 00:05

adum13 pisze:Witam wszystkich.
Mam takie ciekawe zagadnienie odnosnie turbo ze zmienną geometrią. Mam Golfa 4 1.9 Tdi 100KM, przy wyższych obrotach komputer ją odcina i byłem na kompie z nim u mechesa i wystepuje bład CHARGE PRESSURE CONTROL czyli za duże ciśnienie i stwierdził że kierownice zapieczone i tak też było. Zrobił mi czyszczenie i wszystko było ok tylko do około 2 tyś km potem znowu to samo, I TAK JUŻ TRZECI RAZ ROBIĘ :grrr:
Wszystkie zaworki sprawdzone są ok, ustawione wtryski, paliwo shell i już nie wiem co robic?????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomoże ktoś..
Zmień paliwo bo ja z paliwami Shell mam tylko złe doświadczenia
Auto dymi a nie jedzie i więcej pali



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » czw sty 22, 2009 01:40

A może winny jest twój styl jazdy?



adum13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 19, 2009 22:37
Lokalizacja: Krakow

Post autor: adum13 » pt sty 23, 2009 21:43

Co znaczy wyciąc kata??????
A jeśli chodzi o paliwo to co proponujesz, poza tym to i tak nie wiadomo co się leje???
A jeśli chodi o styl jazdy to go już zmieniłem po pierwszym czyszczeniu i myślę że jak się go ciągnie do około 3.5tyś obrot. to nie jest chyba przymulanie??????????



arwam

Post autor: arwam » pt sty 23, 2009 21:46

ja jeszcze się nie zawiodłem na BP ULTIMATE



skowron69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw maja 17, 2007 14:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: skowron69 » pt sty 23, 2009 22:22

adum13 pisze:Co znaczy wyciąc kata??????
A jeśli chodzi o paliwo to co proponujesz, poza tym to i tak nie wiadomo co się leje???
A jeśli chodi o styl jazdy to go już zmieniłem po pierwszym czyszczeniu i myślę że jak się go ciągnie do około 3.5tyś obrot. to nie jest chyba przymulanie??????????
Wyciąć katalizator to znaczy i w jego miejsce rurke wspawać albo środek wywalić :bajer:
A jak ci czyścili?Wyjmowali na stół,rozbierali i czyscili? czy jakimś swoim sposobem bez wyjmowania??



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt sty 23, 2009 22:24

adum13 pisze:Co znaczy wyciąc kata??????
A jeśli chodzi o paliwo to co proponujesz, poza tym to i tak nie wiadomo co się leje???
A jeśli chodi o styl jazdy to go już zmieniłem po pierwszym czyszczeniu i myślę że jak się go ciągnie do około 3.5tyś obrot. to nie jest chyba przymulanie??????????
Katalizator a szczególnie juz przechodzony w dieslu jest lekko przypchany powoduje ze sadza szybciej sie osadza na turbince i stad moga byc tez problemy, jak wywalisza katalizator to bedzie swobodny przepływ spalin i turbinka odżyje- potwierdzone u mnie :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości