Dlugo odpala na cieplym

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » wt cze 10, 2008 13:31

@rob555
Myślę że się nie zapowietrza - to dla zimnego.Paliwo ma więcej czasu aby odpłynąć.
@ornos
Twoje uwagi potwierdzają padającą część mechaniczną ,włącznie z chipem(był zapewne z tego powodu wmontowany).
Ogólnie:nastawnik zastąpił elementy mechaniczne gdzie nastawy szły ręcznie ,no i eko - logia/nomia. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » wt cze 10, 2008 14:43

Oldstaszek ja jak i podejrzewam wiekszosc osob ktore sa na forum nie rozumiem nic z Twoich wypowiedzi, mozesz napisac prosto z mostu co Twoim zdaniem jest nie tak ??

Moim zdaniajpierw trzeba zaczac od najprostszych rzeczy takak przewody, filtr itp.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » wt cze 10, 2008 14:48

@Dario84
Wczoraj to opisałem - cofnij się o stronę - godz.20,06 :pub:

[ Dodano: 10 Cze 2008 14:50 ]
Dodam dla swojaka z Opolskiego - pw i wejdziemy dalej bo tu zanudzimy.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » wt cze 10, 2008 15:02

Rozumiem ze twierdzisz ze kolega powinien wymienic glowice z tlokorozdzielaczem badz cala pompe ??

Jak dla mnie to troche za szybka diagnoza, ja bym zaczal sprawdzac od prostszych rzeczy ktore tak samo mogly by sie przyczynic do slabego odpalania.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » wt cze 10, 2008 15:35

[quote="Dario84"]Rozumiem ze twierdzisz ze kolega powinien wymienic glowice z tlokorozdzielaczem
Nie twierdzę że ma tak zrobić.Jestem niemal pewien że ma blisko granicy zużycia.
Korygujesz dawkę rozruchu w górę aby wyrównać ubytek/spadek ciśnienia tłoczenia zużyciem tarciowym elementu tłoczącego.
Oczywiście należy sprawdzić wszystko po drodze:
- szczelność instalacji
- drożność instalacji w tym i filtr
- ciśnienie i wydatek pompy przetłaczającej
- zaworek upustowy ciśnienia przetłaczania
- zaworki tłoczące na wysokim(jak kuleje)
i jeszcze parę drobiazgów zależnie od objawów.
To są elementy WYKONAWCZE i wykonują polecenia wnoszone ręcznie/mechanicznie/elektrycznie.
Sterowanie -
Kiedyś mechaniczne,dzisiaj elektronika i mapy.Jeżeli sterownik nie wykazuje błędu to co szwankuje?Wykonawca przychorzał.
Dla mnie ten rozdział funkcji jest oczywisty i nie wszystko da się wyprostować w części sterującej.
Mój znaczek nie jest przypadkowy - nie rozwijam bo będzie to odczytane jako kryptoreklama. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » wt cze 10, 2008 15:54

rob555 - lecz to sie sam! i naucz sie czytac dzieciole bo widze ,ze masz z tym problem a juz napisalem wczesniej , ze nie czytasz ze zrozumieniem!!!

aadasiek napisal wczesniej, ze mapy byly juz zmieniane, napisal nawet gdzie i bylo to sparawdzone! uparles sie na te mapy bo tylko to chyba kumasz, ktos juz napisal-mapy sa dla turystow! O ludziach z BOSCHA to nawet nie bede pisal, za krotki jestes aby sie z nimi porownywac. po warsztatach czasem sie przejade bo lubie posluchac co maja do powiedzenia tacy fachowcy ja Ty, ew. nie mam czasu sam zajrzec do tego auta. Nikt tez mnie nie nastraszyl modyfikacjami w mapach, bo stycznosc z tym mam juz od kilkunastu lat, wprawdzie to auta do sportu, a mapy nie sa robione w PL. nie pisz juz w moim kierunku bo jestes zalosnym samoukiem, ktory zjadl wszystkie rozumy a ja juz nie mam ochoty odpisywac na twoje posty.pozdrawiam :grin:



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » śr cze 11, 2008 00:09

jaradeus pisze:rob555 - lecz to sie sam! i naucz sie czytac dzieciole bo widze ,ze masz z tym problem a juz napisalem wczesniej , ze nie czytasz ze zrozumieniem!!!
OK zbuduj pare TDI o osiagach przynajmniej podobych do tego co ja zrobilem, wtedy zaczne Cie sluchac uwazniej. Narazie dla mnie jestes "jebakiem teoretykiem"....zero praktyki...
Mozesz nawet budowac Lancery na 1/4 a i tak w kwestii TDI tylko myslisz ze wiesz.
Ostatnio zmieniony śr cze 11, 2008 00:11 przez rob555, łącznie zmieniany 1 raz.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

Awatar użytkownika
aadasiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: wt maja 22, 2007 12:18
Lokalizacja: Dęblin/Barbarówka
Kontakt:

Post autor: aadasiek » śr cze 11, 2008 07:30

Oczywiście należy sprawdzić wszystko po drodze:
- szczelność instalacji
- drożność instalacji w tym i filtr - filtr wymieniłem wczoraj troche lepiej odpala ale cały czas zbiera się powietrze w przewodzie miedzy filtrem a pompą w szczególności jak w niegu uderzę ręką - ruszę nim
- ciśnienie i wydatek pompy przetłaczającej - rozumiem że za pomocą zegara da się to zrobic a jakie powinno byc ciśnienie
- zaworek upustowy ciśnienia przetłaczania - a tego to nie wiem gdzie szukac
- zaworki tłoczące na wysokim(jak kuleje) - tego też nie wiem gdzie szukac
i jeszcze parę drobiazgów zależnie od objawów.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr cze 11, 2008 09:23

@aadasiek
Sorry - to nie pisałem do Ciebie a tym co to się wydaje...
Ale..napisałeś - powietrze się zbiera.Cały układ pracuje na podciśnieniu - gdzieś na połączeniu z filtrem może ciągnąć powietrze(przed i za).Powrót do zbiornika z pompy masz przeźroczysty?Zwróć uwagę czy leci powietrze na zwrocie.
Twój przypadek już został tu opisany i nie jest jednostkowy. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
aadasiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: wt maja 22, 2007 12:18
Lokalizacja: Dęblin/Barbarówka
Kontakt:

Post autor: aadasiek » śr cze 11, 2008 09:40

oldstaszek pisze:Sorry - to nie pisałem do Ciebie
nie musisz przepraszac przecież nic się nie stało domyśliłem się
oldstaszek pisze:Cały układ pracuje na podciśnieniu - gdzieś na połączeniu z filtrem może ciągnąć powietrze(przed i za).Powrót do zbiornika z pompy masz przeźroczysty?Zwróć uwagę czy leci powietrze na zwrocie.
przezroczysty mam tylko od filtra do pompy i tam są bombelki powietrza
dzisiaj zmienię te przewody
a jeżeli nic to nie da to trzeba bedzie zmieniac przewody od zbiornika do filtra?



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr cze 11, 2008 09:49

Wymienię przewody...dziurawe?Sprawdź na połączeniach - silnik na chodzie i pompa ciągnie - ciągnie powietrze?Możesz mieć resztówkę powietrza z filtra - bąbelek jakiego nie może paliwo wyciągnąć - nie jest to uciążliwe.Tylko spokojnie... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » śr cze 11, 2008 14:54

Oldstaszek a juz byles niemal pewny ze pompa do wymiany, a rozwiazanie takie proste :bigok: .

Zawsze trzeba sprawdzac od najprostszych rzeczy zeby wysuwac daleko idace wnioski o wymianie elementow glownych.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr cze 11, 2008 16:34

@dario
Cóż - opieramy się tylko na słowie nie widząc w realu.
Wydaje mi się że powinno się tu znaleźć proste vademecum postępowania dla konkretnych podzespołów , gdzie każdy opisujący bolączki mógł się nimi pokierować w sprawach prostych.
Myślę że w wielu wypadkach uniknęlibyśmy zejścia i sprowadzenia na manowce.
Pozdrawiam :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

VW User
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lut 06, 2008 18:39
Lokalizacja: Kielce- okolice
Kontakt:

Post autor: VW User » czw cze 12, 2008 16:07

Witam pozwolicie że się dołączę do dyskusji ponieważ mam ten sam problem ze swoim AFN i stąd moje pytanie czy da radę na vagu spr. jakie są obroty walu korbowego w momencie uruchamiania silnika jesli tak w ktorej grupie itd...?


[size=117]Meine white Golf:)[/size][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=181061]Niepozorny Varia(n)t[/url]
[b]Chcę się kto podpiąć do VAGa proszę o kontakt[/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości